PDA

View Full Version : Живея на гадно място..Какво да правя?



elCapitan
09-18-2013, 11:21
Здравейте, преди година се преместих да живея на друго място, вече не съм при приятелите ми, но не това е проблемът разбира се. Виждаме се почти всеки ден, единствената пречка е, че трябва да си тръгвам по-рано, за да имам време да се прибера, но и това не е проблемът. Проблемът ми е, че тук има много цигани, има и нормални, но тези, които срещам по улицата са почти само цигани. Знаете колко нагли и заядливи са те, от скоро започнах да имам и проблеми с тях, докато чакам автобуса например 3ма или 4ма стоят и ми говорят някакви глупости, тоест предизвикват ме да им налетя на бой, случвало ми се е и само един да го прави, а аз съм убеден, че ако се сбия с тях поне един или двама ще ударя стабилно, но дори когато е сам си имам едно на ум, че след това ще дойде с още много и ще си имам проблеми. Мислел съм да доведа доста момчета тук да се разправим по "мъжки", но след това какво.. Отново ще се прибирам или ще излизам сам и нищо не им пречи да ме срещнат някоя групичка и да ме 'приспят'. Знаете, на циганите не им пука особено, носят ножове и така нататък, заяждат се без да им казвам нищо, а аз не искам да се правя на мишка, правейки се, че не ги чувам, докато ми говорят глупости. Какво да правя?
(на 17 съм)

niki.andreev
09-18-2013, 13:35
еми пребий един и повече не излизай никога от вас сам ! :D

Котка.
09-18-2013, 13:57
Ся 300 човека ще се втурнат да ти обясняват "как трябва да се разбереш с тях по цивилизован/човешки начин", но циганин от думи не разбира.

Hidayet
09-18-2013, 14:18
По цивилизован начин с тия боклуци не можеш да се разбереш.. това е проблемът. А и аз не знам какъв съвет да ти дам. Срещам такива постоянно по улиците и в градския транспорт и много пъти са се заяждали с мен. Аз съм момиче и се чувствам още по-беззащитна, ама не мога да им търпя наглостта и не им мълча. Така е като органите на реда само ги поощряват, нас ще ни тормозят.

maldini
09-18-2013, 14:28
никой не те е карал насила да се местиш в такъв квартал

Brook
09-18-2013, 14:30
Аз съм момиче и не знам какво да ти отговоря.Потребителят грешки като каза това че всички ще ти казват да си оправяш цивизовано.Да ти кажа нещо ще те съветвам да внимаваш какво казваш или какво смяташ да пхравиш защото доста българи биват убити от цигани именно заради това защото са отвънали казали са нещо или са се сбили за бога те дори нещо не им казват просто минават от там и биват убивани и не мисля да викнеш пирятелите си ще има резултат най-много да отидат още невинин жертви .Аз мисля че сериозно си в опасност тъй като очевидно този циганин ти евзел намушка и скамо чака повод да извиква братята си и да те прецукат.Най-добре се махни от тоя квартал да ся ще ми опонират колко е страхливо и един мъж не трябва да прави така.Факт е че изглежда че си свиваш сърмите и бягаш но трябвна човек да си избира битките и да си цени живота живота не ти е даденост и трябв ада помислиш и за близките си.Това ще е направно безмислено.Аз лично изпитвам страх към тях от някои от тях и не знам как бих постъпила.Като бях по-малка се наложи да завърша седми клас в училище пълно с цигани в циганския квартал хората бяха добри тези в квартаа и в училището съуцениците ми се отнасяха доста доста добре както и от квартара поздравят усмихнати и не таят злоба но имаше страшни които да не съм насреща и добре че моите съученцки ме защитаваха тъй като един по-голям ме бе взел намушка и даже хвъри нож по мен въпреки че моя роднина работеше като учителка там може би и заради това да не ме закааха тъй като я уважаваха и може би защото им се харесах не знаили пък в дурго случай където приятелката ми беше с еднин ром и като се видяхме нея я следяха негови роднини за да видят с момче ли излизат и един ден братовчеда на тоя момък е казал на майка ми тъй като тя работи в един магазин и пирятелката ми минава там и прочие че много ме е харесал на външен вид и съм му видяла срамежлива и стях да ме краде да се жена.Майка ми като го каза сериодзнто се претисних стлрях ме беше да излизам където и да е било и тя категорично ме забрани да се виждам с въпросната пирятелка.С цигани нищо общо да нямаш не всички са такива но има роми които развалят репутацията на свестните.

