PDA

View Full Version : Прекалено слаба ! ;(



Desincet0
09-09-2013, 17:42
Здравейте, на скоро се притесних за своите килограми ! :( Аз наистина съм много слаба и жаждата ми да отслабна става все по-голяма ... което е доста лошо ! Аз съм момиче и съм на 13 години, висока съм 154 см ( знам мнооого съм нисичка, но ген - мама е била ниска на моята възраст ) , та така де нека да не се отклонявам от темата, тежа 38 кг ! Което просто ме плаши да известна степен ! Знам, че тепърва ми предстои да се развивам и да пораствам и да надебелявам ! Но все повече се плаша от килограмите си и по някакъв начин продължавам да слабея (може би по мое желание, слаба се харесвам повече ) Вече започвам да си мисля, че ставам анорексичка ! ... Аз доста се движа ( нямам спирачки ) ! ... Та така от доста време мисля доста раздвоено ума ми иска да надебелея, защото започвам да ставам кокал и кости .. а това доста ме плаши, а тялото ми... е то просто слабее ! Моля ви наистина искрено ви моля за помощ ! Трябва да надебелея, но няма начин просто колкото и опити да правя не се получава ! :(

FuckingFreak
09-09-2013, 17:55
Яж качествена храна и добавяй по пакет ядки или кофичка заквасена сметана след вечеря - изпитано.

tori
09-09-2013, 19:42
Яж качествена храна и добавяй по пакет ядки или кофичка заквасена сметана след вечеря - изпитано.
+1 И освен това излекувай ума си. Спри да мислиш за килограмите, за калориите, за това колко трябва да надебелееш или отслабнеш. Мисли за хубави неща, мисли откъм положителната част на нещата. При теб все още нещата са спасяеми, така че е време да се хванеш в ръце.

lovefaithx
09-10-2013, 06:19
Съгласна съм с мненията на двете момичета. Научи се да обичаш себе си и те съветвам да спреш дотук с отслабването. Анорексията наистина е много лошо и коварно заболяване, от което няма да излезе нищо добро- казвам ти го като човек, който е бил много близо до това, но се осъзнах навреме. Започни да се храниш нормално, без да се стараеш да станеш по-слаба. Те първа започваш да се развиваш. Хапвай, каквото искаш без ограничения, но както каза FuckingFreak, качествена храна. Радвай се на живота и мисли положително :)

Ivaaaaa
09-10-2013, 07:31
анорексията е преди всичко психическа болест, а тя осъзнава, че е слаба и не се вижда дебела в огледалото

мога да те успокоя, защото и аз съм слаба, но напълно здрава, защото ям разнообразно и не се ограничавам
може да си е до ген

tori
09-10-2013, 12:15
анорексията е преди всичко психическа болест, а тя осъзнава, че е слаба и не се вижда дебела в огледалото

мога да те успокоя, защото и аз съм слаба, но напълно здрава, защото ям разнообразно и не се ограничавам
може да си е до ген
Авторката не се вижда дебела ама и е приятно да е слаба. Пък при нас двете с теб е нещо различно. Ти не си се опитвала да отслабваш, както и аз и не ми е кеф като ми казват, че ще се счупя. И бтв имало е доста комични ситуации при мене. Бащата на едната ми приятелка я питал да не би да съм наркоманка.

sapfira
09-10-2013, 12:19
Всичко зависи от гена. Някои хора, които са дебели, въпреки че слабеят, все са си дебели. Така че не се притеснявай. Ако майка ти е слаба значи всичко е ок. Освен това като пораснеш още малко ще започнеш да дебелееш.

