PDA

View Full Version : "blizoo" - интернет, кабелна - доволни?



waller12345
09-08-2013, 20:19
Какво мислите за "blizoo". Имам предвид интернет, кабелна. Доволни ли сте? Скоро се местя на нов адрес и бих искал да знам нещо повече за тези от "blizoo", тъй като ми са най-близки като офис и т.н. И най-вече става въпрос за Пловдив, ако има някаква разлика.. Все пак да добавя

Точните неща, които бих искал да знам са - бърз ли е нета, има ли някакви проблеми, спирания и т.н. Общо взето ще остана ли доволен? Също така бих искал да знам и за кабелната, как стоят нещата.

Котка.
09-08-2013, 20:28
Ползваме техните услуги от години, не можем да се измъкнем.Оставяли са ме без интернет почти година.Всеки ден се провеждаха разговори, от които нямаше никаква полза.Накрая се намери време, видиш ли, и за нас и дойдоха и прекараха кабели през целия хол (бели, дебели кабели) и стана страшно грозно.Иначе щяха да ни покачат цената на услугите (не ми се обяснява).Има оферти само за нови потребители, което не е честно спрямо старите.Договорите имат скрити условия.Много често се случва интернета да прекъсне (по 2 - 3 пъти дневно).
Според мен няма да останеш доволен (както масата от клиентите).За интернета - преди не беше бърз, сега малко го оправиха, но за да ти увеличат скоростта отсега ти казвам, че ще са ти нужни много усилия.
И все пак - май вече си решил да използваш услугите им, едва ли аз мога да ти променя мнението, но да знаеш - предупредих те!

pesho..xd
09-08-2013, 20:36
При нас нямаше спирания, но пък интернета е много слаб. Да, случва се да спре за няколко минути/часа.

Препоръчвам ти mobiltel :)

OoVasKoO
09-08-2013, 20:40
Аз съм на Ментел(Мтел) откакто купиха spectrumnet и megalan. Имат покритие и в Пловдив. За 20 лева на месец ей тва получавам:
http://www.speedtest.net/result/2953530602.png

anonymous908491
09-08-2013, 20:43
За 30лв на месец имам твоето умножено по шест плюс кабелна.

OoVasKoO
09-08-2013, 20:50
За 30лв на месец имам твоето умножено по шест плюс кабелна.
Добре, браво на теб. Към кои си ?

waller12345
09-08-2013, 21:08
Искам нет, който да не спира всеки ден или при ветровити или дъждовни времена. Това е най-важното. И да е бърз, но това най-вече си зависи от цената.

Vladislav Hellsing
09-08-2013, 21:09
виваком :D

OoVasKoO
09-08-2013, 21:14
много лоши отзиви има за виваком :D

waller12345
09-08-2013, 21:21
???

ameli
09-08-2013, 21:57
И моя нет е на виваком, аз лично проблеми нямам. Нито ми е спирал безпричинно някога, нито ми е бавел.
Кабелната ни е на близу и много ме дразни, че ми сменят програмите без да ме питат, ама така или иначе не гледам тв често, не ми е голям проблем.

mMemories
09-08-2013, 23:13
Добре... сега да видим.. На БЛИЗУ сме от година и нещо, шибания договор е за две така че трябва да ги търпим още малко. Общо за месеца плащаме 45 лева пакета:
1. Интернет (плащаме за 50 мегабита и получаваме .. не знам колко последно като успя да ми зареди спийдтеста беше 7 тая вечер като гледам как е може и 2-3 да е)
2. Цифрова телевизия ( да, има 160 канала, но малоумното устройство не е съвместимо с нашия телевизор и бутоните от дистанционното за въпросното устройство като натисна да сменя канала то променя звука на телевизора, настройките на картината и прочие)
3. Телефон (да, има 50 безплатни минути към стационарни, но за 3-минутен разговор към мтел доплатихме 7 лева, тъй като освен таксата за пакета си плащаме и каквото изговорим)
Всичко това се оправя като им се вдигне един скандал по телефона, завърта се техник у нас един месец сичко е наред и после си е същото... По-добре се ориентирай към мтел. Много съм доволна от мобилния им интернет и телефонните услуги поне ;д а щом мобилния е хубав предполагам и нормалния интернет ще е приемлив

waller12345
09-09-2013, 08:41
Явно трябва да се насоча към друг доставчик. Предлагайте...

Какво мислите за Еском?

waller12345
09-09-2013, 08:51
Download 36.56 Mbps
Upload 32.53 Mbps
Ping: 4

Това е моя спийд тест и съм доста доволен.

