PDA

View Full Version : спешно ми трябва отговор на въпрос за абв чата



unicorn_f
09-09-2013, 00:50
ей хора, имам познат много добър хакер дали ще може да ми намери човек с когото съм си писала в чата, каквато и да е информация за него/компютър или не знам ;д каквото и да е, нещо което да ми помогне да стигна то този човек?

8bit
09-09-2013, 01:24
Защо не питаш него? Технически е възможно, но ме съмнява той да има знанията и времето/нервите да го направи.

unicorn_f
09-09-2013, 10:11
искам да съм сигурна, че има вероятност преди да го занимавам с моите глупости ;д

Smrazqvashta
09-09-2013, 11:30
Има да. Стига да е достатъчно добър. И да, това е незаконно.

Smith_6
09-09-2013, 16:43
Има да. Стига да е достатъчно добър. И да, това е незаконно.
И как по-точно ще стане това? Ще отидеш при сървърите на абв и ще ги заплашиш с пистолет да ти дадат ИП-то на човека с който си си говорила(въпреки че едва ли ги пазят)? Или очакваш някой да научка заявка от няколко килобайта за запитване за ИП?
ПС. Това не е незаконно, това е просто едно от ония неща които трябва да си останат в тесен кръг от доверени хора. После пиши какво ти е казал този твой познат.

pesho..xd
09-09-2013, 17:05
Има да. Стига да е достатъчно добър. И да, това е незаконно.

:D

php
09-09-2013, 23:59
Тука само умни тикви :O

MaGuSs
09-10-2013, 00:40
Тука само умни тикви :O

Те почнаха да приливат от умност и не знаят вече къде да го събират останалото...

Вероятност хакер/кракер да се добере до такава информация и сървър като на АБВ е много малка, това не е няква метална кутийка като вашите персонални компютри във вкъщи и офиса Ви.

Smith_6
09-10-2013, 00:48
Те почнаха да приливат от умност и не знаят вече къде да го събират останалото...

Вероятност хакер/кракер да се добере до такава информация и сървър като на АБВ е много малка, това не е няква метална кутийка като вашите персонални компютри във вкъщи и офиса Ви.
*applause*

Smrazqvashta
09-10-2013, 10:12
И как по-точно ще стане това? Ще отидеш при сървърите на абв и ще ги заплашиш с пистолет да ти дадат ИП-то на човека с който си си говорила(въпреки че едва ли ги пазят)? Или очакваш някой да научка заявка от няколко килобайта за запитване за ИП?
ПС. Това не е незаконно, това е просто едно от ония неща които трябва да си останат в тесен кръг от доверени хора. После пиши какво ти е казал този твой познат.

Няма точно тук да ти обяснявам какви са начаните. И да има такива.

Smith_6
09-10-2013, 12:41
Няма точно тук да ти обяснявам какви са начаните. И да има такива.
Няма нужда да ги казваш. Хакни ми моята поща ако си толкова убеден/а(имаш правото на помощ от приятел).

anonymous908491
09-11-2013, 00:26
Присмял се хърбел на щърбел.

Някой от "гениите" да се сети, че дори да знае IP-то на човека, пак не може да го намери, май не, защото празните приказки разкрасяват, а всичките сте такива хубавици.

Smrazqvashta
09-11-2013, 07:01
Няма нужда да ги казваш. Хакни ми моята поща ако си толкова убеден/а(имаш правото на помощ от приятел).

За какъв чеп ми е твоята поща? :lol: Много на сериозно се взе.

Auriss
09-11-2013, 11:00
^метла проста.

Nam3less3
09-11-2013, 11:10
Има да. Стига да е достатъчно добър. И да, това е незаконно.Тая пък. Кво ше отиде при службите и интернет доставчиците да ги пита или ше плати на някой вътрешен да провери къде живее(ако изобщо се сдобие с ip адреса де и то е истинския).

Smith_6
09-11-2013, 11:27
За какъв чеп ми е твоята поща? :lol: Много на сериозно се взе.
Когато по даден въпрос има две мнения всеки трябва да се опита да докаже своето, а празните приказки не се броят за факти.

Smrazqvashta
09-11-2013, 12:29
Тая пък. Кво ше отиде при службите и интернет доставчиците да ги пита или ше плати на някой вътрешен да провери къде живее(ако изобщо се сдобие с ip адреса де и то е истинския).

