PDA

View Full Version : Мнение за Iphone5?



Seli94
09-07-2013, 12:56
Скоро ще ми взимат нов телефон,защото от 3-4 години се нося с една Нокиа-трошка от тея старите :D та казах на наще,че искам Iphone5.Много ми хвалеха и Самсунг Галакси С3,но според мен е пълен боклук!Един приятел има и хич не е доволен..постоянно му забива,тъчсктийна се прецаква и т.н...не знам до колко и Iphon5 е добър?!Може ли някой да си изкаже мнението по въпроса?И също така бял или черен-на мен ми казаха,че белия много се цапал и когато се ожули някъде си личи.

Nam3less3
09-07-2013, 13:02
iPhone 5 нито като апарат нито като софтуер може да кажеш че превъзхожда Galaxy S 3, въпрос на вкус откъм размер и операционна система, но нито единия не е кой знае колко по-добър от другия.
Това са топ смартфоните на 2012та година и е наивно да наричаш някой от тях боклук, заради това че някой приятел имал дефектна бройка.

fuzzybuzzy
09-07-2013, 14:52
Разбира се, че S3 ! А за тези пари можеш да си вземеш дори по-добро - Samsung Galaxy S4, LG Nexus 4 , Lg Nexus 7, Sony Xperia Z Ultra, HTC One, LG G2 и много други...Аз лично не бих ти препоръчал да си купуваш телефон на цена повече от 700лв. защото технологиите се менят твърде бързо и след 4-5 месеца може да има телефон по-добър и от всичките изброени по-горе..Затова аз ти бих препоръчал за около 600-700 лв. да си купиш средна класа телефон като Samsung Galaxy S4 mini(какъвто притежавам аз и съм много доволен) , Sony Xperia SP, Nokia Lumia 620 или нагоре (Това устройство го включвам ако не държиш много на приложенията и игрите) и мноого други..Да знаеш че в средната класа най-добри са Sony и Samsung ;) А по-другата тема мога да ти кажа да не слушаш всеки, а да проучиш сама, защото някои хора нарочно пръскат омраза към определена марка..Iphone по принцип не са лоши телефони, обаче са прекалено скъпи за това което предлагат.. Така че аз бих ти препоръчал да го пропуснеш освен ако не го намериш на цена около 600-800 лв..но не и повече.. А и не бива да пропускаме малката подробност че за да се възползваш от огромна част от приложенията на Iphone-а трябва да се плаща..Пример за това е световно известният iTunes..(купуваш песните ) .. Операционната система на Iphone-а е по-лесна и разбираема от потребителя и има по-добро гласово управление от другите android устройства...Това разбира се е по предпочитанията на потребителя.. и поради тази причина Iphone-а е предпочитан от децата, тийновете и възрастните хора..По-умните от технологична страна потребители биха предпочели устройство с Andoid или Windows Phone 8 ...а и andoid-а дава повече опции за персонализиране по твой вкус..(уиджети и т.н) ..Това е то мен, по-добре си купи телефон средна класа ;) Пак ще ти вървят почти всички игри, приложения, браузването ще ти е достатъчно бързо и т.н.

Mammoth9898
09-07-2013, 17:50
Хайде да не ми говориш глупости! Притежавам iPhone 5 и мога да ти кажа, че като го взема в ръката си не чувам скърцащи евтини пластмаси, и като го отключа да ми забива целия телефон. Това, че е с 4 ядрен процесор не означава че превъзхожда iPhone 5, тъй че взимай си iPhone 5 свиркай си и забрави за тия боклуци от порядъка на S2/S3/S4.. И това, че трябва да си плаща приложенията са пълни глупости! :)

Nam3less3
09-07-2013, 18:04
Хайде да не ми говориш глупости! Притежавам iPhone 5 и мога да ти кажа, че като го взема в ръката си не чувам скърцащи евтини пластмаси, и като го отключа да ми забива целия телефон. Това, че е с 4 ядрен процесор не означава че превъзхожда iPhone 5, тъй че взимай си iPhone 5 свиркай си и забрави за тия боклуци от порядъка на S2/S3/S4.. И това, че трябва да си плаща приложенията са пълни глупости! :)Аз съм бил над 1 година с S2 и от доста време пък съм с S3 така че не се прави на много умен. Телефони изпипани на макс като представяне и технология, не ми забива нищо нито скърца пластмасата(която го прави много лек и тънък), и си купувам приложенията, макар че почти всички ги има безплатни официално в Play Store(и е елементарно да се пиратстват де) докато в App Store голям процент са платени, друг е въпроса ако правиш глупавия джейлбрейк.
А ако искаш най-доброто на пазара изчакай да дойде Galaxy Note 3 който превъзхожда всички(обзалагам се че превъзхожда и необявения още нов айфон и като го обявят ще видите).