Hidayet
09-18-2013, 15:21
Аз съм момиче и не знам какво да ти отговоря.Потребителят грешки като каза това че всички ще ти казват да си оправяш цивизовано.Да ти кажа нещо ще те съветвам да внимаваш какво казваш или какво смяташ да пхравиш защото доста българи биват убити от цигани именно заради това защото са отвънали казали са нещо или са се сбили за бога те дори нещо не им казват просто минават от там и биват убивани и не мисля да викнеш пирятелите си ще има резултат най-много да отидат още невинин жертви .Аз мисля че сериозно си в опасност тъй като очевидно този циганин ти евзел намушка и скамо чака повод да извиква братята си и да те прецукат.Най-добре се махни от тоя квартал да ся ще ми опонират колко е страхливо и един мъж не трябва да прави така.Факт е че изглежда че си свиваш сърмите и бягаш но трябвна човек да си избира битките и да си цени живота живота не ти е даденост и трябв ада помислиш и за близките си.Това ще е направно безмислено.Аз лично изпитвам страх към тях от някои от тях и не знам как бих постъпила.Като бях по-малка се наложи да завърша седми клас в училище пълно с цигани в циганския квартал хората бяха добри тези в квартаа и в училището съуцениците ми се отнасяха доста доста добре както и от квартара поздравят усмихнати и не таят злоба но имаше страшни които да не съм насреща и добре че моите съученцки ме защитаваха тъй като един по-голям ме бе взел намушка и даже хвъри нож по мен въпреки че моя роднина работеше като учителка там може би и заради това да не ме закааха тъй като я уважаваха и може би защото им се харесах не знаили пък в дурго случай където приятелката ми беше с еднин ром и като се видяхме нея я следяха негови роднини за да видят с момче ли излизат и един ден братовчеда на тоя момък е казал на майка ми тъй като тя работи в един магазин и пирятелката ми минава там и прочие че много ме е харесал на външен вид и съм му видяла срамежлива и стях да ме краде да се жена.Майка ми като го каза сериодзнто се претисних стлрях ме беше да излизам където и да е било и тя категорично ме забрани да се виждам с въпросната пирятелка.С цигани нищо общо да нямаш не всички са такива но има роми които развалят репутацията на свестните.

+

elCapitan
09-18-2013, 18:54
Ясно е, че с циганите не може да се говори като с нормални хора, все пак се надявам някой да има някакъв съвет как да се справя и какво точно да направя...

Котка.
09-18-2013, 19:31
Потребителят грешки като каза това че всички ще ти казват да си оправяш цивизовано.

Потребителя грешки, ама ако някой не го беше написал досега Мерилин и още такива да се бяха изредили с тая реплика.Моля.

antineutral
09-18-2013, 19:53
Ясно е, че с циганите не може да се говори като с нормални хора, все пак се надявам някой да има някакъв съвет как да се справя и какво точно да направя...
В конкретния случай нямаш кой знае какво да направиш. Или търсиш начин да се преместиш, или носиш последствията от престоя си сред тях. По-добре заложи на първото - другото ще отнеме повече време и е по-рисковано. Направи сметка, че ще трябва да отделиш и време и сили за да устискаш в сегашната ситуация. Впрочем Brook го каза вече в този дух, няма какво да се добави. Който го е страх от мечки, не гледа гората.

