PDA

View Full Version : Идеи за нов смартфон.



koko95
09-24-2013, 20:34
Здравейте, продадох си моя смартфон- Nokia lumia 800 за 300 лева и съм решил да си взема друг.Операционната система да е андроид или windows phone 8.Цената да е около 300 cash или на лизинг от глобул или някой от магазините на глобул(като на лизинг мога да си взема скъп смартфон-600-800лева).Дайте някакви идеи.Предпочитам смартфона да е с 2 сим карти.Htc 8x ми харесва(заради вградения 4v усилвател) , но го няма в глобул,германос и всички магазини на Глобул.

Ако смартфона няма 2 сим карти, ще му сложа dual sim adapter.Слушам идеи.Благодаря ви!.Моля без коментари от рода: нали ти много знаеш, за какво да ти препоръчваме.Другото, което искам е , смартфона да няма 400-600 лева надценка като iphone 5s(same shit),5c

http://news.smartphone.bg/novini/eto-kolko-tochno-struva-na-apple-izrabotkata-na-novite-iphone-5s-i-iphone-5c/

Другото , което е - да не лагва- като s4(snapdragon 600)
---------------------------------------
www.iskampak.com

Nam3less3
09-24-2013, 21:04
Значи цялата техника по-скъпа от 500 лева е с надценка? Ти не си нормален. Apple или Samsung примерно да не са благотворителни дружества?

kupi95
09-24-2013, 22:06
Значи цялата техника по-скъпа от 500 лева е с надценка? Ти не си нормален. Apple или Samsung примерно да не са благотворителни дружества?

ето тея смартфони нямат 400-600 лева надценка http://www.everbuying.com/Wholesale-Cell-Phones-b-22.html . Може ли ако си взе някой от тези смартфони , да застраховам смартфона и като се прецака или го счупя- застраховката да ми покрие всичко? .А и колко пари горе-долу ще ми излезе застраховката?

Nam3less3
09-24-2013, 22:08
ето тея смартфони нямат 400-600 лева надценка http://www.everbuying.com/Wholesale-Cell-Phones-b-22.html . Може ли ако си взе някой от тези смартфони , да застраховам смартфона и като се прецака или го счупя- застраховката да ми покрие всичко.А и колко пари горе-долу ще ми излезе застраховката?Нямат защото не са толкова добри. То и репликите нямат надценка. Въобще къде ги сравняваш тия с устройствата за 1000 лв, от дисплея до камерата всичко им е некачествено.

kupi95
09-24-2013, 22:12
ето тея смартфони нямат 400-600 лева надценка http://www.everbuying.com/Wholesale-Cell-Phones-b-22.html . Може ли ако си взе някой от тези смартфони , да застраховам смартфона и като се прецака или го счупя- застраховката да ми покрие всичко? .А и колко пари горе-долу ще ми излезе застраховката?

600 лева ми е бюджета, на автора не знам колко е.Сигурно от тоя сайт ще си взема. Ох, написал е, аз не съм видял :D 300 лева.

TheMan9191
09-25-2013, 12:21
Бих ви препоръчал HTC Desire X аз съм с него и съм много доволен. Музиката се чува добре, прави добри снимки и почти всички приложения и игри вървят на него.

evtimow :3
09-25-2013, 13:32
Nokia Lumia 520/620

OoVasKoO
09-25-2013, 18:47
Ей тоя телефон http://products.globul.bg/catalogue/mobile-communications/htc-desire-500 го видях в реклама и ми направи доста добро впечатление. Досега не съм виждал да продават телефон на HTC толкова евтино. :D
http://products.globul.bg/catalogue/mobile-communications/samsung-i9195-galaxy-s4-mini
http://products.globul.bg/catalogue/mobile-communications/sony-xperia-sp
Ей тия двата са страхотни, ама взимай на лизинг. :D
един двусимов:
http://products.globul.bg/catalogue/mobile-communications/sony-xperia-e-dual

Баща Ти
09-25-2013, 18:55
Каква надценка бе момче, Nexus 4 в Play Sore беше 250$? Това, че в България телефоните имат надценка си е само ваш проблем, поръчвайте си от чуждестранни сайтове.

koko95
09-25-2013, 21:26
Каква надценка бе момче, Nexus 4 в Play Sore беше 250$? Това, че в България телефоните имат надценка си е само ваш проблем, поръчвайте си от чуждестранни сайтове.

Гаранция има ли от чуждестранни сайтове? Смисъл ако смартфона се използва в България ? Ако се занесе с касовата бележка или документа за покупка(купен от чуждестранен сайт) в Омнител(nokia smartphone) ще ми признаят ли гаранцията?

draid
09-27-2013, 22:30
Nokia Lumia 520/620

Нокиите са изпята песен в момента, може в бъдеще MS да понаправят нещо, но ме съмнява че ще излязат начело без андроид.

evtimow :3
09-28-2013, 09:39
Нокиите са изпята песен в момента, може в бъдеще MS да понаправят нещо, но ме съмнява че ще излязат начело без андроид.
и какво им е изпятото? :/

двете лумии са в милион пъти по-добре от двуядрен андроид

8bit
09-28-2013, 17:27
Нокиите са изпята песен в момента, може в бъдеще MS да понаправят нещо, но ме съмнява че ще излязат начело без андроид.

http://assets0.ordienetworks.com/images/GifGuide/clapping/seinfeld.gif

draid
09-28-2013, 19:01
Вижте им мизерните продажби и мизерния дял на WP в световен мащаб, после отидете в някой ъгъл и си трайте. Нокия умря много отдавна, а слепите фенове, желая да ми обяснят защо като лумиите са толкова успешни телефони, Нокия ще бъде придобита от MS ??? Коя успешна компания се оставя да я купят ? Хайде много ми е интересно да ми обясните, ще чакам с нетърпение.

evtimow :3
09-28-2013, 20:43
Вижте им мизерните продажби и мизерния дял на WP в световен мащаб, после отидете в някой ъгъл и си трайте. Нокия умря много отдавна, а слепите фенове, желая да ми обяснят защо като лумиите са толкова успешни телефони, Нокия ще бъде придобита от MS ??? Коя успешна компания се оставя да я купят ? Хайде много ми е интересно да ми обясните, ще чакам с нетърпение.
лол, не съм казал, че е успешна 8-)

казвам, че двуядрен андроид е пълен боклук, защото на първата седмица ще забива като костенурка в катран

лумиите са с лека ос, със страхотни камери, ъпдейти до 2016г. и хубави екрани.

