PDA

View Full Version : Социален живот



asdIME
09-07-2013, 21:31
Здравейте, за първи път пиша в сайта това беше първото място за което се сетих когато се почудих как да споделя проблемът ми. Преди 10на дни се върнах от море на което ходих с най-добрия ми приятел с които се познаваме от деца.. Наистина не мислих, че ще прекараме толкова скучно, не успях да се запозная с нито един нов човек.. Досега не се бях замислял до колко социален съм всъщност наистина исках да се запозная с някои(и не не си мислете само момичета исках да завържа някое приятелство), проблема е там че не знам как да го направя.. Когато се върнах нашите заминаха и ме оставиха сам и имах доста време да помисля по въпроса установих че съм много затворен човек.. Ще ви разкажа малко за мен: на 17 съм и винаги съм се познавал с моя най-добър приятел(за по кратко ще го наричам БФ от сега :D).. когато бяхме по-малки винаги сме излизали заедно всеки ден от сутрин до вечер все заедно, но не сме се събирали често компания.. докато сме израствали винаги сме били .. как да го кажа самотни вълци предполагам ? Не че сме идиоти, глупаци или някои които не бихте искали да общувате, просто сякаш не ни бяха нужни други хора, за да правим щуротии ( това прозвуча lil gay ..), но колкото повече пораствах все повече исках да се събираме повече хора, но вече като че ли бяхме изпуснали възрастта в която да се запознаеш с групичка с която да сте приятели и да дружите. Винаги съм имал на ум, че не можеш да имаш много добри приятели, а само няколко на които да имаш доверие, а този някои доста дълго беше БФ и още 1-2-ма човека на които що годе разчитах. Когато се преместих в друго училище с БФ се разделихме и вече не бяхме по цял ден заедно тои отиде в друго училище и аз с доста непознати, нови хора. В моят клас имаше няколко човека с които се познавах, но не бяхме приятели просто наистина само познати, от началото се навъртах само с тях защото ме беше срам или страх, или по-скоро ми беше неудобно да се запозная,опозная с другите хора от класа ми.. мина известно време и започнах да създавам приятели в класа ми с 4 човека станахме добри приятели, а на следващата ми година в училище се запознах с втория ми най-добър приятел. Малко се отклоних .. Мисълта ми беше, че не съм се запознавал с хора от другите класове е запознавал съм се, но само до там не знам как да продължа, че да създам приятели, запознавам се с хората и какво от това като си знаем само имената.. Знам че трябва да поддържам контакт с тях, за да ги опозная, но ми е неудобно, имам чувството че ги притеснявам с присъствието ми, не че има видими признаци просто съм си го втълпил, че ги притеснявам. И така се получава нещо като бариера която изграждам около мен. В днешно време съм напълно затворен в себе си.. особено след морето сякаш не съм същия, предполагам че е заради това, че съм осъзнал какъв съм .. и съм се отвратил от себе си .. като се замисля наистина е така. Доста сериозен проблем .. всеки трябва да има социален живот, а мен ме е страх от него. Според мен проблема идва от детството ми, защото съм прекарал доста голяма част от него с 1-2-ма приятеля, но наистина добри приятеля и не съм намерил социалните инструменти с които мога да изградя ново приятелство. Сега съм доста отчаян, но не съм човек които ще седи и само ще мисли.. Затова ви пиша ако предлагате какво мога да направя да ми предложите някакъв съвет? Ще ми помогнете в промяната ми, знам че аз трябва да я направя и вече съм започнал, защото първата стъпка към по-доброто аз е че видях че имам проблем и го признах макар и анонимно :).
П.П: Извинявам се ако темата не е в правилния раздел.. Ще помоля администраторите да я преместят ако е така.

vassy
09-08-2013, 13:54
Охх, прочетох всичко...
Значи не знам колко мога да помогна, но след като си направих труда да прочета и двама ви, ще ми е жал да не коментирам.
Според мен трябва просто да намериш общ интерес и да почнеш да обсъждаш него като за начало.. Може да си говорите за футбол, коли, бокс, жени.. за момичето - мъже, маникюр, прическа и т.н. в тази посока.. започнете разговор с нещо такова.. от там отсрещния човек/хора ще ви покаже дали е заинтересован от вас и дали може да завържете по-хубав разговор с него. Ако пък искате компания и сте неуверени си хванете един приятел/ка и заедно се опитайте да се присъедините някъде.. Имайте предвид обаче, че трябва да се държите добре, ако искате да сте в компанията.. Да внимавате да не обидите някого, не прибързвайте и не бъдете нито нахални, нито прекалено дръпнати.. Хората говорят достатъчно с езика на тялото си, за да разберете дали сте желани..

mMemories
09-08-2013, 20:46
Бъдете себе си... използвайте основно чувството си за хумор и мислете позитивно... тогава всичко ще е на 6... и вие не бихте искали да сте приятели с черноглед човек който се комплексира като постоянно мисли че нещо му е сбъркано защото няма приятели, нали?

wnimanie.rusa.sym.xa-xa
09-08-2013, 20:49
спокойно, нормално е, един съвет започнете да говорете за нещата който наистина харесвате, започнете разговор с някого с които мислите, че имате обща тема на разговор и не забравяйте какво богатство имате до себе си - та вашия приятел с които сте си напълно достъчни

Котка.
09-10-2013, 12:24
не забравяйте какво богатство имате до себе си - та вашия приятел с които сте си напълно достъчни

Мда, това наистина е богатство.Може да ти помогне, смисъл да си мислиш примерно, че дори да не стане пак си оставаш приятел с най - добрия си приятел...и все пак според мен въобще не е хубаво да имаш само един приятел.Не говоря кои са истински и кои не са, просто е по - добре човек да е по - социален и да не се ограничава в социалните си контакти.Запознай се с повече хора, запиши се някъде.Ти сам си пречиш.

NissaN
09-11-2013, 15:27
Бъди по-общителен по-приказлив.

TrollFaace1
09-11-2013, 18:07
По-добре малко но истински отколкото много използвачи ..