Ако намеря нещо подобно в Пловдив ще бъда много доволен. В момента съм на Еском и нета не ми е спирал повече от 2-3 пъти от година и като се обадя всичко си оправят и няма никакви проблеми. И при лоши времена пак си имам нет. Абе, общо взето съм много доволен. 16лв. плащам. Не говоря за Еском Пловдив, но въпроса е, дали ще получа същото от тях и в Пловдив

Ivaaaaa
09-09-2013, 08:56
при нас няма проблеми нито с нета, нито с телевизията

waller12345
09-09-2013, 09:02
Есkом или Мегалан се чудя. Въпроса е, дали изобщо имат офиси в Пловдив, тъй като не съм видял такова нещо.

OoVasKoO
09-09-2013, 10:30
В сайта на Еском си пише за кои градове е:

http://i41.tinypic.com/e8juab.jpg



Иначе както ти казах, Mobiltel притежава Megalan и SpectrumNet и телевизията, и интернетът се водят на тяхно име.


http://www.mtel.bg/fiksiran-internet-svetkavichen-internet-za-doma -> Включване и покритие

SurfSky
09-09-2013, 10:34
Аз съм ползвал Близоо , и си бях много доволен ... Интернета ми е падам сигрно един -два пъти само .... Доволен бях от скоростта , но се пуснахме към оная оферта на М-тел интернет + кабелна + сматрфон / лаптоп за 30 лева , и спряхме близоото ... Иначе си беше 8 точки по десетобалната система :D А за М-тела , No comen .... All is ok !!!

waller12345
09-09-2013, 11:22
Аз съм от тези, които не искат да имат нищо общо с Мтел. :D Също така се чудя за Булсатком и Н3

OoVasKoO
09-09-2013, 11:28
Те са си голям ментел, ако имаш телефон към тях.
От нета им съм доволен, както surf каза, 1-2 пъти на година спира нета.
Дават ми 50 на 30 download и upload, а максимум съм правил 58 на 45. И телевизията на мегалан ползвам. Много канали имам(над 160), но има малко проблемче, за което трябва да знаеш. От време на време като гледаш някой канал, екранът забива и трябва да смениш програмата и да върнеш, че да се "рестартира". :D
И още нещо - няма много кабели, просто защото и телевизията, и нета ти идват едновременно по оптичен кабел.

waller12345
09-09-2013, 13:55
up

Котка.
09-10-2013, 13:16
Аз съм чувала, че Булсатком са добри.

pesho..xd
09-10-2013, 13:35
up

майка ти долна, няма да ми up-ваш да не стане лошо!

waller12345
09-10-2013, 14:26
:D :D :D ???

`Fairytale`
09-10-2013, 14:45
Аз съм на Еском от близо 2 години. Интернета ми не е спирал от многоо време, бърз е ии кабелната им е супер.

ledenakrasota
09-10-2013, 14:57
Днес ми инсталираха интернета. Плащам интернет + цифрова за два телевизора за 20 и няколко лева. Като този месец и следващия ще ми е само 15 лв всичко. Интернетът вече няколко часа работи супер.

waller12345
09-10-2013, 15:21
Еском в ПЛОВДИВ?

waller12345
09-10-2013, 15:22
Днес ми инсталираха интернета. Плащам интернет + цифрова за два телевизора за 20 и няколко лева. Като този месец и следващия ще ми е само 15 лв всичко. Интернетът вече няколко часа работи супер.


Къв е тоз доставчик?

ledenakrasota
09-10-2013, 16:34
Къв е тоз доставчик?

blizoo

OoVasKoO
09-10-2013, 16:57
blizoo СМАРТ?
Високоскоростен интернет, чрез технологията на бъдещето Fiber Power. Максимална скорост на сваляне до 50 Мbps. Максимална скорост на качване до 4 Мbps. Тва ли е ?
ledenakrasota, кажи по какъв кабел ти върви нета, горе-долу колко е дебел?

ledenakrasota
09-10-2013, 18:31
blizoo СМАРТ?
Високоскоростен интернет, чрез технологията на бъдещето Fiber Power. Максимална скорост на сваляне до 50 Мbps. Максимална скорост на качване до 4 Мbps. Тва ли е ?
ledenakrasota, кажи по какъв кабел ти върви нета, горе-долу колко е дебел?

Средният пакет, който е на промоция: http://blizoo.bg/bundles.html

Обиколката на кабела е 3,5 см. Старият ми е на средата на новия. С модем е.

OoVasKoO
09-10-2013, 18:45
Имам предвид кабела, който ти отива до модема. Този, който ти стига до компютърът трябва да е обикновен, за това е с 3,5 см. обиколка. Диаметърът на оптичния кабел, който ми идва до модема е 2 мм. А твоя?
Иначе ТВ пакетът е идеален според мен.

pesho..xd
09-10-2013, 19:01
кофти

ledenakrasota
09-10-2013, 19:11
Имам предвид кабела, който ти отива до модема. Този, който ти стига до компютърът трябва да е обикновен, за това е с 3,5 см. обиколка. Диаметърът на оптичния кабел, който ми идва до модема е 2 мм. А твоя?
Иначе ТВ пакетът е идеален според мен.