fuzzybuzzy
09-07-2013, 18:06
Хайде да не ми говориш глупости! Притежавам iPhone 5 и мога да ти кажа, че като го взема в ръката си не чувам скърцащи евтини пластмаси, и като го отключа да ми забива целия телефон. Това, че е с 4 ядрен процесор не означава че превъзхожда iPhone 5, тъй че взимай си iPhone 5 свиркай си и забрави за тия боклуци от порядъка на S2/S3/S4.. И това, че трябва да си плаща приложенията са пълни глупости! :)

Плаща се за да се възползваш от ФУНКЦИИТЕ на ПОВЕЧЕТО приложения ;) Какъв е смисълът да даваш 1000+ лв. за телефон средна класа ? Сериозно..в днешно време почти всички сте мозъчно промити от тия тъпи американци, които хвалят Iphone-а .. Разумния потребител ще разбере колко бързо се менят технологиите и че няма никакъв смисъл да даваш 1000лв. за телефон, който след около 3 месеца може вече да се окаже не толкова специален, а един средна класа ще ти свърши същата работа.......И какво за бога като S4 е пластмасов ? Ти да не би нарочно да го изпускаш ? Повече от препоръчително е да си купиш протектор и калъф с телефона ...Въобще ...така е като мама и тати имат парички за ненужно скъпия Iphone...а и той си има проблемите, така че...

Mammoth9898
09-07-2013, 18:08
Кое се плаща, да не би Siri да е платено? Изброй ми 5 приложения КОЙТО СЕ ПЛАЩАТ :).
За софтуерната поддръжка да не говорим, направиха Samsung Galaxy Y с андроид 2.3.6 и кво стана, там си и остана. Аз поне не се страхувам, че при следващия софтуерен ъпдейт ще остана без поддръжка ;)

OoVasKoO
09-07-2013, 18:13
LG Nexus 4 е добър избор според мен и не е много скъп - 700 лв.

http://www.youtube.com/watch?v=SzY3tsua6B8
http://www.youtube.com/watch?v=DuUUapjVnW0
http://www.youtube.com/watch?v=n1TzK8MrU7c

http://smartphone.bg/archive/smartphones/compare?ids%5B%5D=181&ids%5B%5D=168

Nam3less3
09-07-2013, 18:18
Кое се плаща, да не би Siri да е платено? Изброй ми 5 приложения КОЙТО СЕ ПЛАЩАТ :).
За софтуерната поддръжка да не говорим, направиха Samsung Galaxy Y с андроид 2.3.6 и кво стана, там си и остана. Аз поне не се страхувам, че при следващия софтуерен ъпдейт ще остана без поддръжка ;)

Луд Galaxy Y струва 100-200 лв и даже няма памет за новите версии, Galaxy S си получават достатъчно ъпдейти.

anonymous895156
09-07-2013, 18:20
fuzzybuzzy - аз пък забелязвам друго. В англоезичните фейсбук страници/групи се хвалят само продукти на Гугъл.

fuzzybuzzy
09-07-2013, 18:21
Няма смисъл да спорим :D Iphone-а винаги ще си остане една оскъпена ябълка...Жалко че по този начин провалят идеите и цялостното усилие на Стийв Джобс ..Не казвам че Iphone-а е лош телефон...напротив той един от най-добрите на пазара но за цената наистина не си заслужава..а и с това за скърцащата пластмаса просто ме разби :D Изобщо на каква реплика си попаднал/ла ? :D

OoVasKoO
09-07-2013, 18:22
Една дооооста оскъпена ябълка . . .

fuzzybuzzy
09-07-2013, 18:23
fuzzybuzzy - аз пък забелязвам друго. В англоезичните фейсбук страници/групи се хвалят само продукти на Гугъл.

