PDA

View Full Version : Този пубертет..



wockzzie
09-15-2013, 12:30
За първи път започвам тема относно моя проблем...Да точно така става дума за АКНЕ. Ама разбирате ли кожата ми прилича като омазана с олио, бърша мия по три пъти на ден, пазя хигиена - нищо! Пробвал съм всичко, зинерити, сода бикарбонат, кремчета, сапунчета абе каквото се сетите от - до. Направо не знам. Мазна е и имам пъпки почти навсякъде. Имам този проблем от мхм 3 години, от 7 клас сега станах 10-ти и малко понамаля де. И не знам свръхчувствителна ли е какво, но като тренирам много ми се зачервява много кожата и направо трагедия. И моля без дерматолози, не помогнаха. Та въпросът ми е да не му обръщам внимание до като мине ли какво? Защото това си е психически тормоз всяка сутрин да ставам да се гледам да се гледам по 10 пъти на ден. Ако знаете нещо което на вас ви е помогнало моля да споделите.
поздрави.

Котка.
09-15-2013, 17:07
Тоя психически тормоз сам си го правиш...Намери ДОБЪР дерматолог.Питай приятелите си за добър, ако са ходили.Не яж шоколад, чипс, не пий газирано и т.н. :)

FuCKkK13
09-15-2013, 17:16
дерматолог - не може да не искаш,това е единственото,което може да ти помогне + търпение и да продължаваш да спазваш хигиената
банално,но - не ги пипай и не ги чопли
можеш да си минаваш лицето със спирт + крем здраве... мн евтино,но познавам момиче с много пъпки ( имаше и по гърба чак до кръста,деколтето и т.н.) нейните бяха ситни,но много - само с това се оправи... ходеше без грим,очистваше си често лицето и у тях го мажеше със спирт сутрин,като се прибере от училище и вечер,а като се прибере слагаше крем здраве и не го махаше ,вечер като се намажеше със спирт пак крем здраве... за няколко месеца кожата на лицето и изглежда много по-добре

AliceSw
09-15-2013, 18:07
хормонални изследвания

Lanator
09-15-2013, 19:35
Акне Аут активен лосион/крем ползвал ли си?

Redim_Umnosti
09-15-2013, 19:43
Незнам аз съм на 17,досега акне не съм имал,така че не е задължително за пубертета.Принципно аз съм чувал, че тва е от по-слаб черен дроб и така се изхвърлят токсините, ама незнам при тебе как е!

energy_drink
09-18-2013, 22:09
Пробвай крем против акне с цинк. Много помага, това е един от малкото продукти, които ми помогнаха, когато имах такъв проблем. И за още нещо се сетих- шведска горчивка, в аптеката се продава. Кремът с цинк аз лично го купих от магазин "Лечител", но предполагам, че има и на други производители. Също може да приемаш хранителна добавка- бирена мая на таблетки и да пиеш чай от коприва (малко гаден на вкус, но помага, трябва да се пие всеки ден). Също и Даверцин гел от аптеката (медицински гел против акне за локално лечение). За да подейства всичко това най-важно е постоянството :)

qhnalametlata
09-29-2013, 10:28
Дерматолозите обикновено изписват някакви антибиотици, от които във времето нещата стават още по-зле.
Истината: без junk food, никакви газирани напитки, минимум сол и захар. Повече натурални храни, много вода и пресни плодове и зеленчуци (или прясно изцедени сокове от тях).
За мазна кожа: спира се сапуна и др. продукти за къпане/миене и се заместват с каша от хума. Прясно изцеденият лимон може да се ползва за почистване на лицето, само внимателно с очите. Някои етерични масла ограничават потенето, но трябва да се внимава да са истински, защото ако не са, може да предизвикат алергии. Маслото от чаено дърво, разтворено в някакво базово масло (напр. от пшеничен зародиш) е едно добро решение.
Не зная дали марката Хималая има някакви лечебни козметики, но повечето неща са изпробвани и вършат добра работа.
В заключение: За да се изпробва кое прави белята с омазняването - никакъв алкохол, люто и пикантни подправки за ок. месец време. То ще си покаже кое. Абе, въобще трябва цялостно да се преразгледа и промени хранителния режим и да се направи консултация с ендокринолог. Аз бих попитала и хомеопат.

CookieMonster24
10-26-2013, 01:03
Пий повече вода, и избягвай да ядеш мазни и препечени неща. Продължавай с хигиената. Ако искаш инвестирай в нещо против акне което си струва. Например аз използвам Garnier Skin Naturals Washgel (синия) който можеш да намериш в dm например. Струва не повече от 8 лв. и след 1-вата седмица вече пъпките започнаха да намаляват и да не "червенеят" толкова :D

LipSy
10-26-2013, 19:53
Би могъл да ти помогне дерматолог, които разбира от работата си. Навсякъде има лекари, които не обръщат внимание на пациентите си и ти явно си попаднал точно на такива. Поразпитай малко. Ако ли не, в интернет има много домашни маски за лице против акне, но трябва да се правят редовно. Щом кожата ти е толкова проблемна не мисля, че продукти като Гарниер или тем подобни биха помогнали.

NissaN
11-02-2013, 14:50
Мий си лицето по.често със сапун или го мажи с някъв подходящ крем (Попитай в аптеката).

f0rteam
11-03-2013, 13:02
Аз съм на твоята възраст , но досега съм имал само 1 пъпка ( и то на носа ;д ) . Не е задължително да е от пубертета , защото има и хора който отдавна са минали пубертета , а пък имам МНОГО пъпки .