PDA

View Full Version : Дали кученцето ми осъзнава, че е спасено?



NeutralMilkHotel
09-24-2013, 22:54
Взех си кученце от улицата (буквално; около 3 месечно, най-вероятно изхвърлено) и ми е интересно според вас или пък вашият опит дали осъзнава, че вече е в безопасност? Дали може да усети, че вече си има свой дом, стопанка, винаги ще бъде ценено и обичано или просто смята, че това е естественият ход на събитията? Осъзнава ли сегашното си положение спрямо предишното?

Досега съм си взимала по този начин само котки, но те са толкова по-самостоятелни и независими, че реално само спят/почиват, ядат и се гушкат с нас тук - през останалото време са си по котешки задачи на двора и по покривите...

Знам, че въпросът е абстрактен, но ми е толкова трогателно да мисля върху това...Интересно ми е и вашето мнение. =)

Жълто
09-25-2013, 00:43
Мисля, че като е толкова малко не може да го осъзнае и като порастне ще се чувства сякаш винаги си е било така. Но ако кучето е голямо и е приютено то съм почти сигурен, че ще е наясно.

heartshapedbox
09-25-2013, 10:09
Осъзнава, кучетата са умни животни.
Макар че щом е толкова малко, след време сигурно ще забрави, че някога е било на улицата.

TheMan9191
09-25-2013, 11:24
Мисля, че като е толкова малко не може да го осъзнае и като порастне ще се чувства сякаш винаги си е било така. Но ако кучето е голямо и е приютено то съм почти сигурен, че ще е наясно.

+1

Котка.
09-25-2013, 12:44
Според мен осъзнава.Както казаха, кучетата са умни животни.Не мисля, че ще забрави лишенията на улицата.

Баща Ти
09-25-2013, 17:31
Не.

marilyn
09-26-2013, 09:14
Според мен съзнава. Животните са толкова сетивни, със сигурност му прави впечатление освен топлия дом и храната, това, че го обичате, гушкате го, усеща присъствието на семейството си.
Пожелавам ти да те радва много и да ти е живо и здраво! :)

Cloud9
09-26-2013, 11:37
То има ли значение дали осъзнава?Така или иначе от него ще получиш само благодарности и обич,независимо дали осъзнава или не!

malkasladka
10-04-2013, 20:27
Толкова ли ти е важно дали осъзнава или не?? За това ли си го прибрала? И да, осъзнава и винаги ще осъзнава мога да ти гарантирам...

xoxi
10-04-2013, 20:54
Не осъзнава, но усеща. Между съзнанието и чувствата има голяма разлика. Със сигурност не осъзнава, че е спасено и че е минало през такъв период. Обаче 100% усеща, че вече някой се грижи за него и е обичано.

babity
10-06-2013, 07:59
Т'ва е куче, за Бога! Престанете да им приписвате човешки черти. Т'ва е животно, то не мисли, не осъзнава. Усеща допира ви, топлинката от телесната ви температура, кат' се удари някъде, изгражда условни рефлекси и действа според инстинкта си. Не защото е разсъдило, че така трябва да постъпи и не защото много ви обича. Просто 'щото е куче и това правят кучетата.

qhnalametlata
10-07-2013, 12:01
То има ли значение дали осъзнава?Така или иначе от него ще получиш само благодарности и обич,независимо дали осъзнава или не!

Именно! :)

BlackWings
10-08-2013, 09:18
Не осъзнава че е спасено , защото е малко , като осиновените бебета , които не помнят че са осиновени.
Колкото и да натякват да не приписваме на животните човешки качества , това че кучетата са умни , сетивни , предани и привързващи се същества няма да спре да важи.
Гледай го с любов и то ще ти отвърне със същото , независимо дали съзнава или не какъв е хода на събитията :)

baby_baby
10-09-2013, 15:47
Осъзнава, кучетата са умни животни.
Макар че щом е толкова малко, след време сигурно ще забрави, че някога е било на улицата.

+1

NeutralMilkHotel
10-14-2013, 21:59
Толкова ли ти е важно дали осъзнава или не?? За това ли си го прибрала? И да, осъзнава и винаги ще осъзнава мога да ти гарантирам...

Просто беше много наплашено, когато го прибрах - щеше ми се да знае, че нищо от преживяното няма да се повтори и да забрави за предишният си живот... И предното ми куче беше така - изхвърлено от "прекрасни хора"; до края на живота си не можа да свикне, че вече искат да го погалят, не да го ударят. Плачеше ми се всеки път от реакцията му...Никой и нищо не заслужава да изпитва такъв страх, за това се надявах малкият или да забрави, или да приеме, че вече е друго.

Прибрах го, защото не съм усещала толкова силна връзка с друго същество. Точно, защото няма човешки черти. :)
(Преписването на такива би било обидно за което и да е животно, впрочем.)

Вече е добре. Игрив, любопитен, гонещ опашката си и изяждащ огромно количество храна. Обича да си играе с пит були и немски догове. Много е храбър, чак му се възхищавам. От наплашеното топче, свиращо се в ъгъла при видът на колан не е останало нищо.

Ветът го дава 25 кила в переспектива...От сега му подготвих собствен диван. 8-)

HollyGolightly
10-15-2013, 05:21
Прекалено много човешки качества им давате на кучетата. Да, умни са, но не очаквай да помнят какво е станало преди толкова много време. Важното е сега да те обича.

damnyoux
10-18-2013, 21:25
Вижда, че има нов дом, ново семейство, като го галите и гушкате се чувства обичано..Но не осъзнава, прекалено е малко..Всъщност и голямо да беше според мен нямаше да осъзнава..А сега като е малко няма и да си спомни, че е било на улицата, ти помниш ли какво си правила на 3 месеца? А и кучетата са с много краткотрайна памет.. :/