Smrazqvashta
09-10-2013, 12:30
жаждата ми да отслабна става все по-голяма

Това е най-плашещо от всичко, което написа. Спри да мислиш за килограмите си, хапвай си редовно, угаждай си повечеко. Не е лош вариант да поговориш с някой /реален, не виртуален/ човек /майка, баща, приятелка, баба/, който да знае за тази ситуация и просто да те наблюдава отстрани. Предполагам това ще успокои и самата теб, като знаеш, че някой "бди" над теб и ще реагира своевременно, ако килограмите ти значително продължават да намаляват и няма положителна промяна в нагласата ти.

Anastasiq5910
09-10-2013, 13:47
анорексията е преди всичко психическа болест, а тя осъзнава, че е слаба и не се вижда дебела в огледалото

мога да те успокоя, защото и аз съм слаба, но напълно здрава, защото ям разнообразно и не се ограничавам
може да си е до ген
+1

C0oKieS
09-10-2013, 13:59
не е анорексия

FuckingFreak
09-10-2013, 15:03
Някои хора, които са дебели, въпреки че слабеят, все са си дебели.

:D :D



Ако майка ти е слаба значи всичко е ок. Освен това като пораснеш още малко ще започнеш да дебелееш.

О, и защо ли е така? Хората разчитат на бързия си метаболизъм докато са на 15 и се тъпчат с де що видят, еми няма как това след 10 години да не даде отражение. Тогава най-малкия ви проблем ще бъде това как изглеждате ;)

scandalousLady
09-10-2013, 21:34
Както казаха анорексията е на психическа основа, затова не си мисли глупости. Яж каквото ти се яде, естествено не да се тъпчеш с вредни храни, но различни неща и редовно.

Desincet0
09-11-2013, 13:44
Пропуснaх дa кaжa, че зaпочнaх дa се хрaня и то достa добре, но не могa дa нaдебелея :/

Meonesssss
09-11-2013, 13:46
И аз съм така. Разликата е, че съм 167см и 41кг :D

BonnieandClyde666
09-11-2013, 14:14
Пропуснaх дa кaжa, че зaпочнaх дa се хрaня и то достa добре, но не могa дa нaдебелея :/

Значи не се храниш толкова добре, колкото си мислиш! ;)

kaRamella
09-25-2013, 21:08
Точно 154съм, и съм винаги между 38-39-40 кг и си ми е добре. Нищо притеснително . Ям си всичко, не спазвам луди диети и си харесвам тялото. И аз се храня доста добре и понякога даже преяждам и винаги съм си била толкова . И моята майка е ниска, 155 и затова и аз съм нисичка. Спокойно, ти си на 13 ( а аз чак на 18 ) тъй че има още време.

kaRamella
09-25-2013, 21:12
и не ми е кеф като ми казват, че ще се счупя.
Ооо това не е правилно, трябва да се харесваш такава каквато си - на мен това като ми го кажат винаги се усмихвам до уши и казвам "Няяма" ! : D : ))))

Desincet0
09-28-2013, 09:45
От скоро ... може би от 16 септември ... Не чувствам глад и ми е лошо ... Но всякъш съм сита ...всъщност не съм хапнала нищо... Прилошава ми и припадам ... Най-лошото е че когато се наям .. просто ми става още по лошо. Вчера тряваше да бягаме 300 метра не можах да ги избягам и се сринах още на първото отиване ... Чувствам се изморена ... Моля ви .. помогнете ... ;х

Ivaaaaa
09-28-2013, 09:56
От скоро ... може би от 16 септември ... Не чувствам глад и ми е лошо ... Но всякъш съм сита ...всъщност не съм хапнала нищо... Прилошава ми и припадам ... Най-лошото е че когато се наям .. просто ми става още по лошо. Вчера тряваше да бягаме 300 метра не можах да ги избягам и се сринах още на първото отиване ... Чувствам се изморена ... Моля ви .. помогнете ... ;х

може би още не можеш да влезеш в ритъм
и аз бях така и все още не мога да свикна с ежедневието
яж насила, недей да пропускаш хранене
познато ми е това, което казваш
просто яж напук и ще се оправиш

и спокойно, не си толкова слаба
малка си още