Тая пък на някоя друга. Като не си наясно какво ми се зъбиш? Амън от отворковци и разбирачи.


Когато по даден въпрос има две мнения всеки трябва да се опита да докаже своето, а празните приказки не се броят за факти.

Не отричам, че е така. В този случай обаче тя пита дали е възможно, не иска доказателства. И аз казвам, че е. Друг е въпроса, както и уточних, че не е толкова лесно и се искат познания. Нямам нито желанието, нито времето, а в момента и техниката да ти доказвам, че е възможно. Ти имаш правото да не вярваш и успорваш, разбира се.

Nam3less3
09-11-2013, 12:40
Тая пък на някоя друга. Като не си наясно какво ми се зъбиш? Амън от отворковци и разбирачи.
Ти пък какво разбираш от тия неща въобще знаеш ли какво е ip адрес.

Smrazqvashta
09-11-2013, 12:50
Ти пък какво разбираш от тия неща въобще знаеш ли какво е ip адрес.

Не. Ти, като разбираш помогни на авторката.

Няма да се хабя да споря с "личности", като теб. Остани си със здраве.

Nam3less3
09-11-2013, 12:57
Не. Ти, като разбираш помогни на авторката.

Няма да се хабя да споря с "личности", като теб. Остани си със здраве.Вече и се помогна достатъчно.
А и целите и са неморални, аз съм само white hat hacker.

OoVasKoO
09-11-2013, 14:20
Защо трябва да разтягате локуми кой колко е разбирал? Авторката пита кратко и ясно дали е възможно. Според мен е възможно, колкото и трудно, и непосилно да ни се струва. От къде да знаем нейния познат какъв е и колко наистина разбира? Може да е поредното хакерче в сървърите или пък да се прави на голяма работа и нищо да не разбира, или да има малко познания и да е хакнал някакво малко блогче, или да и е споменавал, че разбира от компютри, или пък може би да е навътре в материята от десетина години и повече, да има нужните знания и връзки. :D

Nam3less3
09-11-2013, 14:34
Защо трябва да разтягате локуми кой колко е разбирал? Авторката пита кратко и ясно дали е възможно. Според мен е възможно, колкото и трудно, и непосилно да ни се струва. От къде да знаем нейния познат какъв е и колко наистина разбира? Може да е поредното хакерче в сървърите или пък да се прави на голяма работа и нищо да не разбира, или да има малко познания и да е хакнал някакво малко блогче, или да и е споменавал, че разбира от компютри, или пък може би да е навътре в материята от десетина години и повече, да има нужните знания и връзки. :DКолкото и да разбира човек хардуера и софтуера си имат ограничения. То не е магия ами точна наука. Единствено доставчиците на интернет знаят физическия адрес на абоната асоцииран с айпи адреса му и то ако първо се намери истинския айпи адрес на търсения човек и второ тая информация не се раздава ей тъй. Или хакера ще хакне сървърите на всички доставчици и фирми изграждащи интернет инфраструктурата. Най-вероятно е някой "квартален" хакер. В смисъл доста по-малък е шанса авторката да познава истински специалист. Тяхната среда е по-друга.

Smith_6
09-11-2013, 14:55
(към автора):После пиши какво ти е казал този твой познат..

OoVasKoO
09-11-2013, 16:12
Или хакера ще хакне сървърите на всички доставчици и фирми изграждащи интернет инфраструктурата. Най-вероятно е някой "квартален" хакер. В смисъл доста по-малък е шанса авторката да познава истински специалист. Тяхната среда е по-друга.
Кой знае?

unicorn_f
09-13-2013, 21:22
оле хора не исках нито да започвам спор, нито да се задълбочават толкова много неща ;д
просто ми беше интересно, изглежда ще чакам пак да се появи тоя човек, няма да занимавам никой с моите глупости ;д
благодаря за отговорите все пак
и спокойно, това беше просто поредние тъп въпрос не се впрягайте толкова ;д

Smith_6
09-13-2013, 21:32
просто ми беше интересно, изглежда ще чакам пак да се появи тоя човек, няма да занимавам никой с моите глупости ;д
Тук има далеч по-големи глупости, а отговора на този твой познат наистина ми е интересно какъв ще е.

OoVasKoO
09-13-2013, 21:40
"... ще видя какво мога да направя по въпроса, не се надявай на много"
?