с какво двуядрен андроид е по-добър от лумия 520/620?

OoVasKoO
09-28-2013, 20:52
Да не си имал андроид и windows phone, че да правиш сравнения?
Какво им е лошото примерно на Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia SP, Huawei Ascend P1 ?

anonymous895156
09-29-2013, 08:00
лол, не съм казал, че е успешна 8-)

казвам, че двуядрен андроид е пълен боклук, защото на първата седмица ще забива като костенурка в катран

лумиите са с лека ос, със страхотни камери, ъпдейти до 2016г. и хубави екрани.

с какво двуядрен андроид е по-добър от лумия 520/620?

е, тук не мога да се съглася с теб, защото имам samsung galaxy s 3 mini - двуядрен андроид, за какъвто ти говориш, и това, че "забива като костенурка в катран", е също толкова стереотипно и елементарно, колкото и масовото мнение, че по-голямата част от приложенията на ios и wp се плащат, и това, че повечето андроид приложения са безполезни, и затова имало много такива

anonymous895156
09-29-2013, 08:15
с какво двуядрен андроид е по-добър от лумия 520/620?

http://www.phonearena.bg/phones/compare/Nokia-Lumia-620,Nokia-Lumia-520,Samsung-Galaxy-S-III-mini/phones/7593,7745,7536

evtimow :3
09-29-2013, 11:34
Да не си имал андроид и windows phone, че да правиш сравнения?
Какво им е лошото примерно на Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia SP, Huawei Ascend P1 ?
всички телефони, дето ми казвате са с 1 или 1.5 рам

аз говоря за едни и същи параметри и ако са с различни ос

демек, 512 мб рам и двуядрен на 1 гхз в андроид ще върви по-проблемно, отколкото на уиндоус

но пък вие ми изброявате във високия среден клас у-ва, така, че си има разлика.

OoVasKoO
09-29-2013, 12:07
Да, има очевидна разлика, но притежавал ли си windows phone и android устройство, за да можеш да сравниш коя ОС е по-добра?

evtimow :3
09-29-2013, 12:50
Да, има очевидна разлика, но притежавал ли си windows phone и android устройство, за да можеш да сравниш коя ОС е по-добра?
притежавам самсунг галакси с 3
имам доста голям достъп до уиндоус фоун, защото мои близък познат има лумия 520 8-)

draid
09-29-2013, 17:30
Приятелю спри да се излагаш, виж на какво е способен андроид като ОС и сравни с другите такива. S4 mini имам една бройка и телефона е изключително приятен и плавен за работа дори при тежки игри. Най-мощните хардуерно телефони са с Андроид, андроид притежава най-големият пазар за безпалтни приложения / изключвам платените където разбира се епъл бият / Лумиите могат да са хубави телефони, но на същата цена може да си вземеш далеч по-привлекателен телефон с актуална ОС.

8bit
09-29-2013, 18:08
Бях решил да не се меся, но просто не спирате да ръсите простотии.


Вижте им мизерните продажби и мизерния дял на WP в световен мащаб, после отидете в някой ъгъл и си трайте. Нокия умря много отдавна, а слепите фенове, желая да ми обяснят защо като Лумиите са толкова успешни телефони, Нокия ще бъде придобита от MS ??? Коя успешна компания се оставя да я купят ? Хайде много ми е интересно да ми обясните, ще чакам с нетърпение.

Тука никой не защитава Нокия, те сами се преебаха като закъсняха да зарежат Симбиан. Забавно е да гледам как сравняваш по пазарен дял операционни системи на 6-7 години с такава на 3. Уиндолс Фоун в момента може да има мизерен дял, но процентът им се повишава всеки месец. И между другото, всяка компания би се оставила да я купят ако и предложат достатъчно пари.


S4 mini имам една бройка и телефона е изключително приятен и плавен за работа дори при тежки игри. Най-мощните хардуерно телефони са с Андроид

Андроид телефоните имат най-добър хардуер щото софтуера е алтаво писан и се нуждае от 4 ярда. Който казва, че Самсунг телефоните вървят плавно, явно не е имал допир до друг телефон с Андроид. Тръгни да го сравняваш с устройство с чист Андроид или с много лека тема и ще ти стане ясно що за глупости си наредил.


на същата цена може да си вземеш далеч по-привлекателен телефон с актуална ОС.

Кое не е актуално на Уиндолс Фоун 8? И какво разбираш под привлекателен телефон? Пластмасовите Самсунзи ли? След всички пари, които Майкрософт наливат, просто няма начин Уиндолс Фоун 8 да не успее. Допълнителен плюс е, че платформата е в пъти по-привлекателна за разработчиците. Кой нормален девелопър би писал в Еклипс ако може да пише във Вижуъл Студио? Кой нормален девелопър би писал на Обджектив Си ако може да пише на Си Шарп? Просто дайте на Уиндолс Фоун още 2-3 години и ще видите как самите производители ще започнат да отхвърлят Андроида. Икономически е необосновано да се наливат пари за 4/8 ядрени процесори, когато двуядрена Лумия нищо не може да я забие. Във високия клас телефони ще започнат да се появят други представители на Уиндолс Фоун (освен Лумия 1020) като след месец излезе УФ 8.1 с поддръжка на 4-ядрени процесори и Фул ЕйджДи резолюция. За ниския и среден клас Андроид няма смисъл да говорим - там положението е трагично.

draid
09-29-2013, 19:33
Пропускаш малката подробност, че зад андроид седи google, а не някоя квартална фирма. Имал съм досег и в момента имам с повечето флагмани на известните мобилни оператори. Истина е че няма по-хубаво от чист андроид, но това се наблюдава само в нексус устроиствата, но това няма да е за дълго. Windows като цяло, защото много скоро той ще е унифициран за всички устройства е хубаво нещо, но трудно ще измести лидерите особено в мобилните устройства на този етап. В момента бих предпочел таблет с Windows, но за телефон не бих казал. Друго нещo, говориш ми за Objective C, но андроид не се пише на тая измислица, а java не е език който може да подцениш лесно. Google купиха моторола, което тепърва поставя основите на много устроиства от серията нексус, а скоро повечето мобилни производители ще се ориентират към правенето на устроиства с чист андроид и ще зарежат поддръжката на google.

