PDA

View Full Version : подготовка за изпит - сертификат по английски CAE



sunshine68
09-14-2013, 22:42
Здравейте! Момиче на 18г. съм(сега ще съм 12клас). Много съм объркана. Имах планове за обучението си, знаех точно какво искам да уча, но после рязко си промених мнението и трябваше бързо да реша към какво да се ориентирам(за висше). Ориентирах се към нещо, за което ще ми трябва много английски, затова реших да запиша курс, след който да отида на изпит за сертификат. Да, вероятно съм малко позакъсняла, но тъй като нивото ми на английски не е никак зле, според мен не това е проблема и че имам време. (пък и не самият сертификат ми е на зор, а самото обучение). Но все пак става въпрос да взема успешно изпита за сертификат. Проблемът, който имам и за който ще съм благодарна, ако ми помогнете да го реша, е следния: Почти бях сигурна, че ще запиша курсовете в Британика(много добри отзиви, а и за да ходя заедно с приятеля си, който е много добър и ще ми помага там). Отидох на тест за определяне на нивото и се оказа, че съм за CAE. (за сертификат) Но после запозната с тези неща жена(позната) ми съобщи, че е по-добре да се запиша при учителка(ще ми е осигурена, проверена и че гарантира добър резултат на сертификата,не на 100% де, но по-голяма гаранция от курсовете), защото от курсовете(независимо Британика или не) много рядко били изкарвали успешно изпита, а аз уж бях окуражена преди това от много хора, че ще се справя, ако си уча и посещавам редовно курса. Не искам учителка(макар, че плащането ще е по-лесно, не на куп ), защото и преди съм ходила и всеки път съм оставала разочарована и не се чувствам добре с това индивидуално обучение, предпочитам в малка група, където хем да ми обръщат внимание, хем да не е прекалено(както предполагам ще е в Британика). Майка ми по-скоро е за учителката, но аз за школата. Ще се радвам ако някой има добър съвет, впечатления, особено от хора, които са изкарали изпита успешно - как са се подготвяли, от хора, които са ходили на Британика и т. н.,защото наистина вече не знам как да подходя към подготовката си за изпита....
Благодаря!

ameli
09-14-2013, 22:52
Аз също съм за школата, пък и ти щом имаш мотивация да учиш, няма какво да те спре. Защо не се подготвиш самостоятелно? Теглиш си тестове за изпита, граматика и почваш.. при учителка можеш да отидеш няколко пъти да ти покаже над какво да наблегнеш. Поне така си го представям аз.

sunshine68
09-14-2013, 23:08
Самостоятелно няма как да стане. Изпита все пак не е лесен,а сама(само със знанията от у-ще) да си уча от интернет няма да се получи добър резултат. Изпита е на няколко части,има и Speaking и какво ли още не, в което трудно ще се убедя,че го мога и знам. Ще се чувствам по-уверена с повече помощ. Че ще седя и ще тегля тестове и ще решавам, това е ясно, но за по-добър резултат много ще ми помогне или школата,или учителката......наистина благодаря за отговора ти! Надявам се да има още съвети :)

Hayashi
09-15-2013, 09:19
Запиши се при учителка. На школите аз не им имам особено доверие. Но си избери такава, която до и запозната с изпита. Аз се подготвих почти сама. Ходих 2 месеца преди изпита на уроци, но половината я ги пропусках, я ги проспивах. Speaking е най-лесен на този изпит. Трябва само да знаеи формата, но наистина е елементарен.

sunshine68
09-16-2013, 13:57
Благодаря на всички,бяхте полезни :)