PDA

View Full Version : Косопад



stefityyy7
09-23-2013, 19:19
Здравейте! Както разбирате от заглавието имам косопад от около 2-3 месеца и взех доста да се притеснявам .. Ходих на фризьор - подстригах се и след първото измиване на косата имаше ефект 2-3 косъма паднаха, по след второто пак започна да си пада така .. Същото се получи и с ампулите за коса на vitalitis - изкъпвам се, нанасям в корените на следващото измиване 2-3 косъма, но на по следващото пак пада обилно. Боядисвам си косата от 2 години (на всеки 3 месеца, гледам да е на по-рядко) и избягвам пресата. Също забелязах, че напоследък имам и доста пърхот .. :( Та обърнах се към фризьорката ми и тя ми препоръча за косопада да си взема тривитаминол или масла на Икаров за косопад. Ако може да кажете мнение за и двата продукта (при положение, че сте ползвали поне единия и сте имали такъв проблем), кой е по ефикасен, защото се чудя дали да си взема и двата .. И си мислих още нещо .. Ами, ако си взема и двата и ги използвам едновременно дали, ще се получи някаква реакция? :D Благодаря предварително !! :)

qhnalametlata
09-29-2013, 08:30
Заложи на тривитаминола. Имам няколко приятелки, които с това си решиха проблемите с падането.
Относно пърхута... може за начало да пробваш едно съвсем простичко средство (напр. яйчен жълтък вместо шампоан при второто измиване на косата) и ако това не помогне в рамките на месец, тогава да пробваш нещо по-сериозно.
Междувременно нищо не ти пречи да се консултираш с дерматолог или да помислиш дали лющенето на скалпа не се дължи на някакви витаминни липси в организма.

sara123
09-30-2013, 14:31
Такаа.. Сега. :D Аз използвам едновременно овчата маска (с тривитаминол, екзиматин, яйце, алкохол, бадемово масло - по желание) където може да си слагаш и всякакви си глупости които решиш стига да имат благоприятно влияние в/у косата ти де.. :D Ползвам и стимуланта за коса на Икаров и хининова вода. Засега никаква реакция не се е получила (да се надяваме, че няма и да стане). Когато бях само със хининова вода и хининов шампоан за един месец порасна с около 3 см. И сега с тези маски има значително подобрение. Аз също съм с косопад, но моето се е стигало до 4 години изследвания и ходене по болници :( Та мисълта ми е, че за 2 години от изтощена и много мазна коса с пърхот дълга до брадичката, в момента е до закопчалката на сутиена, изглежда здрава и с обем. Расте като луда с изброените по-горе продукти. Не се бой вършат работа! Успех! :)