Точно се изразих. Ето ти снимка: http://prikachi.com/images/233/6547233z.jpg
Белият отгоре надолу е 3,5 см. Той свързва модема. Обясниха ми, че старият ми кабел върши работа за останалите оператори, но не и за тях. Така че да си го запазя. Средният, жълт, свързва модема с компютъра, 2,5 см е обиколката му.

pesho..xd
09-10-2013, 19:32
Точно се изразих. Ето ти снимка: http://prikachi.com/images/233/6547233z.jpg
Белият отгоре надолу е 3,5 см. Той свързва модема. Обясниха ми, че старият ми кабел върши работа за останалите оператори, но не и за тях. Така че да си го запазя. Средният, жълт, свързва модема с компютъра, 2,5 см е обиколката му.

ахх брутална снимка, точно на място!

OoVasKoO
09-10-2013, 20:12
За да бъде оптичен кабелът, по него трябва да минава лъч светлина. За да провериш дали минава светлина, вадиш го и го насочваш към ръката си. Ако видиш цветна точка(при мен е червена), значи имаш оптичен интернет директно до модема. Или си като повечето, на които уж им предлагат оптичен интернет, а до домовете им стигат обикновените кабели.

ledenakrasota
09-10-2013, 20:49
За да бъде оптичен кабелът, по него трябва да минава лъч светлина. За да провериш дали минава светлина, вадиш го и го насочваш към ръката си. Ако видиш цветна точка(при мен е червена), значи имаш оптичен интернет директно до модема. Или си като повечето, на които уж им предлагат оптичен интернет, а до домовете им стигат обикновените кабели.

Попита ме колко е обиколката му. Отговорих ти. Не разбирам от кабели, нито желая да разбирам. Отговорих ти за дебелината на този, който свързва модема ми. Не съм се объркала за какво говоря. А какъв е и що е, това не ме вълнува. Имам интернет и то с превъзходно качество.

OoVasKoO
09-10-2013, 20:53
Питах те, защото ти казват:"ние ви предлагаме оптичен интернет", а може да те лъжат.
Но щом ти работи без проблем, всичко е наред. :)

ledenakrasota
09-10-2013, 20:58
Питах те, защото ти казват:"ние ви пускаме оптичен интернет", а може да те лъжат.
Но щом ти работи без проблем, всичко е наред. :)

Не са ми казвали, че е оптичен. Аз просто отидох и изревах, че искам нет на най-ниската цена. :D Добре е, че ме караш да се замисля кое какво е. Мерси, за което!

pesho..xd
09-10-2013, 21:26
Питах те, защото ти казват:"ние ви предлагаме оптичен интернет", а може да те лъжат.
Но щом ти работи без проблем, всичко е наред. :)

ко става ако не е оптичен?

OoVasKoO
09-10-2013, 21:34
Ако не е, значи е от многото излъгани потребители. Освен това:

"Оптичният интернет използва вместо старите медни кабели, много по-наджедните и сигурни оптични влакна, с което се осигурява за Вас, по-бърз интернет без прекъсвания или влияние на външни фактори."

По оптичния кабел се движи лъч светлина, най-бързото ни познато нещо, знаеш - със скорост от 300 000 км/с. Той се движи чрез отразяване от вътрешната част на влакното. Въпреки това има начин да се прекъсне връзката - като пречупиш кабела под ъгъл от 90 градуса, тогава светлината няма да може да продължи да се отразява напред и ще се върне обратно. :D

dubi95
09-10-2013, 23:53
vivacom fiber net+vivacom tv .Успех.

