PDA

View Full Version : УЖАСНА КАШЛИЦА



jordan87
09-20-2013, 10:31
Здравейте някой може ли да ми помогне? Пиша Ви от Варна и имам много лоша хронична кашлица от поне 4-5 години. В повечето случаи тя се проявявя:
1 след като съм се нахранил и най-често след вечеря;
2 в банята примерно когато си мия зъбите или се къпя;
3 когато е задимено след готвене
Тогава е най-лоша кашлицата, но иначе си кашлям по всяко време.
Опитах се миналата година да се излекувам и отидох:
1 При пулмолог, където ми дадоха един сироп за кашлица и други лекарства, но нищо не се промени. Тогава ми направиха снимка на дробовете, но се оказа, че са чисти и проблема не е в тях. Лекарката безпомощно вдигна ръце и ме изпрати в съседния кабинет при алерголожка.
2 При алерголожката ми направиха тестове за алергия и ме изкараха алергичен само към полени и хлебарки, а тогава беше ноември месец и незнам какви полени има.Накараха ме да духам в една машина за да видят нещо си което също се оказа добре. Аз хлебарка съм виждал 1 път и то на гости в Софийско общежитие. Тя ми изписа много лекарства и 2 помпички за астма, а аз нямам астма и нямам болни роднини от астма,въпреки че баба ми има много лоша кашлица подобна на моята, но викам може и да ме оправят. След още 2 месеца лечение и качване на 15 килограма, кашлицата ми се промени към по-лошо и по-честа. За това отидох при друга алерголожка, която ми каза че най-вероятно са ми объркали тестовете за алергия и да съм си направил нови при нея, които този път щели да бъдат верни. Аз отказах!
3 Реших да си направя изследвания на кръвта, както и за Хеликобактер и Йерсиния, защото имам храчки, които като изхвърля кашлицата ми се оправя. Изследванията се оказа отрицателни, а кръвната картина беше добра.
4 Вече отчаян отидох да ме прегледа незнам как се води, но е лекар изследващ корема. Той ми каза че най-вероятно кашлицата ми е от това че съм връщал храна в хранопровода и ми изписа МОТИЛИУМ 10мг. Пих това лекарство 3 седмици без никаква промяна и реших да си направя изследване на корема. Изядох някаква каша и ме сложиха на някаква много модерна машина въртяха ме на ляво на дясно лягах ставах и ми казаха отново, че нищо ми няма и най-вероятно е от нерви предизвикани от приятелката ми или от това, че не работех. Но след месец почнах работа и кашлицата си продължи. Моля помогнете. Вече незнам към какъв лекар да се обърна и какво може да ми има. Единственото което ми остана е да отида в Сандански да дишам от тяхния въздух който помага дори на астматици.

xantia
09-20-2013, 10:39
Като малък нашите са ме водили на Сандански точно защото имах астма, ако имаш възможност отиди.

qhnalametlata
09-29-2013, 09:15
Точно! Сандански е много добро решение, особено в тази част от годината.
Иначе бих препоръчала някакъв вид компютърна диагностика, след като стандартните лекари толкова време не могат да поставят диагноза. Преди няколко месеца чух, че във Варна откриват специална клиника, занимаваща се с квантова медицина, там трябва да правят и диагностики, които в обикновените не прилагат. Ако те интересува, ще попитам човека, от когото чух това.
Аз бих посетила специалист по аюрведа за такъв проблем, но това е лично мнение. Има много подправки, които биха се справили с това да изчистят дробовете от това, което се е натрупало в тях, за да е толкова упорита кашлицата. Също бих спряла изцяло всякакви млечни продукти, ако не завинаги, поне за няколко месеца.

jordan_y87
10-08-2013, 09:09
Може ли да ми кажеш наистина повече за тази комп. диагностика, че наистина вече се отчайвам, а и като се застуди кашлицата ми сава още по-дразнеща. Благодаря предварително

muhatacece
10-08-2013, 10:36
има някакъв ужасен грип ... аз имам някво мулти заболяване :D спазми в корема през 5 минути(рязка болка на 5 минути), диария, температура, течащ нос и кашлица ... на тва кво му викаме ? ГРИП !


П.П Мислех, че говориш за сегашно време, ама то било от много време твойто ..

qhnalametlata
10-08-2013, 15:32
Може ли да ми кажеш наистина повече за тази комп. диагностика, че наистина вече се отчайвам, а и като се застуди кашлицата ми сава още по-дразнеща. Благодаря предварително

Мога да те свържа с техен консултант. Очаквай ЛС с име и тел. за контакт.