8bit
09-29-2013, 20:36
Знам, че за Андроид не се пише на Обджектив Си, просто исках да изтъкна слабите страни на конкурентните платформи. И все пак Си Шарп > Джава. Сега май е моментът да похваля пътниците от ХТЦ, че единственият скин на Андроид, който става за нещо е Сенс 5. Според мен ЛГ се справят отлично с Нексъс серията и ще съм разочарован ако Гугъл започнат сами да си сглобяват устройствата. Според лийковете Нексъс 5 ще е със Снапдрагон 800 и 5" 1080р дисплей .... ако цената се запази като предното поколение пак ще си сменям телефона :D

ПС - Интересно ми е какво ще направят Сайаноген ... уж с техния мод ще пускат новото Опо.

kaRamella
09-29-2013, 20:42
ТОЗИ КОЙТО ЩЕ СИ ВЗИМАМ АЗ СЪБОТА - SAMSUNG GALAXY GRAND DUOS :)

8bit
09-29-2013, 20:48
^ Мерси, че сподели.

draid
09-29-2013, 22:47
Знам, че за Андроид не се пише на Обджектив Си, просто исках да изтъкна слабите страни на конкурентните платформи. И все пак Си Шарп > Джава. Сега май е моментът да похваля пътниците от ХТЦ, че единственият скин на Андроид, който става за нещо е Сенс 5. Според мен ЛГ се справят отлично с Нексъс серията и ще съм разочарован ако Гугъл започнат сами да си сглобяват устройствата. Според лийковете Нексъс 5 ще е със Снапдрагон 800 и 5" 1080р дисплей .... ако цената се запази като предното поколение пак ще си сменям телефона :D

ПС - Интересно ми е какво ще направят Сайаноген ... уж с техния мод ще пускат новото Опо.

Епъл ще продължава да губи дял за сметка на Андроид и Windows, просто ще дойде време в което ако не предприемат промяна в политиката ще се окажат на губещата страна. Иначе Java като език превъзхожда шарпа, а и независимостта от платформата е огромно предимство, докато при шарп си закещен в .Net, плюса на шарп в случая е че е лесен за ползване, MS се стараят да го изпипват, изключително бърз с помощта на Visual Studio, а и те могат да се грижат да си гласят нещата удобни за разработчиците, нещо което google правят с eclipse, но за съжаление емулатора които са създали е крайно муден. Като гледам от старите фирми оцеляха само тези със стабилни пазарни дялове и при другата техника, това са Sony, LG и Samsung, HTC нещо взе да се запъхтява в последно време. Аз искам да започнат да пускат и други устройства с чист андроид, това е най-доброто което може да се постигне и ще успее да улесни значително навременните ъпдейти.

Едит: Да не забравяме, че на един програмист на C, не би му отнело много време да премине на които и да е език от високо ниво.

anonymous708973
09-29-2013, 23:00
Епъл ще продължава да губи дял за сметка на Андроид и Windows, просто ще дойде време в което ако не предприемат промяна в политиката ще се окажат на губещата страна.

Не съм съгласна с това. В момента, в който си променят политиката, тоест стратегията, веднага ще им падне пазарният дял.

Обаче минах да попитам какво значи "чист андроид".

draid
09-29-2013, 23:21
Епъл губи пазарен дял за сметка на андроид, тепърва windows стъпва на тоя пазар и на епъл ще им дойде толкова нагорно, че ако продължават малоумната си политика - скуби потребителя с минимални иновации и не му позволявай да прави нищо с ОС което ние не искаме са заминали зa малоумната им политика която ощетява потребителите мога много да говоря.

Чист андроид е андроида които е пуснат от разработчиците, или от google. След като дадена версия на андроид се пусне на пазара, производителите я получават и започват да я човъркат (андроид е open source ) и да я пригодяват за техните устройства, например HTC са известни с прословутия си sense, тия неща ги няма в базовия андроид. Всичко което виждаш в телефоните, дори и вида на менютата са дело на производителя на телефона, това спъва и обновяването на ОС, защото като пуснат следваща версия на андроид от google, разработчиците трябва да хвърлят средства в пригодяване на новата версия за даден апарат. Чист андроид се среща само в телефони и таблети от серията Nexus, ако носи това име, значи ползва ОС както е направена в чистия и вид. Тия джаджи получава почти веднага ъпдейтите на ОС, както при iOS, докато другите телефони да речем трябва да чакат производителя им да благоволи да направи ъпдейта и да го пусне, ако изобщо благоволи, та в най-добрите случай това се случва няколко месеца след официалната премиера.

8bit
09-30-2013, 00:17
Епъл ще продължава да губи дял за сметка на Андроид и Windows, просто ще дойде време в което ако не предприемат промяна в политиката ще се окажат на губещата страна.

След деветте милиона 5ес продадени първия уикенд ми е трудно да ти повярвам. Апъл без хляб няма да останат. От тях тръгват повечето иновации в индустрията, само въпрос на време е да ударят отново.


Иначе Java като език превъзхожда шарпа

ахахахахахахахахаххаахахх аахахахахахахахахха :razz: :razz: :razz:
Извинявай, просто не успях да се сдържа.


а и независимостта от платформата е огромно предимство, докато при шарп си закещен в .Net, плюса на шарп в случая е че е лесен за ползване, MS се стараят да го изпипват, изключително бърз с помощта на Visual Studio, а и те могат да се грижат да си гласят нещата удобни за разработчиците, нещо което google правят с eclipse, но за съжаление емулатора които са създали е крайно муден.

"Saying that Java is nice because it works on all OS's is like saying that anal sex is nice because it works on all genders."

Мисля, че ще се учудиш на колко високо ниво е Моно. Ако Джава беше по-добър от Си Шарп тогава защо всички се мъчат да го портват за други операционни системи?
На Гугъл проблемът изобщо не е бавният емулатор. На Гугъл проблемът е Еклипс - изключително слаба среда за разработка - постоянно гърми без причина, много ненадеждна. В момента Гугъл се мъчат да се лепнат при Джет Брейнс, които правят много качествени ИДЕ-та, и бета версията на новата среда за разработка е доста добра. За съжаление Вижуъл Студио е на светлинни години напред.


