PDA

View Full Version : Той иска да съм навсякъде с него !



SuNsEt
09-19-2013, 11:49
Аз и моят приятел сме заедно от около 3 години . На 19 съм ,а той на 21 . Да, обичам го ,но всеки път се изнервям , когато стане дума да се ходи на гости някъде или на рожден ден, купони етц.
Не обичам да говори от мое име,а той в повечето случаи точно това прави.

Той живее с майка си , аз също живея с моята. Сестра му е по - голяма от него и е поставена на пиадестал в семейството. Каквото каже тя - това трябва да се прави.Така , когато тя каже на приятеля ми да ме викне за някакво събитие ,аз трябва задължително да присъствам,защото тя така иска. Рожден ден, кино, семейна вечеря,семеен обяд ... ходене при баба им... Постепенно свикнах с това, все пак му е сестра.
После идва майка му. Ако не съм спала в тях или не съм им ходила на гости повече от седмица , тя настоява да отида. Принципно нямам против,даже се радвам,че ме приема като част от семейството , но когато откажа да отида става една врява.. Ама защо не е дошла, ама кога ще дойде, ама я ми я дай да я чуя по телефона .. Иначе с нея водим много хубави разговори, приятна жена е.
Последното нещо , което се случи е рождения ден на братовчедка му . Тя ме била поканила специално . Пълни глупости, уж искала да излизаме ,а му предава ' кажи и да дойде' . Като е покана за рожден ден ,ами аджеба , имаш ми фейсбука , едно изречение 'ела ми на рождения ден ' е достатъчно. Пък аз дали ще дойда е друг въпрос.Още няколко седмици преди рождения ден казах на приятеля ми ,че не искам да отида.Но сякаш за него е закон като някой ме покани да отида. Постоянно трябвало да си измисля някакви оправдания защо нямало да отида.
Имам чувството,че всичките му роднини мислят,че сме женени и винаги трябва да сме заедно на вечери,срещи и т.н. Аз не съм такъв тип човек. Не си мислете,че почти не ходя у тях или нещо такова.Даже напротив , последния път бяхме на гости у баба му и там бяха братовчеди,баби и дядовци,лели , чичовци ... Но съжалявам, не обичам на всички семейни сбирки да присъствам. Просто ми идва в повече. Неговата рода е много голяма, даже на моменти прилича на италианска фамилия. Всички са шумни , всички са 'гъсти' един с друг , карат се шумно...
Моето семейство е точно обратното. За това и въпреки гостоприемството на неговото семейство по някое време слагам една дистанция,защото не се чувствам достатъчно удобно вече.

Той е наясно с тези неща и въпреки това , когато се случи нещо такова пак се караме.Просто в неговото семейство е прието като си с някого да си навсякъде с него. Сестра му е по същия начин с приятеля и. Ако единият не може да отиде някъде, другия не ходи без него.
Ние с приятеля ми не сме чак до там 'завързани' , но семейната му обстановка е точно такава.Даже майка му един път ми обясняваше как щяла да бъде много щастлива,ако се омъжа за него. До една степен много се радвам,че ме приема така, но все пак не сме на възраст за женене , нито нищо.

Какво да правя, каква е вашата гледна точка като странични наблюдатели?

fenastz
09-19-2013, 13:09
Патриархалните ценности са голямо нещо. Спри да ходиш по тия събирания, най-мого жените от семейството му да те намразят и да почнат да го убеждават да скъсате. Ако е достатъчно тъп да скъса с теб заради това, прав му път на маминото синче.

marilyn
09-19-2013, 13:32
Олеле, това звучи много гадно. Аз също не обичам такива сбирки, идват ми малко повече. Даже самата близост между мен и майката на приятеля ми ми идва прекалено. Да поддържаме добри отношения, като се видим да си говорим 5 минути, ок. Но вечери, сбирки, баби, лели... не. Не знам как си го издържала това.

Спри да ходиш, дръж си на думата. Твоя приятел защо толкова се връзва на мама и на кака?

baby_baby
09-19-2013, 13:40
Ще е много тъп ако скъса с теб точно заради това като не ти се ходи не ходи на сила приятелят ти дано поне малко да те разбира

psychopath
09-19-2013, 14:00
Като му правиш свирки питаш ли ни какво да правиш? Ама не можеш да се сетиш какво да направиш.
А и в крайна сметка не е толкова лошо това...означава, че държи на теб.

prince
09-19-2013, 15:35
Осъзнай го, че тоя пич държи на теб. Иска наистина сериозна връзка. Ако не беше те викал съм сигурен, че щеше да пишеш тук "ЗАЩО НЕ МЕ ВИКА С НЕГО". Тъй че ако искаш нещо сериозно с това момче прави каквото се иска от теб, то е за добро. Ако не иди да си намериш някой просто ей така да те чука и да не го интересуваш.

PainMonopoly
09-19-2013, 16:46
Ако семейството му е такова, това няма как да се промени. И след като семейството му е такова и след като вашата връзка е сериозна, се предполага, че уж след няколко години няма да има пречка да се ожените, ако сте още заедно. Тогава и ти ще си част от това семейство и няма как просто да спазваш дистанция и ще трябва да приемеш правилата на групата. Това означава, че ако спазваш дистанция сега, това противоречи на сериозността на връзката ви.

Това че семейството му е такова - еми кво да ти кажа, на мен би ми било досадно и не ги разбирам такива гъсти семейства, защото моето не е такова (не че смятам за лошо да са такива). Ама просто не виждам да имаш изход.

XTREMEFREERIDE
09-19-2013, 17:08
Абе, щом не ти е кеф, не отстъпвай от думата си, че иначе ще свикнат, че могат да те убеждават и ти от неудобство всеки път ще им угаждаш. Не трябва така да те карат да им влизаш в личното пространство. Това, че на тях им е приятно, не е на всяка цена отнасящо се до теб. То е хубаво - гостоприемството и всичко - но е малко прекалено, ОСОБЕНО щом не ти е приятно (понеже има хора, които харесват да им се обръща такова внимание). Отстоявай позиция за да се научат.

marilyn
09-19-2013, 17:12
Осъзнай го, че тоя пич държи на теб. Иска наистина сериозна връзка. Ако не беше те викал съм сигурен, че щеше да пишеш тук "ЗАЩО НЕ МЕ ВИКА С НЕГО". Тъй че ако искаш нещо сериозно с това момче прави каквото се иска от теб, то е за добро. Ако не иди да си намериш някой просто ей така да те чука и да не го интересуваш.

Това да я мъкне на всевъзможни семейни събития и да прекарват много време в такава обстановка не е мерило колко държи на нея. С приятеля ми не ходим на гости нито на нашите, нито на техните, пък не е като да не държим един на друг. И много други такива двойки познавам. Като не ѝ е приятно, да не ходи. НЕ знам какво я нападате.