Така е но малките американчета винаги ще си искат новия Iphone...

anonymous895156
09-07-2013, 18:24
Една дооооста оскъпена ябълка . . .

Оскъпена по нашите стандарти.

OoVasKoO
09-07-2013, 18:26
Не се заблуждавайте, изработката и частите на смартфоните са 200-250 долара максимум, всичко друго е реклама!

fuzzybuzzy
09-07-2013, 18:27
http://www.youtube.com/watch?v=b93XKMs-vSY ПОЕМАЙТЕ ! :D Eдинствените предимства на Iphone-а пред S4 са дизайна му, може би по-добрата яркост и детайлност на видео камерата и че някои игри са по-добре оптимизирани за iOS ..

OoVasKoO
09-07-2013, 18:30
Retina display е уникален. :)

http://vbox7.com/play:1df2d4f0f3&start=4 :lol: :lol: :lol:

evtimow :3
09-07-2013, 18:31
Хайде да не ми говориш глупости! Притежавам iPhone 5 и мога да ти кажа, че като го взема в ръката си не чувам скърцащи евтини пластмаси, и като го отключа да ми забива целия телефон. Това, че е с 4 ядрен процесор не означава че превъзхожда iPhone 5, тъй че взимай си iPhone 5 свиркай си и забрави за тия боклуци от порядъка на S2/S3/S4.. И това, че трябва да си плаща приложенията са пълни глупости! :)
Ало, разбирача.

Нито си държал в ръката си S3 /какъвто притежавам/ и нито пластамасата скърца, нито тъчскрийнът забива.Перфектен телефон във всяко едно отношение. ;) Айфонът, честно казано, е за гъзария. Купуваш и започваш да плащаш. Хайде да ми пратиш нещо през блутута, а? Или през NFC? Тц-тц. Смешник.

anonymous895156
09-07-2013, 18:36
Защо телефоните скарват хората...

Nam3less3
09-07-2013, 18:36
Хората хвалят продуктите на гугъл(примерно андроид на смартфоните си) защото по принцип са безплатни като софтуер, функционални са и са масови, смартфоните с андроид са безброй много като модели и на всякакви цени и не ограничават потребителя софтуерно по никакъв начин. Нито се имат за голямата работа. Просто няма за какво да ги критикуваш, и защото недостатъците им произлизат от масовостта и функционалността им(което е и плюс).

Докато Apple са известни като много нагла корпорация, със скандални патенти и съдебни процеси, със скандалните и нагли изявления на Steve Jobs, слагат голяма надценка на продуктите си, имат някакъв корпоративен фанатизъм и такава маркетингова кампания и са символ на зомбираните потребители и консуматорството.

Другото което е че ползвателите на андроид смартфони въпреки че са огромен брой хора по-голямата част от тях са умерени потребители и мнозинството технически грамотни потребители засега е с андроид смартфон, докато масово ползвателите на айфон са технически неграмотни но въпреки това изказват хейтърски и фанатични мнения на теми apple vs google и за това как айфон е най-скъпия и великия и с тъпотията си спечелват много негативи за любимата им компания.

fuzzybuzzy
09-07-2013, 18:37
Защо телефоните скарват хората...

Защо и геймърските конзоли го правят ? :/

Mammoth9898
09-07-2013, 18:50
Ало, разбирача.

Нито си държал в ръката си S3 /какъвто притежавам/ и нито пластамасата скърца, нито тъчскрийнът забива.Перфектен телефон във всяко едно отношение. ;) Айфонът, честно казано, е за гъзария. Купуваш и започваш да плащаш. Хайде да ми пратиш нещо през блутута, а? Или през NFC? Тц-тц. Смешник.

И какво като имаш Жалъкси с3? И не ми казвай кво съм държал, щото това че ти не си се докосвал до iPhone не ти дава право да го оплюваш като телефон. Радвай се на телефона си и това е. Ако имаш да ми казваш още нещо, на ЛС

Sent from my iPhone using Safari.

