PDA

View Full Version : Ново училище! ПОМОЩ!!!



Beeeeep
09-09-2013, 11:08
Привет, тази учебна година съм в ново училище, в 8 клас, момиче. Там никого не познавам, освен едни момичета от предния ми клас, които ме мразят. С едната бяхме приятелки в 7 клас, но тя някак си се състезаваше с мен, говореше ми зад гърба... и когато аз започнах, тя ми вдигна скандал и оттогава сме скарани(близо година). После започна да дружи с една групичка от предния ми клас- и те започнаха да ме мразят и да ми правят мръсно, обиждаха ме, че съм тъпа, грозна(и като намек, и в лицето пред целия клас), хвърляха неща по мен и такива работи, аз не им обръщах внимание и ги оставих. Та в новото училище "приятелката ми" и още една от от тази група ще са там( в различни класове сме и 3- те.); те започнаха и да излизат с други момичета от техните класове, с които са много добри приятели. Проблемът е, че те ще се заяждат с мен, ще ми се подиграват и ще разправят на всички каква съм била и такива работи. Просто не искам цялото училище да ме мрази, да не ме харесва и да ме обижда, както в предишното. 100 процента, че това ще стане и въпросът ми е тогава какво да правя? Няма да мога 5 години да се правя, че не ги забелязвам, да не им обръщам внимание. Просто като те ме обидят не знам с какво да им отвърна... помогнете ми.
Вторият ми въпрос е относно класа ми. Не познавам никой от тях, но знам, че всички са богати и надути, все от тея както ги наричат "популярни", " феймъси" и ей такива глупости. Тааа те такива като мен ги изяждат за закуска- обиждат ги и ги тъпчат... е ок, как да се предпазя, как да не ме "смачкат"... а и не искам да съм сама, без приятели там...
А когато на 16 се срещнем, какво да кажа, какво да направя? Как поне да се опитам да завържа приятелство, много съм срамежлива, не мога да завържа разговор, не знам за какво да говоря... ПОМОЩ
МОЛЯ ОТГОВОРЕТЕ НА ВЪПРОСИТЕ МИ! ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ!
БЛАГОДАРЯ!

anonymous895156
09-09-2013, 11:26
бахти смотаното обкръжение
имаш ниско самочувствие

Beeeeep
09-09-2013, 11:45
Знам...
Но МОЛЯ ЗА ИСТИНСКА ПОМОЩ

BornToDie
09-09-2013, 13:35
наистина си с много ниско самочувствие...ами за да завържеш приятелство(колкото и банално да звучи)трябва да бъдеш себе си,защото примерно ако и ти се правиш на отворена те ще те помислят за съвсем друг човек и няма да намериш истински приятели.Просто НЕ Е ВЪЗМОЖНО да не си намериш приятели при положение че ще си заедно с тях по почти цял ден.А за онези дето те дразнят-не се тревожи..едва ли ще им е да теб..особено първите месеци с нови хора, нови учители ,нови проблеми ,тестове и изпити..споко няма да имат време за тебе :)

Smrazqvashta
09-09-2013, 13:51
На такива пачаври не си заслужава и плюнка да дадеш. Дръж се с достойнство и самочувствие. Когато те обиждат ги поглеждай с надсмешка и главата винаги горе! Не показвай по никакъв начин, че поведението им ти влияе и че успяват психолически да надделеят над теб.

Бъди по разговорлива, ако някой ти допадне, не се страхувай и стеснявай, а отиди и говори с него. Покажи на останалите, че не си тази за която те представят. А и с времето те сами ще се убедят в това.

Принципно доминира един стандарт, отворените мини кифли да се подиграват на по-скромните и мили момичета от тях с цел да изпъкнат с остроумие. В повечето случаи обаче са смешни и жалки и интересни стават само за боклуците, като тях.