Жълто
09-19-2013, 00:52
Носи в себе си нож, за да го използваш при спешни случаи, но не убивайки, а просто наранявайки болезнено. Но най-добрият вариант е просто да се махнеш от този квартал. Няма какво да направиш, когато банда цигани те бъзикат, защото и да ги набиеш 4ма, ще дойдат и ще ти запалят апартамента/къщата или ще те причакат още 20 и ще те сгащят много яко освен ако не си Брус Лий.

supersonic0
09-22-2013, 10:21
Еби му майката!! В собствената ни държава да сме тероризирани от циганите и да няма какво да направим....

lolipoop1
09-22-2013, 13:27
Вземи си един спрей за самозащита, върши магическа работа срещу много и въоражени противници.

Lanator
09-22-2013, 14:41
Няма ли начин да се преместиш в друг квартал( по възможност в друг край на града, така че да не ги срещаш повече ) ?

Ако няма, носи си самозащитни средства - спрейове, ножове, пръстени за боксиране и други такива, макар че ако 30 човека тръгнат да те бият, едва ли ще ти послужат много...

C0oKieS
09-22-2013, 15:56
Ся 300 човека ще се втурнат да ти обясняват "как трябва да се разбереш с тях по цивилизован/човешки начин", но циганин от думи не разбира.

+

Mladenoff
09-22-2013, 16:05
Що не го споделиш с родителите си ? Все пак, приемайки, че сте се преместили цялото семейство, те са виновните за ситуацията. Постави им някъв ултиматум. Примерно, да те карат постоянно с кола. Ако не те вземат на сериозно, явно много не им пука за теб :(

elCapitan
09-22-2013, 18:50
Благодаря на тези, които отделихте от времето си за да ме посъветвате и въобще да напишете мнение в темата ми :) . За жалост няма как да се преместим, а за циганите съм им казвал на нашите много пъти, разбира се не така обстойно за това, което всъщност се случва, както споделих тук, но все пак... Нося си спрей с мен, дори и да го използвам после със сигурност ще стане много лошо, може би търся несъществуващ съвет, защото много съм мислил и говорил с приятелите ми, но така и не се сещам адекватно решение на проблема.

seek&destroy
09-24-2013, 20:24
Това е сган, с която няма оправия, освен когато не става въпрос за ролева игра или ... манипулация. Очевидно не би могъл да наложиш първото, затова влез в тяхно положение. Щом се закачат с теб, закачай се и ти, покажи дори самоирония. В никакъв случай това не означава да отвръщаш на обидите и заплахите.Не знам как да ти го обясня, дръж се с тях както се държиш с приятелите ти, примерно. С една дума " Майтап да става, бате", макар да знам, че вътрешно изпитваш неописуем гняв.
Когато виждат, че минаваш покрай тях с намусени устни и поглед впит в земята, на психологическа основа придобиват едно самочувствие, една увереност. И всеки път ще те закачат, защото знаят че могат. Моя съвет е да пробваш с насмешка, с майтап.
Ситуация: минаваш покрай тях, заговаряш ги " Кво става, момчета, как е хавата" и продължаваш. След няколко пъти такъв опит мисля че нещата биха омекнали.Това е само примерна ситуация, има други хиляди от които би могъл да се възползваш.
Тва'й.

NeutralMilkHotel
09-24-2013, 23:08
Ся 300 човека ще се втурнат да ти обясняват "как трябва да се разбереш с тях по цивилизован/човешки начин", но циганин от думи не разбира.

Ходи ти се сбий с едно семейство цигани тогава, бе, моме.

Аз съм на мнение въобще да не се разбираш с никого - през едното ухо влязло, през другото излязло...
Да не го мислили за мишок, вика...Ми, ако искаш да си жертваш живота и този на близките си заради едното его - го ахед.
Но въобще няма нужда от саморазправа на единица срещу държавен проблем, 'щото сам виждаш, че щастие няма да има във всеки случай.
А реално, ако и циганетата са в твоята възрастова група няма нищо общо с произхода им - днешната младеж са така, ако ще и руснаци да са.
Като си на годините сам да си избираш къде да живееш си намери място в България без цигани...И ни кажи къде е това, де, че до сега за такова не сме чували.

sToyAncHo
09-26-2013, 06:32
Не им обръщай внимание. Имай в предвид, че циганите са страхливи! Ако тръгнат да налитат бий колкото можеш. Стига 1 да набиеш като хората. Това с пречакването не е много вярно.

baby_baby
10-18-2013, 19:15
Ся 300 човека ще се втурнат да ти обясняват "как трябва да се разбереш с тях по цивилизован/човешки начин", но циганин от думи не разбира.

