PDA

View Full Version : Малко помощ



AnimalHelp
09-20-2013, 22:34
Здравейте, ще говоря направо. Днес ровейки се из интернет попаднах на сайт, събиращ подписи за прекратяването на вивисекцията, или иначе експериментите с животни. Понеже съм човек, който обича животните, реших да се включа и да разпространя тази гражданска инициатива.
Подписката е легитимна и мулти-национална. Тя търси да събере 1 000 000 подписа на пълнолетни граждани на ЕС (в съотвествие с правилата за гражданските инициативи), за да бъде принуден ЕП да направи публично изслушване и да внесе желаните промени в общо-европейското законодателство.От България са необходими минимум 16 500 подписа. Към Април 2013 броят им обаче е 355. А общият брой на събраните подписи на територията на ЕС едва надхвърля 200 000. Крайният срок на инициативата е ноември 2013.
Не мисля да ви говоря колко мъчително и ужасно е това, което се случва на животните. Просто ще помоля хората, на които им пука поне малко, да се присъединят. Отнема по-малко от минута.



Ето и сайта: http://www.stopvivisection.eu/bg Благодаря Ви Smile

JoeBanana
09-21-2013, 16:28
Човекът е господар на животните и може да разполага с живота им. Може да ги убива, да ги яде, да ги дере, да си прави обувки, суджуци, салами, кайми, бахури, кожени гащи, кожени рокерски якета, каиши, портмонета, чанти, шапки, туткал, бахур, бахур, бахур, бахур, бахур, много бахур и пача.

Баща Ти
09-21-2013, 19:51
Няма как да го подкрепя. По-добре над животни, отколкото над хора.

U mirin?

BlackWings
09-24-2013, 12:47
Аз нищо не разбирам. Нали уж на 11 март 2013 г. вносът и продажбата на козметични продукти и съставки, изпитвани върху животни, бяха напълно забранени в рамките на ЕС. Това значи , че всеки, който иска да продава нови козметични продукти и съставки в рамките на ЕС, трябва да не ги е изпитвал върху животни никъде по света. Забраната важи за всички козметични продукти, включително тоалетни принадлежности и гримове – от сапун, през паста за зъби, до червила и спирали.
Това според сайта на Четири Лапи.
Аз не мога да намеря формулировка на директивата на ЕС , има ли такава - няма ли , да го прочета точно формулирано.
И навсякъде ги виждам по рафтовете в магазините и по аптеките , същите тези тестващи марки. Аз ли нещо пропускам . Сега пък още подписи - спрете вивисекцията - не е ли спряна вече , моля , обяснете ми като на идиот :(

Подписах и разпространявам , де !

Баща Ти
09-24-2013, 13:55
Никога не съм твърдял, че в ЕК са умни!

Humpty_Dumpty
09-26-2013, 15:32
Няма как да го подкрепя. По-добре над животни, отколкото над хора.

U mirin?

Е, то който го прави над животни като му омръзне и с хора ще почне.

Подкрепям!