PDA

View Full Version : 8 клас?!



fsdbhj
09-12-2013, 13:35
Здравейте, понеже съм в ново училище тази година, в гимназия 8 клас, искам да ви попитам много ли пишете по български език и литература, защото както знам са отделни предмети вече или не е така? Смисъл колебая се дали да избера за бг и лит. една тетрадка по двата предмета, малък формат 80 листа, или голям формат пак същите листи. Вие какви ползвате?

evilgirl95
09-12-2013, 14:47
Като започнеш училище на първия учебен час учителя/учителката ви ще ви каже какви са му изискванията. По-добре изчакай.
Но ако все пак бързаш да ти кажа, че ще имате по 4 часа БЕЛ седмично. За толкова часове не може да се изпише чак толкова много. Мисля, че 2 тетрадки от по 80 листа (А4) ще ти свършат работа, даже може и да останат неизписани. Зависи от учителя/учителката (ние например пишехме доста по литература и много малко по български език.

VeselinHa
09-12-2013, 19:09
моята тетрадка май да беше от около 100 листа и първия час по БЕЛ, тая ни каза да си оставим няколко странички за българския език, по-голямата част за литература и няколко странички за речник..мисля че ми останаха около 10-15 страници празни

ameli
09-12-2013, 23:22
Ние от 8 клас по български час почти не сме карали.. литература до дупка ;д
Пък и зависи от учителя ти колко ще пишете, изчакай да си каже изискванията и така (:

Hidayet
09-13-2013, 07:17
В първия час с твоят учител/ка по БЕЛ ще ви се кажат изискванията за учебници и тетрадки. ;)

marilyn
09-13-2013, 09:22
Те ще ви кажат какви изисквания имат. Не очаквай да учиш български език както до сега. Почти няма да имате, ще карате повече литература.

Thэ Dark Girl
09-13-2013, 10:33
Ние по Български почти не сме писали, повечето ни даваха някакви листчета с упражнения.
По Литература обаче изписах повече от половината тетрадка /80 листа, голям формат/.
Ако те притеснява многото писане, повечето е по Английски, тъй като евентуално ще имате 16/18 часа седмично :)

Lilanda
09-13-2013, 10:43
^Зависи къде ще учи и какъв е профила на паралелката ѝ.

На нас по БЕЛ ни бяха казали да си вземем 2 тетрадки по 60 листа малък формат и в крайна сметка изписахме малко повече от половин общо по двете.

Изчакай учителя да си каже изискванията. Недей да бързаш.

JustaLittleKid
09-15-2013, 16:12
Съгласна съм с другите, изчакай да чуеш изискванията на учителката. И също така... проучи я, ако имаш познати от горните класове, разпитай ги дали наистина се пише много и т.н. Да не стане накрая две огромни тетрадки с по три изписани листа вътре. :D