hristo99
09-11-2013, 22:42
Близу най-големите мошеници на света! Бесни сме им! Не знам преди колко време, 5-10 години бяхме на тяхната кабелна. Това беше най-отвратителното нещо! Плащахме по 10-15 не помня колко лв. на месец и качеството беше ужасно, винаги имаше пращения и смущения в картината по всички канали, а в обедните часове имаше само снежинки. Навън беше жега, аз исках да си гледам детските по супер 7, а то само снежинки, оправи се за 5 секунди и пак снежинки (бях дете, имах въображение, даже правех ритуали и вярвах, че с тях картината ще се оправи :lol: ). Викали сме ги не един път да оправят тези смущения. Идват, поглеждат, викат, че проблема е някъде по кабелите, ще се постараят да го оправят, и нищо. Писна ни, минахме на булсатком, майка ми отиде при близу и заяви, че се отказва, да речем май месец, и оная "ДА! ДА! Готово!". След три месеца получаваме по пощата информация от близу, че имаме неплатени сметки за юни, юли и август. Майка ми беше бясна. Вдигна скандал, ама какво да прави, трябваше да плати, защото иначе има лихва и ПАК помоли да се откажем. Плати си за трите месеца, в които трябваше да сме се отказали и вече трябваше официално да сме се отказали. Минават няколко години и идва месец юни тази година, когато получаваме ОТНОВО съобщение от близу, че имаме неплатена сметка от 20 и няколко лева, че ако не платим ще има лихва и че ако смятаме, че това е грешка да покажем някаква квитанция ли ддз че всичко е платено. КОЙ за бога пази такива неща в продължение на години? Ако са ни дали някаква бележка то отдавна сме я изхвърлили и те точно на това разчитат. Че хората нямат доказателство, че са платили, и хайде от близу да злоупотребяват и да си измислят някакви сметки. Ние вече от НАД 5 ГОДИНИ сме на булсатком, какво искат онези от нас? Майка ми плати и като се прибра нервно каза "Ще пазя тази бележка като очите си и само да посмеят още един път да ни кажат, че имаме фактура да му мислят!".

Накратко, захванете ли се с Близу, няма отърваване!

ledenakrasota
09-12-2013, 12:36
Близу най-големите мошеници на света! Бесни сме им! Не знам преди колко време, 5-10 години бяхме на тяхната кабелна. Това беше най-отвратителното нещо! Плащахме по 10-15 не помня колко лв. на месец и качеството беше ужасно, винаги имаше пращения и смущения в картината по всички канали, а в обедните часове имаше само снежинки. Навън беше жега, аз исках да си гледам детските по супер 7, а то само снежинки, оправи се за 5 секунди и пак снежинки (бях дете, имах въображение, даже правех ритуали и вярвах, че с тях картината ще се оправи :lol: ). Викали сме ги не един път да оправят тези смущения. Идват, поглеждат, викат, че проблема е някъде по кабелите, ще се постараят да го оправят, и нищо. Писна ни, минахме на булсатком, майка ми отиде при близу и заяви, че се отказва, да речем май месец, и оная "ДА! ДА! Готово!". След три месеца получаваме по пощата информация от близу, че имаме неплатени сметки за юни, юли и август. Майка ми беше бясна. Вдигна скандал, ама какво да прави, трябваше да плати, защото иначе има лихва и ПАК помоли да се откажем. Плати си за трите месеца, в които трябваше да сме се отказали и вече трябваше официално да сме се отказали. Минават няколко години и идва месец юни тази година, когато получаваме ОТНОВО съобщение от близу, че имаме неплатена сметка от 20 и няколко лева, че ако не платим ще има лихва и че ако смятаме, че това е грешка да покажем някаква квитанция ли ддз че всичко е платено. КОЙ за бога пази такива неща в продължение на години? Ако са ни дали някаква бележка то отдавна сме я изхвърлили и те точно на това разчитат. Че хората нямат доказателство, че са платили, и хайде от близу да злоупотребяват и да си измислят някакви сметки. Ние вече от НАД 5 ГОДИНИ сме на булсатком, какво искат онези от нас? Майка ми плати и като се прибра нервно каза "Ще пазя тази бележка като очите си и само да посмеят още един път да ни кажат, че имаме фактура да му мислят!".

Накратко, захванете ли се с Близу, няма отърваване!

Ако вече не сте били на договор, няма как да ви задължат да плащате. В противен случай подавате сигнал за злоупотреба и се извършва проверка на доставчика ви. Важното е да се стреснат, а не да отидеш и да заявиш нещо. Затова са въпросните договори. Освен това през въпросните месеци вече сте минали на друг оператор. Няма как два да ви обслужват за едно и също нещо.

OstraPisalka
09-12-2013, 15:44
На близу съм от 7 години вече, преди бяха доста зле, но през последните години рядко има гафове с нет и телевизия. Това е спийдтеста: http://www.speedtest.net/my-result/2962015164

OoVasKoO
09-12-2013, 18:28
На близу съм от 7 години вече, преди бяха доста зле, но през последните години рядко има гафове с нет и телевизия. Това е спийдтеста: http://www.speedtest.net/my-result/2962015164
Nice
Колко реално ти предлагат и на каква цена? И защо качването ти е 35, а в сайта пише, че максимумът е 6, да не би да е максимумът за чужбина? Да го бяха направили по-подробно . . .

OstraPisalka
09-12-2013, 19:33
За 40 лв. на месец имам 160 канала + 5 HD канала + 100 мбита нет, който поради факта, че използвам рутер, за да си разпръсквам нет за смартфона (да не си хабя операторските мегабайти на макс. скорост) пада на около 74-77 мбита.