PDA

View Full Version : Немски език за 2 месеца възможно ли е ?



BlackShadow
09-17-2013, 18:04
Тъй като не можах да се класирам мога да влезна в 9ти клас ако положа някакъв изпит по немски.
Та въпроса ми е възможно ли е да се представя "добре" на изпити ако уча усилено в рамките на 2 месеца.(става въпроса за не учебни дни и изучаване всеки ден в седмицата или поне в рамките на нормалното).Ще се кандидатства за езикова гимназия.

Hayashi
09-17-2013, 18:06
За кое ниво. Но дори за A2 мисля, че не би могъл. Устен ще имаш ли?

prosto_edin_chovechec
09-17-2013, 18:59
Да, аз научих испанския за 1 седмица

Hayashi
09-17-2013, 19:05
А аз китайски за 2 дена. :D

BlackShadow
09-17-2013, 19:29
Хора това е в кръга на шегата ,но на мен не ми трябват шегички а да знам дали е възможно.(някакво предположение чрез което аз да си направя извода)

Hayashi
09-17-2013, 19:37
Аз те попитах нещо. Какво ниво ти трябва? Устен ще имаш ли? Форматът на изпита какъв е?

BlackShadow
09-17-2013, 19:42
Ми незнам и аз съм малко загубен след 9 клас се държал изпит за проверка на знанията цитирам :"Условия за заемане на свободните места:
За 9-ти клас
1. Кандидатите следва да са завършили осми клас и полагат приравнителен изпит.
2. За прехвърляне от един профил в друг се полага приравнителен изпит по желания чужд език."

Hayashi
09-17-2013, 20:02
Не те познавам, но след 8. клас е много по-трудно да влезеш отколкото чрез изпита след 7. В 8. клас в езиковите се очи предимно и само език. Аз имах повече от 40 часа език седмично. За човек, който и понятие си няма от езика ще му е много трудно да достигне същото ниво извън гимназията. Предполагам, че нивото на изпита ще е A2 (поне при нас беше така). Не искам да те разочаровам, но шансът ти е супер минимален да успееш (особено пък за 2 месеца), обаче нищо не ти пречи да пробваш де. :) Кажи за коя гимназия става въпрос, може да има някой, който да ти помогне за вида на изпита.

BlackShadow
09-17-2013, 20:08
Да благодаря мнението от ученик учил в такава езикова гимназия знае най-добре.Така ,че извода ми е ,че нямам шанс благодаря много.

tireheb
09-17-2013, 22:04
с С1 излизаш след 12 клас, уж
но реално 95% от тва, дето го научаваш в гимназията, го научаваш 8 клас
тъйче да, трудна работа за 2 месеца

Жълто
09-17-2013, 22:04
Според мен е напълно възможно, зависи от умствените ти възможности.

xoxi
09-17-2013, 22:06
^ Как чак С1? Ние подготовка за С1 почнахме в 11ти клас.
В езиковите първата година се учи предимно само езика. Абсолютно невъзможно е за 2 месеца да се достигне нивото на знания от първата година в езикова гимназия. За тройка на изпит предполагам, че човек и сам ще може да се подготви.

anonymous708973
09-17-2013, 22:38
Аз имах повече от 40 часа език седмично.

Девойче, ти да не си спала в тая гимназия бе? Да не искаш да кажеш "20", обикновено са по толкова.

Душа, няма начин. Трябваше по-рано да се сетиш.
С 2 интензивни курса по месец ще научиш доста неща, тамън колкото да се оправиш, но граматиката... никакъв шанс наистина. Ако ще да изядеш учебника.
Вариант ти е да кандидатстваш за осми клас, тоест да повтаряш годината...

Hayashi
09-18-2013, 09:03
Девойче, ти да не си спала в тая гимназия бе? Да не искаш да кажеш "20", обикновено са по толкова.

Душа, няма начин. Трябваше по-рано да се сетиш.
С 2 интензивни курса по месец ще научиш доста неща, тамън колкото да се оправиш, но граматиката... никакъв шанс наистина. Ако ще да изядеш учебника.
Вариант ти е да кандидатстваш за осми клас, тоест да повтаряш годината...

Аз там живеех. При нас в 8-ми клас се карат дете смени, имахме по 8 часа френски на ден. Голям зор си беше.

anonymous708973
09-18-2013, 22:39
Граматика по-лесно сякаш се оправя, лексиката да ти улегне в главата обаче е сложна работа, за 2 месеца трудно можеш да имаш кой знае какъв речник.


Ох, разбира се, права си. Съвсем изключих за лексиката.
Няма начин за 2 месеца да прочете и преведе толкова текстове, че да натрупа стабилна лексика от различни области.