PDA

View Full Version : Пре*бах си режима на спане,някакви съвети......



LHDWBD
09-10-2013, 01:13
Не мога да заспя,от 2 месеца съм така...
Лягам си 12-1 въртя се в леглото, не мога да заспя,дори отново да не включа лаптопа ,пак изкарвам до 5-6,снощи рисувах до 6,защото не ми се спеше..и не мога да се наспя.Пробвах какво ли не..Лягах си когато ми се приспиваше/към 4-5-6/,ставах в 10-11,на другата вечер пък същото -спи ми се,не мога да заспя..2 дни не бях мигнала,и си викам " а сега вече ще заспя и ще си оправя режима" легнах си в 12 вечерта и станах в 12 на обед,и какво пак същата история не мога да заспя..Дано като започна училище да се оправя,някакви съвети?Забравих и да спомена,че ми се спи,но просто не мога да заспя,въртя се в леглото..Като си легнах тази вечер ми се спеше хипер много/и все още/,но просто не мога да заспя.

ае,пускам и в тоя раздел,че да я видят повече хора,'щото сигурно вече ще се побъркам :cry:

Жълто
09-10-2013, 02:34
Прави нещо по-активно през деня... тренирай много или и аз не знам, за да се умориш. Преди вечеря (гледай да вечеряш към 9-10) тренирай пак във вас, умори се много, наяж се като свиня и определено няма как да не ти се доспи. Аз винаги като ми стане тежко от ядене и ми се доспива много.

RedRanger
09-10-2013, 11:03
...наяж се като свиня...

нп :)

Котка.
09-10-2013, 11:56
Прояви малко инат - лягаш си и не ставаш, докато не заспиш.Не мърдай ако щеш и 1 час, накрая ще се унесеш.Преди тва изпий една чаша топло мляко, пусни си релаксираща музика, през деня не е зле да работиш нещо или да поспортуваш.Опитай се да не мислиш за нищо, но все пак ако не стане - какво пък, на другата вечер ще опиташ пак.Също не играй на компютъра поне час преди са легнеш и не яж шоколад, не пий кафе.Довърши си задачите, които са ти били за днес, за да си спокойна като си легнеш.Щото още малко до даскалото и така ако не се оправиш ще ти е мнооого зле.А ако и това не помогне...не е зле да отидеш на лекар.

Naive
09-10-2013, 12:10
Започни да се събуждаш всяка сутрин в 7-8, независимо от това кога си си легнала. Дори и да е в 6:30, пак стани в 7. Върши някакви неща през деня, до 12 си легни - ако не заспиш пак, няма значение, когато и да заспиш, пак се събуди в 7. Няколко дни подред така и ще се оправиш.

А да, легнеш ли си веднъж, не включвай лаптопа пак, той ще те държи будна, дори когато ти се спи и можеш да заспиш. Просто бъди търпелива и не си мисли как не можеш да заспиш. Пробвай и с диафрагмено дишане.

qhnalametlata
10-02-2013, 14:03
Каквото и да става, правя едно дихателно упражнение по йогийски способ (дишане с корема) и след 10 мин. съм на гости на Морфей :)
Има една много готина книжка с дихателни практики, написана на достъпен език, за широка аудитория, която се казва "Ръководство по даоистка йога и ци гун"
http://www.helikon.bg/books/184/%D0%A0%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D 1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE-%D0%B4%D0%B0%D0%BE%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B8-%D0%A6%D0%B8-%D0%93%D1%83%D0%BD_110110.html