PDA

View Full Version : Косопад



IncredibleMe
09-11-2013, 14:13
Здравейте :) От известно време косата ми пада доста. Първо си мислех, че е нормално все пак всеки преминава през различни периоди, а пък и съм чувала, че смяната на сезоните много влияе, но напоследък започнах да се притеснявам. Знам, че има специални добавки и шампоани против косопад, но изобщо не съм ориентирана на тази тема. Ако някой има опит с такъв проблем ще съм му благодарна да сподели... някакви марки на шампоани или добавки или каквото и да е. Благодаря предварително :)

supersonic0
09-12-2013, 12:46
Пробвай да втриваш Хининова вода веднъж или дори два пъти на ден, напълно безвредно е, заздравява косъма и стимулира растежа на косата. Чувал съм и за Себорал, но то освен за стимулиране на растежа е и за пърхот..

IncredibleMe
09-12-2013, 19:56
Вързваш ли я често?

Напоследък, да... По-удобно ми е да я вързвам особено когато избягвам да я изправям (уж да спре да пада), но не знаех, че това може да е една от причините :(

horacio
09-12-2013, 20:44
Пий витамини. http://apteka.framar.bg/04009448/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D 0%BD-%D0%BD%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-20
Хининовия шампоан или хининовата вода доста помагат. Също може да е причина ако не си се подстригвала от доста време, аз лично ако ми порасне косата повече и почва да пада, затова я поддържам сравнително къса и почти не пада.
http://apteka.framar.bg/18003349/%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5-125-%D0%BC%D0%BB-
Връзването също - аз ходих с вързана коса в продължение на повече от 1 година и мнооого падаше.
Други причини са разбира се горенето със сешоар или различни преси.
Може да пада и ако си под някакъв стрес.

marilyn
09-13-2013, 08:32
Купи си Герикапс и ги пий от деня, в който ти дойде менструацията 10 дни по 2 капсули на ден. (Калпазанка така ме инструктира и съм доволна от резултата!)

Чела съм момичета да препоръчват шампоана на Денис против косопад, не съм го ползвала, чела съм само отзиви.

draid
09-13-2013, 23:45
Може да пробваш да я миеш малко с Vichi dercoss шампоан, той е за такива случай.

draid
09-14-2013, 10:47
Че що да не ? Винаги може и да се обръсне за да и "почине" косата.

ross
09-16-2013, 11:40
Като начало е добре малко да подстрижеш косата. Спри евентуалното боядисван и изправяне с преса. Можеш да приемаш хранителни добавки и да втриваш ампули. Не очаквай светкавични резултати, изчакай поне две-три седмици. Успех, знам колко неприятен може да бъде косопада.
Този шампоан е много ефикасен, на мен ми се отрази много добре. Сега го използвам профилактично няколко пъти в месецаhttp://apteka.framar.bg/30010377/%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D 1%80%D0%B0%D1%89-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4

IncredibleMe
09-16-2013, 12:35
Като начало е добре малко да подстрижеш косата. Спри евентуалното боядисван и изправяне с преса. Можеш да приемаш хранителни добавки и да втриваш ампули. Не очаквай светкавични резултати, изчакай поне две-три седмици. Успех, знам колко неприятен може да бъде косопада.
Този шампоан е много ефикасен, на мен ми се отрази много добре. Сега го използвам профилактично няколко пъти в месецаhttp://apteka.framar.bg/30010377/%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D 1%80%D0%B0%D1%89-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4

Благодаря ти :) Миналия ден се подстригах, а и избягвам пресите. Не се боядисвам и утре смятам да си купя този шампоан.. изглежда ми най-надежден от всички, на които се натъкнах. Дано да има ефект :(

energy_drink
09-19-2013, 13:41
Препоръчвам ти да си направиш кръвни изследвания- пълна кръвна картина и желязо. Косопадът може да е причинен от лека анемия, недостиг на желязо. Затова трябва да се проверят нивата на хемоглобин, желязо и изобщо ПКК. Това е първото, което се прави при косопад. След това, ако анемията се изключи мога да ти препоръчам някои шампоани и лосиони за скалп.

tian.de
09-22-2013, 12:20
Опасявам се да не излезе като реклама, но все пак знам как да спреш косопада. С тези абсолютно натурални неща само за месец може да порасне коса на плешивци. Много българки с оредели коси вече си сгъстиха косите използвайки някои от шампоаните, балсамите и активаторите за растеж на косата. Дори с шампоан може да се възвърне естествения цвят на побелелите коси. Изтощени и повредени от боядисване и процедури коси възвръщат предишното си здраве и блясък. Това са чудеса за които наскоро разбрах и съм удивена от невероятния и бърз ефект. Обикновено след три-четири месеца пораства коса на напълно плешиви хора, но има и един случай при който човекът се е престарал и използвал предписания му шампоан само за месец и косата му е набола веднага.
Има и един шампоан с жив корен жен шен в него. Този корен след като се използва шампоана, може да се измие и засади в саксия и там си се прихваща и пуска листа. Същият корен сложен в шампоан Палмолив, след два-три дни напълно се разлага и от женшена остава само ципата му.
Силно препоръчвам тези натурални шампоани, резултати от които съм виждала на няколко мъже и жени.
Тук може да разгледате и прочетете за действието на продуктите за коса: http://maria-tiande.site40.net/index.php?route=product/category&path=74_90

qhnalametlata
09-29-2013, 08:50
От приятелки чух, че тривитаминола им е помогнал доста.
С моето "кече" не съм опитвала нищо повече от комбинация жълтък/мед/алкохол/вит.Е/карамфил през 1-2 месеца и засега ми върши работа.
На 100 год. съм и дори не се боядисвам, щото няма нужда :)))

sara123
09-30-2013, 14:43
Хининова вода, хининов шампоан, стимулант на Икаров за коса, бадемово масло, овчата маска с тривитаминол. Избери си някое или направо всички едновременно нищо няма да ти стане, защото са естествени безвредни за косата. Използвам ги едновременно и расте МНОГО! Дано съм помогнала :) П.П. Прави почивки през няколко месеца, защото ако косата се пренасити с витамини става обратния ефект! Например един месец си мажи главата със стимуланта, правиш почивка от един месец и започваш с нещо друго.

Colouring
10-01-2013, 06:02
Брех, тоя тривитаминол от много време се каня да го пробвам.
Иначе е напълно нормално по това време на годината. На мен започна да ми пада точно тези есенни месеци преди няколко години и отначало много се шашках, но свикнах. Няма повод за притеснение, спокойно. Но си вземи някакъв шампоан или стимулант, няма лошо. :)

IncredibleMe
10-12-2013, 10:42
Благодаря ви много за съветите :) Истината е че четох доста неща в интернет и най-накрая си купих шампоана на Ducray против косопад. След 3 измивания косопадът значително намаля!!!!!! Вярно е... малко е по-скъпичък (мисля,че беше 25лв) но проблемът ми се реши! Четох за много витамини и ампули, които уж да подхранват косата отвътре, но някакси не ми се искаше да приемам вътрешно каквито и да са добавки. От личен опит казвам, че ако имате такъв проблем по-добре е да пробвате първо с този шампоан. В момента използвам шампоана на Здраве Форте против косопад - той също е много добър, а и е по-евин (около 9 лв) Много се радвам, че в крайна сметка се оправих и се надявам да съм ви помогнала ако някой страда от същия проблем! :)