PDA

View Full Version : Начинаещ, без опит, търси съвет относно диета за сваляне на телесни мазнини.



Joushya
09-15-2013, 19:57
Здравейте!
Момче съм на 18. Висок 185. Тегло - 72кг. Начинаещ не ходя на фитнес, но тренирам от 1 седмица, 4 дни в седмицата вкъщи със собствено тегло и гири и кардио след всяка тренировка.
Тренировките ми са:
Ден 1 : Гърди,трицепс,корем и 20 мин кардио след тренировката.
Ден 2 : Гръб,бицепс,предмишници и 20 мин кардио след тренировката.
Ден 3 : Почивка.
Ден 4 : Рамена,трапец,корем и 20 мин кардио след тренировката.
Ден 5 : Крака+прасец и 20 мин кардио след тренировката.
Ден 6 : Почивка.
За тренировките по гръб,крака,гърди изпълнявам 3 серии по 12 повторения, а за бицепс,трицепс изпълнявам 8-12 повторения пак с 3 серии.
Корема го правя 3 серии по 20 повторения.
Кардиото ми се състои главно от спринт.
Понеже съм на училище(винаги първа смяна) и нямам възможност да бягам сутрин, затова бягам след тренировката си околу 20-30 мин.

Храня се 5 пъти на ден.
Закуската ми е 5 супени лъжици овесени ядки(100 гр.) + 250мл. прясно ниско обезмаслено мляко (около 1-1.5%) и един плод + 50 грама бадеми.
След 2 часа хапвам само 1 плод.
На обед след училище обядвам 250 грама (картофи,ориз,зеленчуци) + 250 грама месо (пилешко,телешко,свинско) + някаква салата и 100 грама сирене.
След 2 часа и половина ми е тренировката.
30-40 след бягането ми което е след тренировката хапвам , 250 грама месо с 100-150 грама зеленчуци.
За вечеря 300-400 грама кисело мляко с 1 супена лъжица мед.
Това хапвам главно всеки ден и във почивните ми дни гледам да намаля калориите и въглехидратите.

Целите ми са не да свалям килограми, защото ще стана слаб ако сваля под 70кг. А да се изчистя защото съм около 20% подкожни мазнини. Така че ако ми е правилна диета и тренировката се надявам поне до 15% да ги сваля до края на зимата.
Какво ще кажете вие? Приемам всякакви коментари,съвети и критики.

ZipFail
09-27-2013, 23:33
Идеален си, само го спазвай това и ще стане. Личното ми мнение е, че на 185/72кг трябва да качаваш, не да сваляш, но ти си решаваш.

Joushya
09-28-2013, 06:45
Идеален си, само го спазвай това и ще стане. Личното ми мнение е, че на 185/72кг трябва да качаваш, не да сваляш, но ти си решаваш.

Благодаря за отговора! Знам всички ми казват че за тази височина трябва да кача. Но просто сега времето е хубаво, все още не вали и не е чак толкова студено и е идеално за бягане. И затова докато стане мраз ще свалям, а когато вече не може да се тича толкова често , ще почна да качвам.!

ZipFail
09-28-2013, 09:00
Мда, повечето хора така правят. Не е лошо, само после ще трябва да внимаваш да качваш чисто.
Само като решиш да качваш ще трябва да си увеличиш обема на тренировката и евентуално да вкараш тежест, щото 3х12 за гръб и гърди е доста малко. Гръб и трапец как правиш вкъщи ? Без лост и дъмбели аз не виждам начин..

fevoos
09-28-2013, 10:30
Братле продължавай и след около 2 месеца (макс) ще си постигнал резултат, но няма да е зле да качиш маса поне до 75, но ти си решаваш...

BAN.ili.NE
09-28-2013, 12:36
09:00 Овесени ядки + кисело мляко + 1 банан
09:00 1 препечена филия + банан + яйце

Обяд: 12:00
риба, пилешки гърди, ориз или картофи + салата

19:30/20:00
риба,пуешко или телешко месо + всякаква салата. Преди лягане 1 кофичка кисело мляко.
Между обеда и вечерята 1 корни + 1 банан и 1 кофичка кисело мляко. Около 16:00 ще е това.

Този режим ми го дадоха от фитнеса, който посещавам. Около 182см и 75кг съм. Свалих около 20кг и с тази диета искам да извая коремните мускули и т.н. Този, където ми я направи каза, че ако ще качвам, ще съм бил качвал мускулна маса, а не сланини. Та с тая програма за около 9 месеца г/д какво ще стане ? Ходя на фитнес от около 7 месеца и съм стегнал горе долу. %15,35 подкожни мазнини имам според някаква си формула, която иска да си измериш вратната обиколка и на талията. Казаха ми да не отслабвам вече, а само да изчистя подкожните мазнини. С тая диета ще стане ли

DownloadVirus
09-28-2013, 16:02
Насочи се към качване на килограми.Ти пак можеш да си бягаш,кардиото те възстановява от тренировките с тежести.Ама на 185 и 72 кг нямаш нищо за сваляне,почвай да качваш и се възползвай от нууб гейнза и прави рекомп.