PDA

View Full Version : Косата мии ... :( !



Desincet0
09-09-2013, 17:47
Здравейте, имам сериозен проблем косата ... От 2-3 години се подстригвам на черта, но малко под рамото ! Косата ми не расте, а наистина искам дълга коса ! Днес опитах една маска ! И никога няма да си я направя повече ! Маската е от зехтин и червен пипер ... Първо косата ми докато се къпах падаше, но не няколко косъма, а цели кичури ... топки коса и в двете ми ръце само докато се къпах и още толкова докато се ресах ! И това не е най-лошото измитата ми коса (при това измита 4 пъти с шампоан, за да се уверя че зехтина се е премахнал напълно ) изглежда толкова мазна в корените... всеедно не съм я мила 1 седмица и отгоре ... Моля ви помогнете ми ! :(

pesho..xd
09-09-2013, 17:50
кофти.

marilyn
09-09-2013, 20:48
Маските за растеж са с бадемово масло, Стимулант на икаров и Тривитаминол. Има голяма тема за косата, виж там има много интересни неща, момичетата споделят опита си с маските там.

hayely
09-09-2013, 21:04
Косата ти може да изглежда мазна, тъй като си използвала много шампоан.. изчакай няколко дни и тогава я измий отново.. през това време ходи с някакви шалчета на главата и вързана коса, знам ли ..

Desincet0
09-09-2013, 21:07
Не ми е проблем, че седи мaзнa. Притеснявaм се зa косопaдa :\

lovefaithx
09-10-2013, 06:07
Съветвам те да се консултираш с фризьор. Маската със зехтин явно не ти е повлияла добре щом е стигнало до омазняване. Но колкото до косопада, фризьорката, при която ходих да се подстрижа преди около 2 седмици каза, че в края на сезона така се получавало (капането на косата). Може би е нещо временно и няма от какво да се плашиш. Една приятелка ми беше казвала какво са я посъветвали да си вземе против косопад, но в момента не мога да се сетя. Ще ти пиша, когато я попитам. ;)

ivonkaaaa
09-10-2013, 08:52
Тъй като имам твоя проблем и взех, че се консултирах с моята фризьорка. Тя ми каза, че било съвсем нормално на ден по 30 косъма да падат от косата, но при теб е топка косми. Определено трябва да се консултираш с някой професионален фризьор/ка, която би могла да ти помогне или предпише някакви стилизанти за коса или нещо подобно. Enjoy!

FuCKkK13
09-10-2013, 09:03
Маските за растеж са с бадемово масло, Стимулант на икаров и Тривитаминол. Има голяма тема за косата, виж там има много интересни неща, момичетата споделят опита си с маските там.

+

за косопада не се притеснявай : нормално е на ден до 100 косъма да падат,след маската са паднали косми,които така или иначе са щели да паднат следващите няколко дни,косата пада,защото се подновява,на мястото на тия изпадалите сега ще израсне чисто нова коса,има сезонен косопад - доста момичета в темата се оплакаха,а и на мен от около 1 седмица ми пада повечко коса

ще те посъветвам първо да прочетеш повечко щото се стресираш от глупости,за маски най-добре за растеж ти казаха,а ето една моя любима маска:
жълтък,кисело мляко,някакво масло ( ти можеш да сложиш И ТРИВИТАМИНОЛ),оцет,а за теб и малко алкохол

Effy Stonem
09-10-2013, 10:10
Здравейте, имам сериозен проблем косата ... От 2-3 години се подстригвам на черта, но малко под рамото ! Косата ми не расте, а наистина искам дълга коса ! Днес опитах една маска ! И никога няма да си я направя повече ! Маската е от зехтин и червен пипер ... Първо косата ми докато се къпах падаше, но не няколко косъма, а цели кичури ... топки коса и в двете ми ръце само докато се къпах и още толкова докато се ресах ! И това не е най-лошото измитата ми коса (при това измита 4 пъти с шампоан, за да се уверя че зехтина се е премахнал напълно ) изглежда толкова мазна в корените... всеедно не съм я мила 1 седмица и отгоре ... Моля ви помогнете ми ! :(

Аз никога не съм харесвала такива измислени маски за коса с газ, мас и разни глупости там. Вземи си хининова вода, абсолютно няма да ти навреди. Преди време си бях скъсила косата доста и се чудех с какво да я намажа за да се ускори растежа, тогава започнах да използвам хининова вода. Косата ми наистина порасна много по-бързо, но се иска търпение и постоянство. Аз лично използвам тази на Milva защото е в доста удобна опаковка /спрей/.
http://www.afya-pharmacy.bg/userfiles/productlargeimages/product_1817.jpg
Може да опиташ и тоника против косопад на Bilka:
http://bilkalifestyle.com/BilkaNewSite/working/wp-content/gallery/haircollection/tonik.png

FuCKkK13
09-10-2013, 10:12
^ ужас,всеки фризьор,който питаш ще ти каже,че хининовата вода изтънява косъма и не е добър продукт

Effy Stonem
09-10-2013, 10:13
^ ужас,всеки фризьор,който питаш ще ти каже,че хининовата вода изтънява косъма и не е добър продукт

Въпрос на гледна точка.

