PDA

View Full Version : Бонсай



sapfira
09-10-2013, 13:10
Нсакоро си купих един босай фикус бенджамин. Казаха ми че се поливал веднъж на 2 седмици.Заминах на почивка и след четири дена се върнах и го намерих с увехнали листа. Дали е нормално, защото още не е свикнал с атмосферата вкъщи, и мога ли някак да му помогна?

nqmaznacheniee
09-10-2013, 14:02
не дочетох темата, сори :D

ADMIRALKA14
09-10-2013, 14:10
Той хубаво се полива на две седмици веднъж, но знаеш ли кога последно са го поливали в магазина? Може двете седмици да са минали. Иначе и аз от една седмица му се точа на едно бонсайче, ама все не мога да се наканя да го купя. :D

OoVasKoO
09-10-2013, 17:10
Ехаа, тва растение е много яко, само дето няма къде да го сложа. :D

Mary_Jane_69
09-10-2013, 23:00
и моето окапа и изсъхна и колкото и да го поливах аааха

Smrazqvashta
09-11-2013, 09:41
Трябва му светлина. Не трябва да му е много топло, нито ветровито. Бонсай е влаголюбиво растение и не трябва пръста му да остава прекомерно суха. Също е хубаво от време на време да му пръскаш листенцата с вода. Желателно е водата да е престояла, това важи за всички цветя, като цяло. Хубаво ще е понякога вместо да го поливаш страндартно, както останалите цветя да го потапяш във водна вана. Т.е. какво имам впредвид, поставката на саксията ти да е с вода, така не се натрупват соли. Но трябва да внимаваш да не остане и прекалено мокро и да изгние. Иска си доста грижи, няма как. Но пък са изключително красиви, моето вкъщи е страхотно. Също не забравяй пресаждането и наторяването, които са много полезни.

OoVasKoO
09-11-2013, 09:53
Трябва му светлина. Не трябва да му е много топло, нито ветровито. Бонсай е влаголюбиво растение и не трябва пръста му да остава прекомерно суха. Също е хубаво от време на време да му пръскаш листенцата с вода. Желателно е водата да е престояла, това важи за всички цветя, като цяло. Хубаво ще е понякога вместо да го поливаш страндартно, както останалите цветя да го потапяш във водна вана. Т.е. какво имам впредвид, поставката на саксията ти да е с вода, така не се натрупват соли. Но трябва да внимаваш да не остане и прекалено мокро и да изгние. Иска си доста грижи, няма как. Но пък са изключително красиви, моето вкъщи е страхотно. Също не забравяй пресаждането и наторяването, които са много полезни.
Значи, грижи се за него като за бебе. 8-) Ще се научиш на отговорност. :D

sapfira
09-11-2013, 18:25
Ок благодаря на всички