PDA

View Full Version : Най-добрите успокоителни в дългосрочен аспект



kinir2
09-12-2013, 08:14
Здравейте,
От известно време се чудя какви успокоителни средства в дългосрочен аспект е препоръчително да приемам в моята ситуация: почти постоянно се чувствам напрегнат, притеснен, неспокоен. Знам къде е причината, но засега няма как да я премахна - това ще стане след няколко години.
Та можете ли да ми препоръчате някакви успокоителни средства, които сте изпробвали и от които сте доволни? Предпочитам да са такива, които да нямат странични ефекти и да не оказват лоши влияния върху организма, в противен случай просто няма да има смисъл от тях, тъй като най-вероятно ще ги приемам всекидневно. Аз съм се насочил към чайовете, но има много различни видове и не знам кой е най-добър, а ефектът на билките се усеща след натрупване, т.е. след около шест месеца.

Smrazqvashta
09-12-2013, 08:34
Валериан. На билкова основа са и са безвредни щом искаш по дълго да ги приемаш.

MaybachMusicGroup
09-12-2013, 10:05
Марихуана, никакви лекари и хапчета!

mMemories
09-12-2013, 13:53
Марихуана, никакви лекари и хапчета!

и след дългосрочно ежедневно ползване ще търси хапчета за възстановяване на мозъчни клетки..

DrSmurph
09-12-2013, 17:56
Здрасти, добре е по тези теми да се говори със специалист - психолог (психиатър)! Успокоителни не се предписват без преглед особено на лица в пубертета. Проблема със стреса е широко разпространен в наши дни, и борбата изисква усилия. Без да си изложил причината - не виждам начин да ти помогна, но ако се притесняваш да я изложип публично - пусни лично съобщение. Както билките, така и препаратите с/у депресивни състояния и тревожност действат след достигане на определена концентрация в плазмата. По тази причина рязкото им започване и съответно спиране крият риск от рецидив на състоянието със последващ увеличен интензитет и продължителност при повторното появяване. Да не говирим, че всички подобни лекарства се изписват със зелена рецепта след преглед от оторизиран специалист. Ако решиш, че ти се говори - пиши ми съобщение

energy_drink
09-19-2013, 08:39
Здрасти, добре е по тези теми да се говори със специалист - психолог (психиатър)! Успокоителни не се предписват без преглед особено на лица в пубертета. Проблема със стреса е широко разпространен в наши дни, и борбата изисква усилия. Без да си изложил причината - не виждам начин да ти помогна, но ако се притесняваш да я изложип публично - пусни лично съобщение. Както билките, така и препаратите с/у депресивни състояния и тревожност действат след достигане на определена концентрация в плазмата. По тази причина рязкото им започване и съответно спиране крият риск от рецидив на състоянието със последващ увеличен интензитет и продължителност при повторното появяване. Да не говирим, че всички подобни лекарства се изписват със зелена рецепта след преглед от оторизиран специалист. Ако решиш, че ти се говори - пиши ми съобщение

Всъщност не е точно така :) С рецепта са, да, но не със зелена. Хубавото е, че момчето знае причината за своето безпокойсто. Тревожността без видима причина е малко по-притеснителна по принцип. Наистина най-доброто решение е консултацията със психолог или психиатър-психотерапевт. Ако имаш възможност задължително го направи. Със сигурност ще ти помогне. Иначе мога да ти дам съвети за различни методи за справяне със стреса (начин на хранене, билки, различни занимания).

Hayashi
09-19-2013, 10:37
Щом искаш хем безвредно, хем за дълго време - чайче от лайка. Всякакви други лекарства си имат и странични ефекти.

DarkTemplar
09-19-2013, 12:24
Мисля, че редовният секс би ти помогнал, просто си намери подходяща партньорка.

qhnalametlata
09-29-2013, 09:19
Капки от мента+глог+валериана. Или йога/ци гун/нещо друго източно. Или и двете в комбинация.
Някакъв вид медитация със сигурност ще се справи с чувството за тревожност и напрегнатост (изпробвано!).
Вече иде зима. Етерично масло от лавандула под формата на масаж или използвано в аромалампа също ще подобри ситуацията.