Като гледам от старите фирми оцеляха само тези със стабилни пазарни дялове и при другата техника, това са Sony, LG и Samsung, HTC нещо взе да се запъхтява в последно време. Аз искам да започнат да пускат и други устройства с чист андроид, това е най-доброто което може да се постигне и ще успее да улесни значително навременните ъпдейти.

Не знам за какво оцеляване говориш при положение, че Самсунг са почти монополисти в света на Андроид. Другите компании едва свързват двата края. ХТЦ са в много тежко положение и са пред фалит и ми е много жалко за тях, защото най-добрият телефон, с който някога съм имал досег е ХТЦ 1. Още помня върховното чувство като изхвърлих пластмасовия Самсунг и взех изцяло алуминиевото ХТЦ.


Едит: Да не забравяме, че на един програмист на C, не би му отнело много време да премине на които и да е език от високо ниво.

Както и на един програмист на Джава да премине на Скала или Руби. За един програмист езикът не е от значение. Той е само средство за постигане на целите му, което може да се смени за седмица.

anonymous895156
09-30-2013, 05:32
А не може ли всеки да си ползва това, което му харесва и му е удобно? Какво значение има за масовия потребител (какъвто съм и аз, и вие), че еди-коя-си операционна система се пишела така, а другата била иначе, първата получавала бързо ъпдейти, а втората всеки производител си я преиначавал? Според мен това са неща, които са важни за компаниите за телефони, не за избора на когото и да е на смартфон. Аз харесвам всяка една операционна система от най-наложилите се (android, ios, wp), и ми е все тая, с коя ще бъде телефонът ми.

betudontbet
09-30-2013, 09:18
htc one , мн е добре !

draid
09-30-2013, 10:54
ахахахахахахахахаххаахахх аахахахахахахахахха :razz: :razz: :razz:
Извинявай, просто не успях да се сдържа.


Независимостта от платформата е огромен плюс, а в C# си залепяш задника за MS и windows вовеки. Не мога да отрека, че Visua Studio е по добра среда за разработка и не забравяй, че C# е на основата на java , както java e на основата на C++. А нововъведенията от епъл са оле мале, не ми се коментира изобщо. Има една корпорация която ще стане страшно силна и това е googlе и не заради бизнеса им с телефони и т.н. ами за изключително разнообразните проекти и наливането на купища пари в нови технологии. Какъв прогрес ми кажи имаше епъл от 3 до 4S ? Ами 4S до 5 ? Какви иноваации, какви 5 лв.

SurfSky
09-30-2013, 12:06
600 лева ми е бюджета, на автора не знам колко е.Сигурно от тоя сайт ще си взема. Ох, написал е, аз не съм видял :D 300 лева.

Ае брат ,ти си много ограничен !!! Защо пишеш и от 2та си профила в темата си ?! И се правиш на некъв друг .... Много си зле ,честно ...

evtimow :3
09-30-2013, 14:15
Ае брат ,ти си много ограничен !!! Защо пишеш и от 2та си профила в темата си ?! И се правиш на некъв друг .... Много си зле ,честно ...
+1

evtimow :3
09-30-2013, 14:16
Приятелю спри да се излагаш, виж на какво е способен андроид като ОС и сравни с другите такива. S4 mini имам една бройка и телефона е изключително приятен и плавен за работа дори при тежки игри. Най-мощните хардуерно телефони са с Андроид, андроид притежава най-големият пазар за безпалтни приложения / изключвам платените където разбира се епъл бият / Лумиите могат да са хубави телефони, но на същата цена може да си вземеш далеч по-привлекателен телефон с актуална ОС.
ти просто не можеш да четеш.

anonymous708973
09-30-2013, 14:40
А не може ли всеки да си ползва това, което му харесва и му е удобно? Какво значение има за масовия потребител (какъвто съм и аз, и вие), че еди-коя-си операционна система се пишела така, а другата била иначе, първата получавала бързо ъпдейти, а втората всеки производител си я преиначавал? Според мен това са неща, които са важни за компаниите за телефони, не за избора на когото и да е на смартфон.

Абсолютно. Половината си ползваме телефоните само за разговори, съобщения и разни полезни приложенийца я за фитнес, я за рецепти, я за градски транспорт, кви са тия правения на интересни?

Дрейд, благодаря за разяснението.
Обаче за Епъл не си прав. Просто... Епъл и "минимална иновация" в едно изречение е просто смешно.

8bit
09-30-2013, 16:10
Независимостта от платформата е огромен плюс, а в C# си залепяш задника за MS и windows вовеки. Не мога да отрека, че Visua Studio е по добра среда за разработка и не забравяй, че C# е на основата на java , както java e на основата на C++. А нововъведенията от епъл са оле мале, не ми се коментира изобщо. Има една корпорация която ще стане страшно силна и това е googlе и не заради бизнеса им с телефони и т.н. ами за изключително разнообразните проекти и наливането на купища пари в нови технологии. Какъв прогрес ми кажи имаше епъл от 3 до 4S ? Ами 4S до 5 ? Какви иноваации, какви 5 лв.

Проблемът с платформената независимост мисля, че го обхванах с предния коментар. И това, че Джава е основа на Си Шарп не е вярно - Майкрософт просто откраднали основните концепции от Сън/Оракъл. На Гугъл силата и целта им не е "бизнеса с телефони", а събиране на информация за всеки потребител, използващ услугите им. По-късно тези данни се използват за реклама и/или се продават на 3-буквените агенции.
А като чета нещата, които пишеш за Апъл, просто не мога да повярвам какви глупости говорят хейтърите само и само, за да затвърдят представата си, че Апъл продуктите са боклуци. Нека ти припомня няколко неща:

>> айфон -> тотално променя посоката на развитието на мобилните телефони
>> айпод/айтюнс -> променя света на музикалната индустрия и дигиталното разпространение на информация
>> АппСтор - дава пример как трябва да се направи един магазин за приложение
>> айпад -> може да не е първият таблет, но е първият таблет направен както трябва. Отново Апъл показват пътя, по който да се водят другите компании.
>> скенер за пръстови отпечатъци - хващам бас, че до половин година Самсунг ще изкарат С5 с подобен скенер

Има още за изреждане, но мисля, че схвана идеята. Не е нужно да показваш, че между итерациите на продуктите им няма голям прогрес, но това е факт при всички производители. Каква е иновацията при Самсунг от С3 към С4 или от Ноут 2 към Ноут 3?