+1

Баща Ти
10-18-2013, 19:31
Стани гаден.

damnyoux
10-18-2013, 21:39
Няма решение на тоя проблем:
1. Да ги пребиеш - Не става, по много излизат.. Вземат да ти запалят апартамента или да повикат още хора да те набият си свършен..
2. Да се преместиш - Ти сам каза, че нямаш тази възможност..
3. Да не им обръщаш внимание - Не става, големи олигофрени са.. (не стига това, а и с този диалект не можеш да схванеш за какво говорят)
4. Да ги напсуваш - Това няма да го приемат с „Е, опитахме, явно не ни харесва човека, да си отиваме." ..
5. Да си седиш и да не им отговаряш - Тогава започват да стават досадни и говорят още повече..Псувни, бой..та, отива и по надалече само заради едно просто мълчание..
6. Да се разбереш с тях по ЦИВИЛИЗОВАН начин - проблема е там, цивилизован е непозната дума за тях..Те само с бой и псувни се оправят.. :/
Препоръчвам ти да гледаш да не те видят като минаваш. В моя район няма цигани, но пък има много пияници и клошари, като ги видя минавам покрай някоя кола да не ме забележат, че като не са трезви са по-големи идиоти от обикновено.. Да не говорим, че има и крадци..

crazy_mofo
10-18-2013, 22:07
Еби му майката!! В собствената ни държава да сме тероризирани от циганите и да няма какво да направим....

За жалост е така, но на никои не му пука...
Ако ги биеш ще вземат да викнат 50те си братя и става лошо. Носи нож с теб, но може да ги заплашиш само в краен случай. Най-добрия начин е да се преместиш, но сам каза, че не можеш.

doesanyonecare
10-18-2013, 23:59
премести се

Sh@d0w
10-20-2013, 19:42
и като им скочиш и те наръгат какво викаш няма да си мишка вече?

няма по - добър начин да настъпиш някой, като не му обръщаш внимание

а и ще е по - здравословно за теб в предвид обстоятелствата

an7raks
10-21-2013, 07:35
http://isd-bg.com/img/products/products_1128_256268313OE94.jpg
Само през краката!

Зъбчето
10-22-2013, 13:21
Ако те притесняват едни и същи хора, можеш да си хитър и вместо да си агресивен и тн., да се сприятелиш с тях. Просто и лесно е. Когато ги видиш и още преди да са започнали да се заяждат с теб ги заговори. Кажи им примерно: Здравейте, нов съм в квартала, от къде мога да си купя цигари или нещо подобно. Ако наистина се чудят какво да правят и просто така се заяждат с теб, защото нямат какво да правят, ще ти обяснят. Ако искаш можеш да идеш и да им вземеш едни цигари ей така, защото са ти помогнали.

Такъв подход трябва да имаш, а не да се опитваш с агресия. Те обикновено са глупави и необразовани хора. Ще набиеш един и после ще се съберат да отмъщават.

an7raks
10-22-2013, 17:47
Ако те притесняват едни и същи хора, можеш да си хитър и вместо да си агресивен и тн., да се сприятелиш с тях. Просто и лесно е. Когато ги видиш и още преди да са започнали да се заяждат с теб ги заговори. Кажи им примерно: Здравейте, нов съм в квартала, от къде мога да си купя цигари или нещо подобно. Ако наистина се чудят какво да правят и просто така се заяждат с теб, защото нямат какво да правят, ще ти обяснят. Ако искаш можеш да идеш и да им вземеш едни цигари ей така, защото са ти помогнали.

Такъв подход трябва да имаш, а не да се опитваш с агресия. Те обикновено са глупави и необразовани хора. Ще набиеш един и после ще се съберат да отмъщават.
Да!!! Може и да си събуеш гащите до коленете, да се хванеш за палците на краката и да стискаш зъби...