PDA

View Full Version : Въпрос за телефон!



dem0to
09-17-2013, 18:04
Значи имам няколко въпроса свързани с един конкретен телефон защото съм никакъв в тези среди! Става дума за Samsung Galaxy Ace 2 . Един приятел си взе LG L7 обаче като влезне в някой игра и му сече и той ми каза че когато си купуваш телефон от мобилните оператори трябвало телефона да се руутне ако помня добре обаче ти се махало гаранцията.Също така ми каза че ако си взема телефон от Tеchnomarket например нямало да има такъв проблем! Има ли нещо такова и по точно ще ми секът ли игрите на Samsung-а ако е купен от Tecomarket ? Надявам се да сте ме разбрали !

Nam3less3
09-17-2013, 18:33
Това от къде ще си купуваш телефона няма общо с това дали ще ти засичат игрите...
Руутването също няма да ти направи телефона по-мощен, нито е задължително и нужно по принцип(освен ако не обичаш да ръчкаш), а за гаранцията не съм сигурен но е обратим процес, т.е. дори и да ти скимне да го рутнеш не значи че завинаги ще изгубиш гаранцията. На LG L7 може да засичат някой игри защото е със слаб хардуер в сравнение с galaxy ace 2.

dem0to
09-17-2013, 18:41
А може ли да ми обясниш какво означава телефон да се руутне?

Nam3less3
09-17-2013, 18:45
А може ли да ми обясниш какво означава телефон да се руутне?Това се прави с една програмка и след това имаш администраторски права, т.е. пълен контрол за модифициране на системата.

dem0to
09-17-2013, 18:48
Добре де ама тика един приятел вика че пак си има такъв телефон LG и игрите си му вървят перфектно от сорта на Subway Surfers а точно тази игра му цепи на другия гледах и клипчета в нета пак цепи!

Nam3less3
09-17-2013, 18:50
Добре де ама тика един приятел вика че пак си има такъв телефон LG и игрите си му вървят перфектно от сорта на Subway Surfers а точно тази игра му цепи на другия гледах и клипчета в нета пак цепи!Ако върви както трябва на един телефон но на друг от същия модел засича, най-вероятно собственика на втория си е сбозил системата вероятно от много ровичкане(което руутването позволява).