ПС - Да кажете в раздел ИТ, че няма смисъл от спор коя ОС е по-добра, е същото като да кажете в раздел философия, че е глупаво да се спори за смисъла на живота или съществуването на Бог.

evtimow :3
09-30-2013, 16:20
Независимостта от платформата е огромен плюс, а в C# си залепяш задника за MS и windows вовеки. Не мога да отрека, че Visua Studio е по добра среда за разработка и не забравяй, че C# е на основата на java , както java e на основата на C++. А нововъведенията от епъл са оле мале, не ми се коментира изобщо. Има една корпорация която ще стане страшно силна и това е googlе и не заради бизнеса им с телефони и т.н. ами за изключително разнообразните проекти и наливането на купища пари в нови технологии. Какъв прогрес ми кажи имаше епъл от 3 до 4S ? Ами 4S до 5 ? Какви иноваации, какви 5 лв.
Не се излагай.
Но така е като ти пуснат интернет на село.

8bit
09-30-2013, 16:26
http://ogyz.com/img/bb4b1a/476d46c5915cc448d97e165dd1bab4c7c00165d21330818602 .jpg

draid
09-30-2013, 22:37
Проблемът с платформената независимост мисля, че го обхванах с предния коментар. И това, че Джава е основа на Си Шарп не е вярно - Майкрософт просто откраднали основните концепции от Сън/Оракъл. На Гугъл силата и целта им не е "бизнеса с телефони", а събиране на информация за всеки потребител, използващ услугите им. По-късно тези данни се използват за реклама и/или се продават на 3-буквените агенции.
А като чета нещата, които пишеш за Апъл, просто не мога да повярвам какви глупости говорят хейтърите само и само, за да затвърдят представата си, че Апъл продуктите са боклуци. Нека ти припомня няколко неща:

>> айфон -> тотално променя посоката на развитието на мобилните телефони
>> айпод/айтюнс -> променя света на музикалната индустрия и дигиталното разпространение на информация
>> АппСтор - дава пример как трябва да се направи един магазин за приложение
>> айпад -> може да не е първият таблет, но е първият таблет направен както трябва. Отново Апъл показват пътя, по който да се водят другите компании.
>> скенер за пръстови отпечатъци - хващам бас, че до половин година Самсунг ще изкарат С5 с подобен скенер

Има още за изреждане, но мисля, че схвана идеята. Не е нужно да показваш, че между итерациите на продуктите им няма голям прогрес, но това е факт при всички производители. Каква е иновацията при Самсунг от С3 към С4 или от Ноут 2 към Ноут 3?



ПС - Да кажете в раздел ИТ, че няма смисъл от спор коя ОС е по-добра, е същото като да кажете в раздел философия, че е глупаво да се спори за смисъла на живота или съществуването на Бог.

Не се заблуждавай ако си мислиш, че само google събира информация същото е и с FB и с Apple. А в това ново чудо на техниката в 5S за отключване с отпечатък, не виждаш ли потенциално опасно средство за събиране на данни много по ценни от писаници някъде ? Това че всеки шпионира е пределно известно, google просто се простират надалеч. И не си прав че хейтвам епъл, напротив мога отговорно да им призная постиженията. Наистина те поставиха началото на модерните смартфони, ипод-ите направиха революция и след това сложиха началото на таблета като устройство. Аз съм против манипулативната им политика и обирджииството на потребителите. Против съм това да казваш на потребител който дава 600$ за телефон, че не може да изпрати една снимка на друг телефон, защото не е тяхно производство. Против съм това да не може да си свалиш една песен без да се занимаваш с 100 неща за да ти сложат примката с itunes, да ти ограничават шанса за персонализация на телефона, за да може да се съобразяваш не с това което на теб ти е приятно и удобно, а с това което те са решили че трябва да ползваш. Против съм политиката им да завеждат дело след дело срещу самсунг и гоогле, само защото губят пазарен дял. Дела с които не печелят нищо освен да стават смешни, вместо да хвърлят усилия в по-разнообразни устройства и по-ниски цени. Защото google може да са всякакви но пуснаха таблет достъпен за много повече хора с достатъчно стабилен хардуер, а епъл продължават да скубят и скубят с огромни надценки. Предимството на андроид е че е open source, някой казват, че е и слабото му място, но гамата от телефони в най-разнообразни ценови сегменти ползващи андроид правят ОС много по-прогресивно грабеща пазарен дял.


Не се излагай.
Но така е като ти пуснат интернет на село.

В моето "село" интернет има от времето когато майка ти те е раждала и си бил целия омазан в околоплодните води. Може да напишеш в гоогле какво е модем поне на снимка да видиш как едно време ползвахме интернет, след това напиши "коаксиален кабел", за да видиш как се правеха мрежите.


Абсолютно. Половината си ползваме телефоните само за разговори, съобщения и разни полезни приложенийца я за фитнес, я за рецепти, я за градски транспорт, кви са тия правения на интересни?

Дрейд, благодаря за разяснението.
Обаче за Епъл не си прав. Просто... Епъл и "минимална иновация" в едно изречение е просто смешно.

Не се заблуждавай, че иновации като siri и сензор за отпечатъци са велики иновации. Аз лично бих казал, че много по-голяма иновация са гъвкавите дисплей, но това епъл няма как да го направят, защото до скоро купуваха от Самсунг. И да нормално е като някой открие нещо, друга фирма да го взема наготово и да го използва, няма защо тепърва да открива топлата вода. А въпросният сензор може да е приятна прищявка, както следенето на погледа при S4, прелистване с жест и т.н. Аз лично бих предпочел водоустойчивостта на Sony вместо сензор за пръстови отпечатъци да речем. И виждате, сони пуснаха водо и прахо устойчив смартфон и след няма и 4 месеца Samsung изкарват същото.

