PDA

View Full Version : Следване след 12-ти клас.....



Joushya
09-09-2013, 13:07
Здравейте нов съм във форума, не знам дали е правилният раздел за тази тема, но като гледам и други питат относно същият въпрос.

На 18 години съм след няколко дена започвам последната си година на безгрижният живот(12-ти клас). Имам завършено основно образование в България и сега ще си взема средното във Гърция. Нямам намерение да следвам във Гърция. Затова мисля да следвам във България. Но се чудя какво да следвам, не ме влече нищо освен един колеж във София/Стара Загора по Охрана и сигурност. Искам да работя главно по това за което съм следвал, а не поради липса на реализация или други пречки, да прибягвам към други длъжности.

Моля за вашите съвети и наръки. И дали този Професионален колеж по сигурност и охрана Св. Георги Победоносец е добър избор.

Smrazqvashta
09-09-2013, 13:56
Ние няма как да ти кажем какво да следваш и на къде да се насочиш. Това е твое право, твой избор и твое решение.

В един форум видях мнения за въпросното учебно заведение. Ще ти пратя линка на лична, за да не сметне, като рекламиране.

granger
09-09-2013, 15:22
Преди да се хващаш за този клон виж дали ти приравняват дипломата от Гърция. Защото станах свидетел как поради липса от положена матура по някакъв предмет едно моме не беше записано за участие в класиране.

Като цяло не са много частните колежи/университети,които да са на високо ниво тук.

Joushya
09-09-2013, 15:50
Преди да се хващаш за този клон виж дали ти приравняват дипломата от Гърция. Защото станах свидетел как поради липса от положена матура по някакъв предмет едно моме не беше записано за участие в класиране.

Като цяло не са много частните колежи/университети,които да са на високо ниво тук.


Не съм на 100% сигурен, но мисля че ги приравняват (трябва да питам). То и във Гърция частните колежи/университети не са на високо ниво(е да малко по-добре са от България), но все пак гледам да не се задълбочавам във учене. Има и друго един частен колеж/университет във Гърция струва между 5.000-16.000 ЕВРО на година.

granger
09-09-2013, 16:17
Какъв е смисъла да трошиш пари , да излезеш с диплома и да не знаеш за какво си учил,щото не ти се учи. Защото "охрана и сигурност" не се изразява само с бараби,пазещи някое заведение...
Не се гледа с добро око на тези "лесни" дипломи, пък ако смяташ да се занимаваш в тая сфера на дейност можеш да избереш да вложиш парите си в друго,а не в такава диплома.

Joushya
09-09-2013, 16:34
Какъв е смисъла да трошиш пари , да излезеш с диплома и да не знаеш за какво си учил,щото не ти се учи. Защото "охрана и сигурност" не се изразява само с бараби,пазещи някое заведение...
Не се гледа с добро око на тези "лесни" дипломи, пък ако смяташ да се занимаваш в тая сфера на дейност можеш да избереш да вложиш парите си в друго,а не в такава диплома.



Тия бараби за които спомена с бръснатите глави и пандишпанените тела дори нямат и такава диплома. Дали гледат с добро око или не мене не ме интересува, аз отивам там да се уча как да пазя/охранявам независимо дали е обект или лице, защото ми харесва и мисля че ще се справя отлично.

Малко инфо от сайта на този частен колеж относно обучението - "Ние обучаваме кадри за структурите за сигурност. Развиваме способности за планиране, организиране и управление на охранителна дейност - както на ниво охрана на VIP лица, така и на фирмено, национално и регионално ниво. Поставяме основите на професионалните компетенции за работа в НСО, СОБТ, Охрана на съдебната власт, Полиция, професионална армия и частни охранителни структури.Завършилите колежа ползват предимство за назначаване на работа в полиция, държавни и частни служби за сигурност."

Така че ще знам за какво съм учил, какво имам и не е само че не ми се учи, просто животът е малък и лично аз няма да се обременявам със дълго годишни обучения и следвания, за нещо което няма да ми харесва и няма да знам какво съм учил , само заради материално състояния или друга финансова бъдеща облага.

А ако имаш други идеи къде мога да си вложа парите във същата сфера, сподели със радост бих те изслушал.