FuCKkK13
09-10-2013, 10:16
Въпрос на гледна точка.

въпрос да знаеш за какво говориш 8-)
това как едно нещо се отразява МАСОВО на хората,не е въпрос на гледна точка 8-)

lovefaithx
09-10-2013, 10:16
Аз никога не съм харесвала такива измислени маски за коса с газ, мас и разни глупости там. Вземи си хининова вода, абсолютно няма да ти навреди. Преди време си бях скъсила косата доста и се чудех с какво да я намажа за да се ускори растежа, тогава започнах да използвам хининова вода. Косата ми наистина порасна много по-бързо, но се иска търпение и постоянство. Аз лично използвам тази на Milva защото е в доста удобна опаковка /спрей/.
http://www.afya-pharmacy.bg/userfiles/productlargeimages/product_1817.jpg
Може да опиташ и тоника против косопад на Bilka:
http://bilkalifestyle.com/BilkaNewSite/working/wp-content/gallery/haircollection/tonik.png

+1

benivasileva
09-13-2013, 18:16
и моята коса сега капе, но това е нормално по това време на годината.... аз ползвам стимулант на икаров и си правя маска с жълтък, к. мляко, мед, ракия и бадемово масло....за хининовата вода не знам моята е много густа и дебела и не съм видяла разлика след като го ползвах 3-4 месеца и бях доволна, но явно не влияе на всички по един начин

а за тоника на билка-пробвай продуктите им са хубави сигурно и този ще е такъв :)

Runaway11
09-13-2013, 18:32
Аз никога не съм харесвала такива измислени маски за коса с газ, мас и разни глупости там. Вземи си хининова вода, абсолютно няма да ти навреди. Преди време си бях скъсила косата доста и се чудех с какво да я намажа за да се ускори растежа, тогава започнах да използвам хининова вода. Косата ми наистина порасна много по-бързо, но се иска търпение и постоянство. Аз лично използвам тази на Milva защото е в доста удобна опаковка /спрей/.


Това не са измислени маски и са 100 пъти по-добри от купешките, повечето от които са бъкани с химии, от които после ще се оплакваш защо косата ти е изтъняла след като си спряла маската :)

benivasileva
09-14-2013, 06:09
Това не са измислени маски и са 100 пъти по-добри от купешките, повечето от които са бъкани с химии, от които после ще се оплакваш защо косата ти е изтъняла след като си спряла маската :)

+1

strawberry88
09-14-2013, 11:59
Аз никога не съм харесвала такива измислени маски за коса с газ, мас и разни глупости там.

Много знаеш пък ти...маските с домашни продукти са най-ефективни и никой не може да ме убеди в противното.

FuCKkK13
09-14-2013, 16:07
^ станала си лоша колкото мене 8-)

POLLINA
09-14-2013, 16:35
ООО повярвай ми няма нещо по-добро от домашните маски.
Мразя миризмата им от дъното на душата си, но знам, че са необходими за здрава и жизнена коса. ( добре, че бяха голяма част от момичетата тук, за да ме убедят)
Редувай ги с купешка. Подбери я добре, гледай състава.

За да расте косата ти е нужно да приемаш и някакви витамини.
Биотин е много добър вариант.

Desincet0
09-14-2013, 16:37
Съжалявам изключително много заради тази маска .. И просто моля ви кажете ми какво да правя с тази коса .... Толкова е гъста ... искам я по-рядка ... ;х ( знам някои си мечтаят за по-гъста коса .... но ... ;д )

POLLINA
09-14-2013, 16:38
В такъв случай спри да се подстригваш на черта.

Desincet0
09-14-2013, 16:42
Обмислям го ... Но косата ми е прекалено къса за да променя формата й ... Както е под рамото направо ... Чак ми свиди .. да си я дам ... ;д

benivasileva
09-14-2013, 16:47
Съжалявам изключително много заради тази маска .. И просто моля ви кажете ми какво да правя с тази коса .... Толкова е гъста ... искам я по-рядка ... ;х ( знам някои си мечтаят за по-гъста коса .... но ... ;д )

и аз съм с адски гъста коса, но моята за сега е на етажи....знам какво ти е др мечтаят за коси като нашите а ние искаме по-рядки :D