Mammoth9898
10-01-2013, 09:23
От 3GS до 4S? 2ядрения процесор не ти ли стига? 2х256МБ РАМ? По - добрата камера с лед светкавица не ти стига?
От 4S до 5 ами подобрения A6 1.30GHz Чип? По - големия дисплей?1ГБ Рам?

evtimow :3
10-01-2013, 17:20
В моето "село" интернет има от времето когато майка ти те е раждала и си бил целия омазан в околоплодните води. Може да напишеш в гоогле какво е модем поне на снимка да видиш как едно време ползвахме интернет, след това напиши "коаксиален кабел", за да видиш как се правеха мрежите.

ау, правим се на гражданчета.
#свагерченце

evtimow :3
10-01-2013, 17:20
От 3GS до 4S? 2ядрения процесор не ти ли стига? 2х256МБ РАМ? По - добрата камера с лед светкавица не ти стига?
От 4S до 5 ами подобрения A6 1.30GHz Чип? По - големия дисплей?1ГБ Рам?
тук съм съгласен .

Mammoth9898
10-01-2013, 20:46
Да кажеш, че от 3GS до 4S, 5 няма промяна (СМЯХ)...
Вкъщи имама 3G, 3GS, 4S, И 5ца и определено има разлика, повярвай ми ;)

koko95
10-01-2013, 20:57
Да не си имал андроид и windows phone, че да правиш сравнения?
Какво им е лошото примерно на Samsung Galaxy S4 mini, Sony Xperia SP, Huawei Ascend P1 ?

Да , имах до скоро nokia lumia 800(продадох я задари фабричните бъгове с камерата, звука и батерията с 30 лева на печалба :D) . Имам и таблет, евтин, ама с ебати параметрите- 180 лева- параметри по-добри от на iphone 5. Windows phone не забива, ползвал съм нокиа лумиа 800 1 месец някъде и нито един път не ми е забилa или лагналa(видим лаг).Разцъквал съм s4 и лагва очевидно много гадно.Таблета ми е със custom rom на андроид , root-нат и лагва повече от windows phone и доста по-малко от s4.

П.П. Таблета ми е с android 4.2.2, cortex a7-1ghz, power vr 544mp2 8core gpu.

Баща Ти
10-02-2013, 08:39
Да кажеш, че от 3GS до 4S, 5 няма промяна (СМЯХ)...
Вкъщи имама 3G, 3GS, 4S, И 5ца и определено има разлика, повярвай ми ;)

Кой те е питал какво има вкъщи?

От 4S до 5 до 5S какви са подобренията, които да си заслужават?

OoVasKoO
10-02-2013, 09:37
64 битовия процесор?

evtimow :3
10-02-2013, 15:29
много по-добра камера?

Баща Ти
10-02-2013, 19:47
64 битовия процесор?

И колко ще допринесе това за производителността при телефон?

OoVasKoO
10-02-2013, 19:55
За графика и игри - да, но производителност - май няма. :(

kaRamella
10-02-2013, 20:02
^ Мерси, че сподели.

Мерси , пак заповядай. Давам пример, Айнщайн.

anonymous895156
10-02-2013, 20:11
Мерси , пак заповядай. Давам пример, Айнщайн.

кой е айнщайн
какво имаш предвид
не разбирам, защото съм умен, а не съм умен, защото разбирам, обясни ми по-подробно де :cry:

OoVasKoO
10-02-2013, 20:15
ако беше видял коментарите на 8bit, щеше да разбереш защо :D

anonymous895156
10-02-2013, 20:22
ако беше видял коментарите на 8bit, щеше да разбереш защо :D

о, видях всички, и, както обикновено, заключих, че до един сте недорасли за моята бела аура, какво остава да говорите с мен
затова реших да се изгавря с вас с поредицата "коментарите на митко", включваща малоумщините ми

OoVasKoO
10-02-2013, 20:23
о, видях всички, и както обикновено, заключих, че до един сте недорасли за моята бела аура, какво остава да говорите с мен
затова реших да се изгавря с вас с поредицата "коментарите на митко", включваща малоумщините ми
я 22:22 е хахаха :D

anonymous895156
10-02-2013, 20:24
я 22:22 е хахаха :D

божественото ме преследва или аз преследвам божественото

Mammoth9898
10-03-2013, 09:36
64 битовия процесор?

4 ядра?

draid
10-03-2013, 12:24
За графика и игри - да, но производителност - май няма. :(

В момента 64 бит процесор е само някаква драсканица на хартия. Това е маркетингов трик и ако си мислиш, че има полза от тоя 64битов процесор в момента си изключително далеч от истината.

D*Rose
10-03-2013, 17:30
64 bit processor - първо, направен е от самсунг - иновация 0% да не споменавам само, че доскоро и дисплеите им бяха самсунгски. та, второ - дори qualcomm излезе с официално становище, че въпросният епълски процесор е просто поредната маркетингова кампания, с която калифорнийците целят повече продажби. нищо повече. производителността на 64 битовия процесор категорично НЕ е по-голяма. "случайно" и самсунг решиха да обявят още сега, че следващото поколение телефони от премиум серията им (S) ще притежава 64 битов процесор... мизерници.

сега малко и за рамта - защо по дяволите наричате прибавянето на още 512 рам иновация? да не би да са първите телефони с 1 гб рам? или пък да са я измислили? май не, а? .. просто това, че 3г не е имал 1гб, а в 5ца има не означава, че е революция в технологичния свят - те просто са му намерили място чак сега - и ако продължавате да твърдите това за иновация... вие сте ограничени епъл фенове. :) hate me more!

по-голям дисплей и по-добра камера? боже, иновация? даже не - РЕВОЛЮЦИЯ? вижте само на нокиа 808 каква и е камерата (37 MP), след това ще си говорим за иновация при епъл или пък СМЕШНОТО екранче, айде бе! нали ВСИЧКО било по-удобно на 3.5 инча - съвършеният дисплей? защо след като всички производители се ориентираха към над 4.3' и те скочиха на 4' ? ааа.. иновация, разбираш ли... колко телефона с по над 4' дисплеи има преди да се появи мизерния айфон 5? наум си броите, фенчета!

