PDA

View Full Version : пъпка на лицето



dulce_chica
09-07-2013, 17:04
Здравейте! За първи път пиша в този форум и се надявам да ми помогнете.
Преди около 5 - 6 години ми се появи нещо като пъпка на лицето (не е бенка). Преди беше много малка и не и обръщах внимание, но през последните 1 - 2 години започна да се забелязва малко повече, увеличи леко големината си и стана по-тъмна. Отидох да я види личния ми лекар и тя ми каза да не я пипам и тя сама щяла да се махне. Аз въобще не я пипам, нито преди, нито сега, не използвам често фон дьо тен и др козметика, която да я покрива, кожата ми е смесена (повече мазна), но не е проблемна, от време на време ми излиза някоя пъпка, но мога да кажа, че се грижа за лицето си - почиствам го редовно, правя си и маски 1 път седмично. Въпроса ми е дали някои е запознат какво точно е това и как може да се премахне - оперативно, с кремове, лосиони, течен азот или нещо подобно. Не е толкова грозно, но си мисля, че с възраста може да се уголеми повече. Отначало си мислех, че е нещо като папилома, но съм чела, че те обикновено ако се появят са по няколко, а не по една и са с неправилна форма. Ако някои има идея какво е и как може да помогне моля да сподели.
Ето снимки:

http://prikachi.com/images.php?images/253/6535253Z.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/255/6535255B.jpg

Благодаря ви предварително!

hristo99
09-07-2013, 18:37
Мисля, че е бенка. Пъпките не стоят на лицето в продължение на 5 години.

dulce_chica9
09-07-2013, 18:54
Не, не е бенка, нито обикновена пъпка, която изчезва за 4 - 5 дена. Това е някакъв друг вид пъпка или нещо подобно. Затова писах тук, за да споделите какво точно мислите че е и как може да се махне.

Жълто
09-07-2013, 22:12
И на мен ми прилича на бенка, но не съм сигурен. Отиди на кожен лекар, той може да ти каже с точност, тук само ще те лъжем.

NoOneElse
09-07-2013, 22:43
Мастно образование. Каквото и да е все пак, ще трябва да се консултираш с дерматолог. Щом 5 години си стои в епидермиса, значи това нещо няма намерение да се махне. Отиди на преглед, най-вероятно ще те пратят на хирург, но не е нищо страшно.

NissaN
09-20-2013, 11:57
Мажи се някакъв крем,но за по-сигурно иди на лекар.