OoVasKoO
09-07-2013, 18:54
Айфон 5 има доста предимства, но реално не струва повече от 600 лв.(16 GB) според мен.

fuzzybuzzy
09-07-2013, 18:56
И какво като имаш Жалъкси с3? И не ми казвай кво съм държал, щото това че ти не си се докосвал до iPhone не ти дава право да го оплюваш като телефон. Радвай се на телефона си и това е. Ако имаш да ми казваш още нещо, на ЛС

Sent from my iPhone using Safari.

Ex..да се фука миличкия :D Аз лично съм пипал Iphone4S и не е нищо особено..телефон като телефон..НАЙ-здравите телефони си остават Nokia..Nokia бие всички ..Айде..да има мир :D

fuzzybuzzy
09-07-2013, 18:57
Айфон 5 има доста предимства, но реално не струва повече от 600 лв.(16 GB) според мен.

Таке е..обаче от Apple имат друго мнение..:/

Mammoth9898
09-07-2013, 19:01
Ex..да се фука миличкия :D Аз лично съм пипал Iphone4S и не е нищо особено..телефон като телефон..НАЙ-здравите телефони си остават Nokia..Nokia бие всички ..Айде..да има мир :D

Иии, с кво се фукам МИЛИЧЪК? С това че сафарито ми оставя съобщение?М,не.
Цялото семейство ползваме iPhone и сме доволни, но не съм казал ооо да само айфон галъкситата не стават за нищо Right?

anonymous895156
09-07-2013, 19:02
Само да кажа, че сте 14-15-годишни, които обсъждат и оплюват най-модерните технологии на нашето време :Д

fuzzybuzzy
09-07-2013, 19:04
Само да кажа, че сте 14-15-годишни, които обсъждат и оплюват най-модерните технологии на нашето време :Д

И ти си на 14 :D Your statement is invalid,bro !

anonymous895156
09-07-2013, 19:05
Не мисля така...

fuzzybuzzy
09-07-2013, 19:05
Иии, с кво се фукам МИЛИЧЪК? С това че сафарито ми оставя съобщение?М,не.
Цялото семейство ползваме iPhone и сме доволни, но не съм казал ооо да само айфон галъкситата не стават за нищо Right?

Обиди Samsung ;( Сега ще те убия в съня ти....

fuzzybuzzy
09-07-2013, 19:06
Не мисля така...

Възраст: 14 г. ?!?

anonymous895156
09-07-2013, 19:10
Възраст: 14 г. ?!?

Първо, че още не съм станал на 14, а по принцип това не трябва да анулира казаното от мен, защото си е така :Д

Mammoth9898
09-07-2013, 19:13
Обиди Samsung ;( Сега ще те убия в съня ти....

Не, не съм убидил Samsung просто не ми харесва изработката на телефоните им. На някой хора пък не им харесва изработката на iPhone. Всеки е с различен вкус ;)

fuzzybuzzy
09-07-2013, 19:19
Не, не съм убидил Samsung просто не ми харесва изработката на телефоните им. На някой хора пък не им харесва изработката на iPhone. Всеки е с различен вкус ;)

Така е..дизайна на Samsung е почти еднакъв за всички модели :D Но по всичко останало S4 бие Iphone-а..

anonymous895156
09-07-2013, 19:25
Да, прави сте, всеки нов айфон идва с различен и уникален дизайн :)

fuzzybuzzy
09-07-2013, 20:16
Чак пък уникален :D HTC и Nokia имат най-хубавите дизайни в момента на пазара..

anonymous895156
09-07-2013, 20:17
:)

OoVasKoO
09-07-2013, 20:27
Чак пък уникален :D HTC и Nokia имат най-хубавите дизайни в момента на пазара..
Виж дизайна на Huawei Ascend P6. Задният му капак е от стомана, а отстрани наподобява айфон 5. Тънък е 6,18 мм и е доста удобен като го държиш. :D

anonymous895156
09-08-2013, 09:46
Радвам се, че спорът приключи :) (усмивка на Луциян, защото знам, какво ще последва :smt077)

fuzzybuzzy
09-08-2013, 10:08
Радвам се, че спорът приключи :) (усмивка на Луциян, защото знам, какво ще последва :smt077)

Ко ?