и нека да отделя малко думи за иновациите в телефона - да, сири, персонален асистент - звучи прекрасно, въпреки че е леко орязан откъм ползване в България.. не е като да го ползваш в сащ.. но айде, иновация е - дори, признавам, харесва ми - изкуствен интелект а/у.. добре е, жабата видяла, че на коня му слагат подкови и.. вдигнала краката.. отново! - по-късно и самсунг с техния Svoice. много се увлякоха с тази война (още от делото самсунг-епъл)

сензор за пръстови отпечатъци - хората му се подиграват и го отключват със зърна, с пръстите на крака.. какво повече да кажа? може и да съм първият, който не го харесва, но да, наистина ще кажа, че тоя сензор е пълна глупост за мен поне! плюс това докато се стремим към защита на лични данни, информация, криптография - тия скенери са точно обратното - събират лични данни.

просто след като съм си купил устройството НЕ искам да ми казват какво да правя и какво да не правя с него - няма сд слот за карта, няма качествен bluetooth.. батерията е non-removable. не, мерси.. аз нахапани ябълки не ям.

evtimow :3
10-03-2013, 19:07
64 bit processor - първо, направен е от самсунг - иновация 0% да не споменавам само, че доскоро и дисплеите им бяха самсунгски. та, второ - дори qualcomm излезе с официално становище, че въпросният епълски процесор е просто поредната маркетингова кампания, с която калифорнийците целят повече продажби. нищо повече. производителността на 64 битовия процесор категорично НЕ е по-голяма. "случайно" и самсунг решиха да обявят още сега, че следващото поколение телефони от премиум серията им (S) ще притежава 64 битов процесор... мизерници.

сега малко и за рамта - защо по дяволите наричате прибавянето на още 512 рам иновация? да не би да са първите телефони с 1 гб рам? или пък да са я измислили? май не, а? .. просто това, че 3г не е имал 1гб, а в 5ца има не означава, че е революция в технологичния свят - те просто са му намерили място чак сега - и ако продължавате да твърдите това за иновация... вие сте ограничени епъл фенове. :) hate me more!

по-голям дисплей и по-добра камера? боже, иновация? даже не - РЕВОЛЮЦИЯ? вижте само на нокиа 808 каква и е камерата (37 MP), след това ще си говорим за иновация при епъл или пък СМЕШНОТО екранче, айде бе! нали ВСИЧКО било по-удобно на 3.5 инча - съвършеният дисплей? защо след като всички производители се ориентираха към над 4.3' и те скочиха на 4' ? ааа.. иновация, разбираш ли... колко телефона с по над 4' дисплеи има преди да се появи мизерния айфон 5? наум си броите, фенчета!

и нека да отделя малко думи за иновациите в телефона - да, сири, персонален асистент - звучи прекрасно, въпреки че е леко орязан откъм ползване в България.. не е като да го ползваш в сащ.. но айде, иновация е - дори, признавам, харесва ми - изкуствен интелект а/у.. добре е, жабата видяла, че на коня му слагат подкови и.. вдигнала краката.. отново! - по-късно и самсунг с техния Svoice. много се увлякоха с тази война (още от делото самсунг-епъл)

сензор за пръстови отпечатъци - хората му се подиграват и го отключват със зърна, с пръстите на крака.. какво повече да кажа? може и да съм първият, който не го харесва, но да, наистина ще кажа, че тоя сензор е пълна глупост за мен поне! плюс това докато се стремим към защита на лични данни, информация, криптография - тия скенери са точно обратното - събират лични данни.

просто след като съм си купил устройството НЕ искам да ми казват какво да правя и какво да не правя с него - няма сд слот за карта, няма качествен bluetooth.. батерията е non-removable. не, мерси.. аз нахапани ябълки не ям.
но чупят рекорди, нали

а и освен това, камерата на 808 е 41 мп. (38 мп ефективни)

тук хейтърът си ти

D*Rose
10-03-2013, 19:41
аз много добре знам колко е, факта, че казвам по-малката цифра говори, че моите теории не се базират на цифроманията "колкото повече толкова повече" както някои други правят - сред които епъл, самсунг.. общо взето повечето - щом стигнаха и до чийтинг в бенчмарк тестовете - трагедия.

а виж, това, че чупят рекорди не е тяхна заслуга, а по-скоро манията около това да имаш айфон.. но естествено ти само говориш наизуст и няма как да знаеш такива работи, които се гледат обективно.. всичко това го казвам като притежател на самсунг SGH - C270 (просто го гугълни; да, нямам смартфон) епъл - те могат да ти предложат нокиа с фенерче и да кажат, че е революционно у-во с ябълка отзад и цена от $800 - винаги ще има хора които да го купуват - разбираш ли, че липсата на информиране и желанието за това у хората е драстично намаляло особено след като те вече имат 1 айфон - с 1 дума това е зомби ефект. няма значение дали има по-хубави или по-добри - аз ще си купя епъл, защото стария ми беше епъл, защото всички имат епъл, защото момичетата като ме видят с епъл... изобщо това е липса и на здрав разум, където вече се отклонявам към аналитична психология, но в общи линии колкото аз съм хейтър - толкова и ти си фен. :)

донякъде оправдавам покупката на айфон от повечето програмисти и то само заради iOS.. нищо друго.

хипита си говорят:
- за колко си взе твоя айфон?
- за 1300
- ее.. прецакал си се, моя го взех за 1600

CoNviCt
10-03-2013, 20:08
За теб е една нокийка 113. Розова. Ще си говориш на воля, че и смс-и ще можеш да пращаш.

D*Rose
10-03-2013, 20:27
еми да. защо мислиш, че съм с такъв тел ;) батерията ми кара по 1 седмица, а не го свалям от ухото - всичко ми е наред! :)

kupi95
10-03-2013, 20:46
еми да. защо мислиш, че съм с такъв тел ;) батерията ми кара по 1 седмица, а не го свалям от ухото - всичко ми е наред! :)

...

koko95
10-03-2013, 20:49
еми да. защо мислиш, че съм с такъв тел ;) батерията ми кара по 1 седмица, а не го свалям от ухото - всичко ми е наред! :)

Nokia 520/620 ще ти върши къде,къде по-добра работа. А и е евтина :) с бърза операционна система без забивания :)

Mammoth9898
10-03-2013, 22:47
...

