PDA

View Full Version : разбих си връзката със семейството ми..



bloodyF
09-08-2013, 13:32
нашите са разведени от повече от 10 години като аз живея с майка ми, втория й съпруг и от скоро-полу-сестричката ми

с баща ми никога не съм се разбирала, когато ходех на гости в тях беше , за да видя баба и дядо, малките ми братовчедки
него дори съм го засичала рядко като цяло


преди около 3.5 месеца обаче баба ми почина /лека й пръст/
аз имах матура 1 ден след като щеше да се състои погребението и отделно бях на работа и отказах да присъствам, но и не отидох да ги видя след това.

след това като щяха да се изнасят 40 дни баща ми мина през работата ми и ми каза да отида, но графика ми пак беше такъв, че нямаше как..


за последните 4-5 месеца имах 18-ти рожден ден, бал, дипломиране, изпити, прием в университет, а той нито веднъж не звънна да ми честити..

всички от семейството са ми сърдити, отказват да говорят с мен, не са ми звънели от бая време..

дядо ми днес има рожден ден и много искам да го поздравя, но ако му се обадя не знам как ще реагира и как да обясня липсата си за последните 4 месеца..


т.к. вече приятелите ми не могат да ми дадат съвет пиша тук, какво да правя?

и да, осъзнавам, че може би е било грешка , че не съм отишла на погребението, не ми го натяквайте ,моля

Deadlock
09-08-2013, 13:48
не мисля, че един пост дава достатъчно добра представа, че да се каже нещо градивно.
мислиш ли, че трябва да им се извиниш?

Hidayet
09-08-2013, 14:12
Обади му се, нищо не губиш. Ако ти е сърдит най-много да ти затвори телефона. Ако си привързана към него, замисли се - може и той скоро да си отиде от този свят.. Няма ли да се чувстваш гузно, че не си го потърсила?

Котка.
09-08-2013, 19:34
За жалост и такива неща се случват.Съжалявам за баба ти.Подкрепям горните мнения, обади му се, според мен ще се зарадва.Даже ако можеш отиди и да го видиш. :)

pesho..xd
09-08-2013, 19:38
обади му се!

DoubleDMG
09-08-2013, 19:50
Ехее, ти си пълна егоистка и очакваш , когато ти е прищявката всички да ти угаждат ли ? Голяма си оправяй се сама, така и трябва да бъде. Аз пък на матурата по български отидох махмурлия щото до 3 чеса вечера бяхме пили със приятели от класа. А ти да откажеш да отидеш на погребението на баба си? УоУ Аз на дядо ми погребението лека му пръст, бях първи клас и още помня какво беше. Баща ти се е обадил да отидеш да ги видиш ти си се напраила на куца. Аз ако бях щях да си лафя със шефчето много ясно,че семейството е над всичко. Наистина си голяма егоистка,нищо че си от старите.

draid
09-08-2013, 20:50
Чакай да видя. Значи оправданието ти да не отидеш да ги видиш преди/след погребението, да изразиш съболезнование и т.н. е това, че си имала бал, бил ти е натоварен графика ??? И на всичко отгоре изтъкваш, че не е звъннал да ти честити ? Не мислиш ли, че си леко нагла ? Заминавай да се извиняваш, ако имаш поне капка достойнство в тебе. Да си такъв егоист, че да поставяш себе си пред всичко, дори пред семейството в такъв момент е жалка картинка.

FuCKkK13
09-08-2013, 20:58
Чакай да видя. Значи оправданието ти да не отидеш да ги видиш преди/след погребението, да изразиш съболезнование и т.н. е това, че си имала бал, бил ти е натоварен графика ??? И на всичко отгоре изтъкваш, че не е звъннал да ти честити ? Не мислиш ли, че си леко нагла ? Заминавай да се извиняваш, ако имаш поне капка достойнство в тебе. Да си такъв егоист, че да поставяш себе си пред всичко, дори пред семейството в такъв момент е жалка картинка.

съгласна съм.. от работа биха те освободили за нещо такова,а и от каквото и да било,а матурата не ти е била същия ден
ужасно е

seek&destroy
09-08-2013, 21:13
Някак си не мога да си представя баба ми да почине, а аз да предпочета да отида на матурата, отколкото да я изпратя за последно. Не ми го побира дори главата как ще се концентрирам да я направя тая матура. Разбирам, че е важно, разбирам че инак пропускаш цяла година, разбирам че губиш възможността да влезеш в университет, но и на 40 да не можеш да поговориш с шефа си да влезе в положение, вече е прекалено.
Всъщност, не съжалявам че те упреквам, но има защо, за добро. Научи се на отговорност.
И другото което е, не се притеснявай, не си разбила никва връзка, тва е семейството ти, не е гаджето от вчера за днес. Няма да се отрекат от теб дори в момента да те наказват.

FuCKkK13
09-08-2013, 21:33
^ всъщност матурата и е била дори на следващия ден,не на същия

horacio
09-08-2013, 21:38
Извини им се. Друго какво да направиш?

xoxi
09-08-2013, 22:27
Подреди си приоритетите. Ако намериш нещо по-важно от семейството, здраве да е. Ако ли пък не, нищо няма да ти коства да чиститиш на човека и поне на няколко дни да отделяш по 5 минути за да се обаждаш по телефона да видиш как са, какво правят. Един вид да им покажеш, че все още ти пука.
Това, че графикът ти е бил натоварен е оправдание, в което си се вкопчила, за да се изкараш невинна пред себе си и пред тях.

