PDA

View Full Version : Торта



sian4eto
09-12-2013, 16:27
Здравейте съфорумници,
бихте ли ми предложили торта с готови блатове, която вие правите и ви харесва.
Разгледах доста рецепти в интернет , но предпочитан някоя, която сте изпробвали и сте доволни.
Благодаря :)

evilgirl95
09-12-2013, 21:15
Аз винаги с правя тортите с готови блатове, тъй като нямам смелостта да си опека сама :д
То е въпрос на вкус.. не знам каква торта на теб ти харесва, но аз ще ти кажа когато не съм в настроение за кремове какво правя:
Взимам си 3 броя блат и сладкарска сметана за разбиване.. Сиропирам си блатовете с компот.. На първия блат смесвам сметана и шоколад и нареждам еклери .. на втория блат само сметана и баначета <3 .. даже понякога в сметаната добавям натрошени бисквитки и те омекват.. и като сложа третия блат заглаждам тортата пак със сметана и шоколад смесени.. и отгоре си я декорирам...
еее обожавам тези съставки просто .. но както казах всичко е до вкус..

или пък правя млечен крем... мажа с крем и слагам бананче на всеки блат <3 .. много обичам бананова торта :Д

...Rammstein...
09-13-2013, 09:58
Аз правих последната торта с готови блатове, плодове, сметана,какао /по избор/. Върху всеки блат слагаш сметана,редиш плодове по избор,аз така редувам,накрая слагам сметана на цялата торта и декорирам с плодовете отгоре и отстрани. Какаото го слагам,защото не обичам особено шоколад, а така се усеща лек вкус на шоколад :D. Тортата не е кой знае какво, беше първият ми опит за рд на баща ми и много я харесаха, но както казаха горе, може да сиропираш блатовете..ще стане много вкусно.

Lian4ety
09-14-2013, 22:18
Шоколадова торта по импровизирана моя идея :D
3бр блата (аз взех бели) - сиропирах ги с компот от праскови

за крема:
2 пълни ч.л течен шоколад
2 пакетчета Paradise cream на Dr. Oetker

За украса наредих сурови лешници отгоре.

baby_baby
09-15-2013, 13:24
аз пък не ги обичам готовите блатове

mMemories
09-15-2013, 17:49
Аз си правя една сладоледена..
Течен шоколад+ сметана+ малини (или други плодове)+ обикновен шоколад+ шоколадов и сметанов сладолед+ прясно мляко.. трябват ти и два блата..
1. Слагаш първия блат в ринг за торти и го поливаш леко с подсладено прясно мляко..
2. Отделно смесваш сметаната с течния шоколад и разбиваш мнг добре.. Тази смес прибавяш към леко разтопения шоколадовия сладолед и разбиваш добре.. разстелваш върху блата, като заглаждаш добре. Нареждаш малините и натрошаваш шоколада.
3. Слагаш втория блат, напояваш го и него с прясно мляко и разстилаш върху него сметановия сладолед.. Отгоре си правиш каквато искаш украса, като може да шприцоваш малко заделена разбита сметана и да гарнираш с плодове.
4. После я слагаш във фризера ^^

tori
09-15-2013, 20:02
Аз си правя една сладоледена..
Течен шоколад+ сметана+ малини (или други плодове)+ обикновен шоколад+ шоколадов и сметанов сладолед+ прясно мляко.. трябват ти и два блата..
1. Слагаш първия блат в ринг за торти и го поливаш леко с подсладено прясно мляко..
2. Отделно смесваш сметаната с течния шоколад и разбиваш мнг добре.. Тази смес прибавяш към леко разтопения шоколадовия сладолед и разбиваш добре.. разстелваш върху блата, като заглаждаш добре. Нареждаш малините и натрошаваш шоколада.
3. Слагаш втория блат, напояваш го и него с прясно мляко и разстилаш върху него сметановия сладолед.. Отгоре си правиш каквато искаш украса, като може да шприцоваш малко заделена разбита сметана и да гарнираш с плодове.
4. После я слагаш във фризера ^^
Звучи невероятно, ще се пробва ама нямам ринг.вторке, може да направиш и от тези готовите пудинги на Доктор Йоткер. Слагаш шоколадови пелети, разни плодове, нарязани на тънко и така. Отгоре плодове, сметана и пак пелети и така.