Започваш да ме учудваш колко си зле!
Знаеш ли защо Apple не слагаха на новите си устройства не слагаха повечко рам, по силен процесор. Докато самсунг се изсипаха да слагат 735634875638475 ядрени процесори на смартфоните си? Я се замисли малко, може би защото iOS Не иска толкова системен ресурс за разлика от Андроид, преди 1,2 седмици един потребител тук каза във една тема "Със 2 ядрен процесор, на Андроид не можеш да очакваш нищо хубаво" я помисли малко.

D*Rose
10-04-2013, 09:30
абе пич.. нали трябва да има иновация? след като на айфон не му трябва повечко рам изобщо да не слагат, но след като са гладни за пари и продажби трябва да пуснат нещо, което да им донесе приходи, а не могат да пуснат абсолютно същото, защото ще е обект на подигравка (дори и от епъл феновете), затова въвеждат иновацията с 1 гб рам..

виж си аватара и тогава кажи, че съм зле.

самсунг въведоха и тия смарт глезотийки - S Health, Smart pause, Smart stay, S Translator, Air Gestures etc.
sony утвърдиха водоустойчивостта в телефоните си
apple въведоха fingerprint сензор? а миналата година? а по-миналата? ...

anonymous895156
10-04-2013, 11:58
виж си аватара и тогава кажи, че съм зле.


да :D
иначе съм съгласен с D*Rose донякъде и с вас доникъде

evtimow :3
10-04-2013, 15:33
аз много добре знам колко е, факта, че казвам по-малката цифра говори, че моите теории не се базират на цифроманията "колкото повече толкова повече" както някои други правят - сред които епъл, самсунг.. общо взето повечето - щом стигнаха и до чийтинг в бенчмарк тестовете - трагедия.

а виж, това, че чупят рекорди не е тяхна заслуга, а по-скоро манията около това да имаш айфон.. но естествено ти само говориш наизуст и няма как да знаеш такива работи, които се гледат обективно.. всичко това го казвам като притежател на самсунг SGH - C270 (просто го гугълни; да, нямам смартфон) епъл - те могат да ти предложат нокиа с фенерче и да кажат, че е революционно у-во с ябълка отзад и цена от $800 - винаги ще има хора които да го купуват - разбираш ли, че липсата на информиране и желанието за това у хората е драстично намаляло особено след като те вече имат 1 айфон - с 1 дума това е зомби ефект. няма значение дали има по-хубави или по-добри - аз ще си купя епъл, защото стария ми беше епъл, защото всички имат епъл, защото момичетата като ме видят с епъл... изобщо това е липса и на здрав разум, където вече се отклонявам към аналитична психология, но в общи линии колкото аз съм хейтър - толкова и ти си фен. :)

донякъде оправдавам покупката на айфон от повечето програмисти и то само заради iOS.. нищо друго.

хипита си говорят:
- за колко си взе твоя айфон?
- за 1300
- ее.. прецакал си се, моя го взех за 1600
със смасунг галакси с 3 съм 8-)

тук се издъни много яко

evtimow :3
10-04-2013, 15:34
преди 1,2 седмици един потребител тук каза във една тема "Със 2 ядрен процесор, на Андроид не можеш да очакваш нищо хубаво" .
това бях аааааз

draid
10-04-2013, 22:34
Наблюдават се два вида притежатели на iPhone, такива които са си купили и са имали преди това много други телефони и могат да правят сравнение, тези потребители обикновено при първият сблъсък с това, че реално купуваш нещо, обаче някой продължава да ти казва какво да правиш с него и какво не, се отказват от въпросният телефон и повече не купуват такъв. Много такива познати имам. Има и една друга група, които знаят само една марка и тъпчат на нея, те са слепи фенове, за тях това е най-доброто, наи-гъзарско и най-вървежно. Аз не приемам феновете на епъл за нормални потребители, не може да се редиш на опашка и да спиш на паважа 1 седмица за да си пръв там при положение, че мога да си го поръчам онлайн и да го получа по халат. А епъл никога няма да ги харесам, защото са безмерно алчни и лакоми гъзове и това ще ги провали. Не може флагмани с много по добър хардуер и повече "екстри" да вървят по 1000-1200 лв а телефон с минимални разлики от предходния да идва на 2000 лв. Ся някой ако ми каже че 5S струва 2 000 лв ще се изсмея. Реалната цена на тоя телефон с тоя хардуер е не повече от 800лв. Същата измислица е с Mac-овете. Имаше една приказка : Buy Mac, or buy equal pc and car.

http://s00.yaplakal.com/pics/pics_original/9/0/3/1386309.jpg

koko95
10-05-2013, 00:50
Ако си взема sony xperia z може ли да му сложа wp8 и да върви чудесно, да използвам всички екстри на модела като xloud ,clearbass и т.н.? Имам една оферта сони хпериа з за около 500 лева нов с гаранция, но не знам дали ще стане.

OoVasKoO
10-05-2013, 08:21
Ако си взема sony xperia z може ли да му сложа wp8 и да върви чудесно, да използвам всички екстри на модела като xloud ,clearbass и т.н.? Имам една оферта сони хпериа з за около 500 лева нов с гаранция, но не знам дали ще стане.
Абе ти луд ли си? Кой ще ти даде sony xperia z за 500 лв. И какви са тия глупави експерименти, които искаш да направиш?

evtimow :3
10-05-2013, 12:56
Ако си взема sony xperia z може ли да му сложа wp8 и да върви чудесно, да използвам всички екстри на модела като xloud ,clearbass и т.н.? Имам една оферта сони хпериа з за около 500 лева нов с гаранция, но не знам дали ще стане.
леле, какъв идиот си

явно си трол

draid
10-05-2013, 18:10
Читав Z за по малко от 700лв надали може да се намери втора ръка. Аз чакам да ми дойдат малко финанси и ще се пусна на един Z1 като гледам.

OoVasKoO
10-05-2013, 18:42
http://4pda.ru/2013/09/25/116439/

koko95
10-06-2013, 22:32
леле, какъв идиот си

явно си трол

Omg, ще му спра 2-те ядра на Z , хем така батерията ще държи повече , ще намаля clock-a на 1,2 ghz и на wp 8 няма да цепи грам.

--------------------------------------
Iskampak.com

koko95
10-06-2013, 22:35
Читав Z за по малко от 700лв надали може да се намери втора ръка. Аз чакам да ми дойдат малко финанси и ще се пусна на един Z1 като гледам.

778 лв е чисто нов Xperia Z .