PDA

View Full Version : По какво да избера матура от изброените предмети



Soundbg
09-22-2013, 21:27
Здравейте много се двоумя по какво да си избера матура , История , География ,Биология. Учителя по история така говори че ме навива за история. Търся кое от 3 -те е най лесната матура

YSMF
09-22-2013, 21:47
Много зависи на теб какво ти се отдава. Географията все й се носеше славата колко е лесна, как всеки я взима без да чете. Ей от такива приказки тази година имаше 6-7 скъсани. Биологията е новата География, щом видяха колко скъсани има всички се юрнаха да запишат Биология, защото не се развива тема.

Hayashi
09-22-2013, 23:19
Най-лесни са по езиците. Особено тези дето не са по английски. След това биологията.

marilyn
09-23-2013, 11:45
Езици и биология.

Историята е трудна, не се хващай. Географията също не е хич лесна. До колкото знам по биология е само тест и няма тема за писане. Преди няколко години така от 57СОУ доста дванадесетокласници записаха по биология, защото е най-лесно, а нали се сещаш в спортното колко им е умствения багаж.

По езици също не са трудни, все пак трябва да знаеш де.

Thэ Dark Girl
09-23-2013, 12:34
Според мен зависи не само кое от изброените ти се отдава, но и какво искаш да учиш, след като завършиш 12 клас.
Мисля, че трябва да избереш този предмет, който ще ти помогне най - много за бъдещите ти планове. :)

tori
09-23-2013, 13:27
Това, което ти се удава + оценка за влизане в университет. При мен е география. Не защото е лесна или ми се удава, а защото съм екскурзовод и ща-не ща това ми е оценката.

magneticfields
09-23-2013, 17:21
Всичко зависи от плановете ти за кандидатстване. За различната специалност, се държи различна матура. Избери това, което те влече и това, в което си най-добра. ;)

granger
09-23-2013, 18:44
Много зависи от това какво ще кандидатстваш. Езиците и биологията са най-лесни, но ако смяташ да кандидатстваш с тях, не е добра идея.

Жълто
09-23-2013, 23:33
Езиците са най-лесни. А за другото зависи от теб, в което те бива най-много. Но ако не можеш да решиш и аз бих ти препоръчал биология.

^ЮЗБ^
09-25-2013, 18:25
Според мен историята е лесна,аз карах по история тя ми беше 3та и изкарах 5,50 ,но на мен ми се отдава история !!