DisappointedDreamer
09-09-2013, 06:23
Знам какво означават майките за sиновете sи. Баща ти s право отказва да поддържа контакт s теб. Поsтъпила sи грешно, не продължавай да поsтъпваш нагло.

Извини sе.

Макар че това изобщо не е sигурно, че ще оправи нещо.

marilyn
09-09-2013, 06:35
Извини се и се обади на дядо ти. Или отиди направо в тях ако смяташ, че е удобно и му занеси нещо вкусно, което обича.

Chacho
09-09-2013, 08:31
Ако отлагаш, просто ще стоиш по-дълго на това дередже.

На твое място щях да обясня защо съм постъпил така, че го приемам за грешка и ще помоля за прошка. Но ако не го приемах за грешка, нямаше да го правя, естествено.

slynchoo
09-09-2013, 08:46
Всички много й се нахвърлихте..тя осъзнава,че е направила глупаво като не е отишла.
Сега наистина варианта ти е да му се обадиш,а още по-добрия е да отидеш до тях.

DisappointedDreamer
09-09-2013, 17:54
Въобще не съм съгласна. Тя неведнъж е писала, че не се разбира с баща си и още един път става ясно, че на него хич не му пречи да не се интересува от дъщеря си. Защо да се старае да си подобрява отношенията с този човек?



Не говоря за подобряване на отношенията s баща и. Баща и може да е най-големия тъпак, ама и тя не е поsтъпила много умно. Миsълта ми беше, че трябва да sе извини на баща sи, а не да sе опитва да възобновява отношенията sи s него.

Отново повтарям - знам какво означават майките за sиновете sи. Оsъзнах го, когато майката на баща ми почина преди много години. Това е единsтвения момент, в който sъм виждала баща sи sломен и плачейки.

pesho..xd
09-09-2013, 17:55
Извини се и се обади на дядо ти. Или отиди направо в тях ако смяташ, че е удобно и му занеси нещо вкусно, което обича.

tori
09-10-2013, 05:24
Извини им се. Друго какво да направиш?
Това. И хора, не я нападайте - всички имаме грешки спрямо семействата си. На Виоленца мнението също ми хареса.

DoubleDMG
09-10-2013, 05:51
ае я си режете вените бе,напълно елементарни човешки отношения , само да й е добре на путчицата. Мърши долни сте т'ва жените.

pesho..xd
09-10-2013, 08:19
ае я си режете вените бе,напълно елементарни човешки отношения , само да й е добре на путчицата. Мърши долни сте т'ва жените.

True.

tori
09-10-2013, 09:46
ае я си режете вените бе,напълно елементарни човешки отношения , само да й е добре на путчицата. Мърши долни сте т'ва жените.
Ми кофти е постъпила ама чак така... Всеки прави грешки, ти също.

draid
09-10-2013, 09:47
Не говоря за подобряване на отношенията s баща и. Баща и може да е най-големия тъпак, ама и тя не е поsтъпила много умно. Миsълта ми беше, че трябва да sе извини на баща sи, а не да sе опитва да възобновява отношенията sи s него.

Отново повтарям - знам какво означават майките за sиновете sи. Оsъзнах го, когато майката на баща ми почина преди много години. Това е единsтвения момент, в който sъм виждала баща sи sломен и плачейки.

Моля ти се, спри да използваш s вместо с, адски много дразни и не мога да разбера с каква цел го правиш. Оригиналност ли нещо ?

DisappointedDreamer
09-10-2013, 09:49
^Онзи ден бъзиках DarkTemplar, че тъй ще си помислите :Д

Не, не съм втори номер Тсукуда. Счупен ми е с-а на клавиатурата на лаптопа, и когато съм в даскало ми е по-лесно да ползвам латинското с, защото пиша на английски/шведски, а в българския също се разбира.

Т.е. не мога постоянно да сменям между двете с-та, когато сменям езиците.

Та, не хапи толкова бързо, моля.

Smrazqvashta
09-10-2013, 10:03
Авторката казва, че е отказала да присъства на погребението от което разбирам, че все пак е можела да отиде. Това, че е отказала обаче не я прави егоист. Всеки си има свой начин за преодоляване на болката и никой не може да я съди, че нейният не е плачейки над затворен ковчег.

А за дядо ти, най-малко поне му се обади. Дори да не реагира положително за себе си ще знаеш, че си направила това, което трябва, а именно да го уважиш за празника му.

baby_baby
09-10-2013, 20:48
Извини се и се обади на дядо ти. Или отиди направо в тях ако смяташ, че е удобно и му занеси нещо вкусно, което обича.

+1

Chacho
09-11-2013, 07:59
^Онзи ден бъзиках DarkTemplar, че тъй ще си помислите :Д

Не, не съм втори номер Тсукуда. Счупен ми е с-а на клавиатурата на лаптопа, и когато съм в даскало ми е по-лесно да ползвам латинското с, защото пиша на английски/шведски, а в българския също се разбира.

Т.е. не мога постоянно да сменям между двете с-та, когато сменям езиците.

Та, не хапи толкова бързо, моля.

Двете с-та не са ли ти на един бутон?