PDA

View Full Version : Някои въпроси относно тренировките и телосложението



teenproblem999
09-14-2013, 18:57
Ако вдигам по-лека гиричка, напр 7 кг, а мога 10-12, но ги правя повторенията баавно и така че да достигна до болка, резултатът не е ли същият?
Вярно ли е че след 1 час кардио почват да се топят мускули?

И сега това което най-мн ме интересува. Ако можете да ми кажете обиколката ви на ханша, имам чувството, че моята е по-голяма, че натрупвам мазнини там, докато на корема съм доста чист( знам че обикновено мъжете трупат на корема, а жените отзад). Открай време като се гледам в огледалото от кръста надолу и от кръста нагоре и от кръста надолу съм горе-долу еднакъв, а искам да съм по-широк нагоре и по-слаб надолу. Може би това е заради това че тренирам футбол.

DeathWish
09-22-2013, 19:58
1:Не , съветвам те като правиш сгъвания с гирички да се облегнеш на някоя стена да приклекнеш малко и тогава да ги вдигаш така само участва бицепса в вдиганията нито вкарваш кръста нито нищо :) и за по-голямо напомпване в най-горната точка на вдигането стягаш бицепса.
2:Мускули се топят само когато гладуваш.Когато правиш кардио дори ги стимулираш да растат по-бързо :)
3:92 ми е обиколката на ханша

Mladenoff
09-22-2013, 20:01
С второто твърдение на DeathWish не съм съгласен.

Баща Ти
09-22-2013, 21:06
Много е важно да се помпа с гиричка за бицепс. И двата метода предложени в темата, обаче, няма да имат ефект върху бицепЗите.

Illusion772
09-26-2013, 15:23
С второто твърдение на DeathWish не съм съгласен.

BTW Съм съгласен с Младенов , бях чул за някакво изследване според което кардио над 40мин е вредно за трупането на мускулна маса , за съжаление не намерих изследването за да ги прочета сам.Но това можеш и сам да го видиш в огледалото след 40-50 кардио.

BAN.ili.NE
09-26-2013, 18:12
09:00 Овесени ядки + кисело мляко + 1 банан
09:00 1 препечена филия + банан + яйце

Обяд: 12:00
риба, пилешки гърди, ориз или картофи + салата

19:30/20:00
риба,пуешко или телешко месо + всякаква салата. Преди лягане 1 кофичка кисело мляко.
Между обеда и вечерята 1 корни + 1 банан и 1 кофичка кисело мляко. Около 16:00 ще е това.

Този режим ми го дадоха от фитнеса, който посещавам. Около 182см и 75кг съм. Свалих около 20кг и с тази диета искам да извая коремните мускули и т.н. Този, където ми я направи каза, че ако ще качвам, ще съм бил качвал мускулна маса, а не сланини. Та с тая програма за около 9 месеца г/д какво ще стане ? Ходя на фитнес от около 7 месеца и съм стегнал горе долу.