PDA

View Full Version : Как да спра да си чопля пръстите



bogitooo12
09-13-2013, 14:53
Здравейте от както се помня си чопля кожичките и ноктите и много искам да спра защото един лак нормално не мога да си сложа.. Пробвала съм с горчив лак и нямаше кой знае какъв ефект. Вече ме е срам да ходя по улиците така. :( Моля ви дайте идеи как да спра! :)
Благодаря предварително!

marilyn
09-13-2013, 15:08
Погледни си ръцете и виж колко е грозно. Хвани си направи някакъв много хубав маникюр или отиди при маникюрист, ще свикнеш да си гледаш ръцете хубави и ще те е яд да си съсипваш лака.

mMemories
09-13-2013, 18:13
^ може и да не подейства, правила съм го... когато съм спокойна седя радвам се на лака и ме е яд да го съсипя.. после се появява някъв проблем и се почва великото гризане..

FuCKkK13
09-13-2013, 18:51
Погледни си ръцете и виж колко е грозно. Хвани си направи някакъв много хубав маникюр или отиди при маникюрист, ще свикнеш да си гледаш ръцете хубави и ще те е яд да си съсипваш лака.

+
мажи ги с люта чушка или нещо,което на вкус не можеш да понасяш ама наистина не можеш
ходи с ръкавици - обикновени/еднократна употреба - все тая като си ядосана и си у вас

bogitooo12
09-14-2013, 12:16
Благодаря ти, почнах да си слагам лак и този метод помага! :)

she.deil
01-13-2014, 13:07
Колкото повече се грижиш за тях - толкова по-малко ще ги съсипваш. И аз имах същият проблем, но започнах да ходя на маникюр редоно и спрях да ги чопля. :)

carlabd
01-13-2014, 13:25
Погледни си ръцете и виж колко е грозно. Хвани си направи някакъв много хубав маникюр или отиди при маникюрист, ще свикнеш да си гледаш ръцете хубави и ще те е яд да си съсипваш лака.

+ 1 ! и според мен това може да подейства

иначе това е по скоро проблем с нервите, опитай се да се контролираш, явно си стресирана и според мен може би трябва да потърсиш начини да бъдеш по-спокойна ... примерно прави си дълги вани с масла , много успокояват , или пък нещо друго измисли.. ако си спокойна няма начин да посегнеш да си гризеш ноктите... ;)

weheartiit
01-13-2014, 21:00
а някой да знае как може да се спре чопленето на устните ? :Д
чопля си ги до кръв,боли ме и си казвам,че повече няма и
на следващия ден отново същата история.

baby_baby
01-13-2014, 21:07
Погледни си ръцете и виж колко е грозно. Хвани си направи някакъв много хубав маникюр или отиди при маникюрист, ще свикнеш да си гледаш ръцете хубави и ще те е яд да си съсипваш лака.

Това

Positive_SouL
01-13-2014, 21:13
а някой да знае как може да се спре чопленето на устните ? :Д
чопля си ги до кръв,боли ме и си казвам,че повече няма и
на следващия ден отново същата история.

Ако не можеш да го спреш, може да го превърнеш в по безобиден навик. Например: започни леко да си хапеш устните вместо да ги чоплиш.

kaRamella
01-14-2014, 11:18
Направи си една хубава ноктопластика и няма съвест да ти даде да ги барнеш.

The Cheetah
01-14-2014, 15:21
Чувала съм за някакви специални кремове ли, масла ли бяха точно против това..

mayaaa
01-14-2014, 20:26
За ноктите: Първо има разлика между чоплене и гризене. И аз си ги чоплих (разслояваха ми се и махах горните слоеве) и ги и гризях от време на време. Като цяло, като реших, че искам маникюр отвикнах просто с внимание и старание да не го правя. Пък и като се грижих за разслояването, твърдостта и щеше да си е жалко заради единият навик така да ги прецаквам. Като цяло, просто се следи и може би това е единственото решение. Макар, че не е много добре може да пробваш да правиш нещо друго вместо това, да си играеш с глючовете си, телефона, ала-бала. С лакирането също може да помогне.

За устните: Аз си ги чоплих защото ми ставаха сухи, надявам се че разбираш какво имам предвид. Ако и ти си така, единственото решение е винаги да ги държиш хидратирани и така става с един куршум два заека. Като цяло съм доволна единствено от обикновения вазелин (сутрин и вечер, пък и може и през деня да си слагаш, когато се сетиш, докато свикнеш да не ги чоплиш). Сега вече можа и да са ми сухи понякога да не ги ближа, чопля и каквото и да е друго.

Дано отвикнете и двете! :)

she.deil
01-15-2014, 07:56
Направи си една хубава ноктопластика и няма съвест да ти даде да ги барнеш.

То... направо не е възможно :D Аз сега съм с ноктопластика и е толкова здраво това нещо... измислили са го хората :)

Lonsdale.
01-18-2014, 19:51
Когато имаш възможност пробвай да си сложиш лепенки (от тези за раничките) и може би това ще те възспре.. Не знам не съм го пробвала, но може да помогне :D

vika
01-24-2014, 14:43
Здравей :) Имам същия проблем от малка.Единствено миналата година бях спряла за около 6 месеца да си ги чопля и гриза.Причината беше.. БАЛА.... ;ддд От декември месец започнах да си мажа нокътя и кожичките с балсам "МАКСИ" на биотрейд и наистина много ми помогна.Кожичките ми се заздравиха,а ноктите ми вече не се огъваха.Бяха станали супер дълги и здрави.Мина бала,отрязах ноктите и отново започнах да гриза и кожичките.Опитвай се да си поддържах ноктите винаги лакирани и се старай да е красиво,за да не искаш да го изчоплиш ;ддд При мен това е формулата.Успех :)