PDA

View Full Version : Помощ !!! Важно е



Anastasiq5910
09-22-2013, 15:34
Здравейте, ще говоря направо. Днес ровейки се из интернет попаднах на сайт, събиращ подписи за прекратяването на вивисекцията, или иначе експериментите с животни. Понеже съм човек, който обича животните, реших да се включа и да разпространя тази гражданска инициатива.
Подписката е легитимна и мулти-национална. Тя търси да събере 1 000 000 подписа на пълнолетни граждани на ЕС (в съотвествие с правилата за гражданските инициативи), за да бъде принуден ЕП да направи публично изслушване и да внесе желаните промени в общо-европейското законодателство.От България са необходими минимум 16 500 подписа. Към Април 2013 броят им обаче е 355. А общият брой на събраните подписи на територията на ЕС едва надхвърля 200 000. Крайният срок на инициативата е ноември 2013.
Не мисля да ви говоря колко мъчително и ужасно е това, което се случва на животните. Просто ще помоля хората, на които им пука поне малко, да се присъединят. Отнема по-малко от минута.



Ето и сайта: http://www.stopvivisection.eu/bg Благодаря Ви

това го копирах от ,,училище" от AnimalHHelp

ако обичаш животните се подпиши става за 1-2 минути

C0oKieS
09-22-2013, 15:40
да хайде нека да го направим

John_Deep
09-22-2013, 16:43
И това в.. "Секс"? :/

marilyn
09-23-2013, 11:06
Има и една тема в Козметика и диети "Нека спрем тестването върху животни". Не знам защо си постнала тук.

Cloud9
09-24-2013, 07:58
Добре,не ме разбирайте погрешно, но не разбирам едно.Хубаво,спираме тестването на животните.Но после какво?На какво ще тестваме тая козметика или лекарства?На хората ако се тестваше по-малко ли ще ви е жал?

draid
09-24-2013, 10:45
Обичам животните, но повечето от лекарствата променили света в момента са факт, точно с помощта на такива тестове. Същото се отнася и за Генетичните тестове и т.н. и т.н. колкото и зле да ви звучи, такива тестове са необходими за да върви медицината напред и както се тества върху животни, така се тества и върху хора, преди да бъде даден продукт признат за полезен да речем.

fenastz
09-24-2013, 11:27
Нека се извършват експерименти върху тъпи путки като Виоленза, къде мога да си подпиша за това?

SpiritInBlack
09-25-2013, 15:39
Нека тестват върху животните. Просто не по брутален начин

Cloud9
09-26-2013, 08:10
Нека тестват върху животните. Просто не по брутален начин

Ей значи!като чуя брутално тестване и си представям как се подиграват ан животното и го ритата преди да направят експеримент с препарат, който може да го деформира или убие.Няма безопасен начин да се правят тези изследвания и за първи път чувам за алтернативен начин на изследване.

DarkTemplar
09-26-2013, 12:22
доста сексуална тема, възбудих се.

NissaN
10-04-2013, 11:09
Не ми пука за животните.

baby_baby
10-05-2013, 15:24
Отдавна съм се подписала.


Имаше и една специално против опитите с животни в българските МУ.

и аз така

kondoliza
10-05-2013, 17:36
Кви са тия простотии бе? Колко секс има се прави на тоя свят, те с някви странни думи взели да се занимават...

trillian97
10-06-2013, 11:53
Няма лошо, но защо темата е в раздел "Секс"!?

Skeletoner
10-06-2013, 12:02
И това в.. "Секс"? :/

Колкото и да си отдадена на закрилата над животните, тук единствено подходящо по темата ти би било "Да спрем секса с животни".
Kолкото до самото тестване върху животни мисля, че този въпрос е бил актуален преди деситилетия и резултата е налице.

Поздрави,
Батя Skeletoner

NomNomNom
10-06-2013, 12:06
Да не ви чувам. :)

Алтернативни методи има не от вчера и не една-две компании изцяло са преустановили тестовете с животни.

И колко струват ?
В сми, нали не си мислиш, че живеем в свят с розови еднорози, където на някого му дреме за нещо друго, когато става дума за пари.
Честно.
Ако някой спре тестовете с животни , ще е за пиар. Отново за пари.

babity
10-06-2013, 12:16
Информираните млади хора, които не правят разлика между животните от различни направления. Не всички животни на света са компаньони и любимци.

Между другото, според закона на животните не бива (и не се! при извършването на научно изследователска дейност) причинява болка или стрес на животните. Риска от смърт го има и докато го гледате същия плъх в дома си, в широка клетка, която според вас го прави щастлив, докато си въобразявате, че той разбира и чувства.

Прогресът има цена.