OoVasKoO
09-08-2013, 11:06
Iphone 5 е страхотен телефон, но е скъпичък. Кажи ни с колко пари разполагаш, защото има доста добри попадения на същата цена, дори на двойно по-ниска. Главната цел на телефоните е комуникацията. Като за първи смартфон не ти препоръчвам да му е много голям екрана. Ти точно какво искаш? Екранът на айфон 5 е напълно достатъчен. Но само защото е айфон ли си заслужава да дадеш повече от 1000 лева? Влез в androidbg.com/forum, там има доста изчерпателни теми и за самсунг, и за нокия, htc, lg. Не се доверявай само на един сайт като teenproblem. Нова си в света на смартфоните, най-вероятно се доверяваш на най-известните марки. И аз ти препоръчвам Samsung Galaxy S4 mini - читав телефон е, с по-добър хардуер от айфон 5. Гледай в нета сравнения между двата телефона, гледай клипчета, чети, образовай се.

dubi95
09-08-2013, 16:45
на твое място аз бих взел от този сайт този прекрасен смартфон http://get.bg/product_info.php?cPath=74&products_id=138457

този смартфон превъзхожда от всякъде Iphone 5 и като цена , и като характеристики.Процесора е 8 ядрен, hd екран, 2гб рам, 13 мп камера
Защита срещу проникване на прах и вода (IP55 / IP58 )
предимството на iphone 5 e , че е лек 112 грама, но пък и този sony предвид многото му екстри не е тежък 138 грама.Този смартфон превъзхожда iphone 5 от всякъде.
---------------------------------------
www.iskampak.com

dubi95
09-08-2013, 17:13
Скоро ще ми взимат нов телефон,защото от 3-4 години се нося с една Нокиа-трошка от тея старите :D та казах на наще,че искам Iphone5.Много ми хвалеха и Самсунг Галакси С3,но според мен е пълен боклук!Един приятел има и хич не е доволен..постоянно му забива,тъчсктийна се прецаква и т.н...не знам до колко и Iphon5 е добър?!Може ли някой да си изкаже мнението по въпроса?И също така бял или черен-на мен ми казаха,че белия много се цапал и когато се ожули някъде си личи.

предполагам знам какъв смартфон искаш - лек,по-малък и удобен. http://get.bg/product_info.php?cPath=74&products_id=114618 този е лек, има защита от вода и прах,13 мп камера.

fuzzybuzzy
09-08-2013, 17:18
на твое място аз бих взел от този сайт този прекрасен смартфон http://get.bg/product_info.php?cPath=74&products_id=138457

този смартфон превъзхожда от всякъде Iphone 5 и като цена , и като характеристики.Процесора е 8 ядрен, hd екран, 2гб рам, 13 мп камера
Защита срещу проникване на прах и вода (IP55 / IP58 )
предимството на iphone 5 e , че е лек 112 грама, но пък и този sony предвид многото му екстри не е тежък 138 грама.Този смартфон превъзхожда iphone 5 от всякъде.
---------------------------------------
www.iskampak.com

8-ядрен ? Ти добре ли си ? Ясно си пише че е 4-ядрен, та то дори все още няма смартфон с 8 ядра..

Nam3less3
09-08-2013, 17:25
Galaxy S4 и Note 3 имат версии с 8 ядра но те не работят едновременно ами са като 2 четириядрени процесора, които се редуват да работят в зависимост от ситуацията.

OoVasKoO
09-08-2013, 18:37
Така е, а и освен това от 1-2 месеца се говори за MTK6592 - осемядрен е и той.

dubi95
09-08-2013, 19:13
8-ядрен ? Ти добре ли си ? Ясно си пише че е 4-ядрен, та то дори все още няма смартфон с 8 ядра..

да , 2 процесора по 4 ядра , с4 е 8 ядрен
-----------------------------------
www.iskampak.com

fuzzybuzzy
09-08-2013, 19:30
да , 2 процесора по 4 ядра , с4 е 8 ядрен
-----------------------------------
www.iskampak.com

ами..ок

Nam3less3
09-08-2013, 19:39
да , 2 процесора по 4 ядра , с4 е 8 ядрен
-----------------------------------
www.iskampak.comТо е 1 процесор с 2 клъстъра по 4 ядра, едните по-бързи, другите по-енергоспестяващи, не е "истински" 8 ядрен процесор. А и не е направен да работят и 8те едновременно.