PDA

View Full Version : Първо посещение при гинеколог..



Beibityy
09-26-2013, 19:08
Здравейте, налага ми се да посетя за пръв път гинеколог и съм малко притеснена. На 16 години съм, водя полов живот и досега не сам имала проблеми, но от няколко дни насам се чувствам дискомфортно там долу.. зачервена сам, имам лек сърбеж и бяло течение.. четох доста в нета за тези симптоми наясно съм горе долу какво може да ми е, но въпроса ми е, мога ли да отида на частен преглед или е задължително да съм с направление понеже съм непълнолетна (майка ми не знае, че водя полов живот, макар че си имам приятел малко повече от 2 години вече, а не мисля , че съм готова да споделя това с нея) ?

Котка.
09-26-2013, 20:02
Може да го направиш и без нейно знание, да.Защо не изчакаш 2 - 3 зена да видиш дали няма да ти мине?Не ги чети тия глупости

BRUNETTE,
09-26-2013, 20:15
По-спокойно ще ти е с нея, поне на мен ми беше по-добре първия път. от там нататък сама.

Beibityy
09-27-2013, 06:49
Мисля, че ще се наложи да изчакам до другата седмица, но ми е супер притеснено. Минаха вече 2-3 дни, а този сърбеж и това зачервяване не ми се струват много нормалнии ;(

pamito14
09-27-2013, 10:59
аз съм на 17 и не съм ходила и аз се притеснявам ако се наложи

Beibityy
09-28-2013, 10:38
Аз в сряда си записах час и ще отида.. притеснена или не.. само се моля да не е нещо сериозно :)

pamito14
09-28-2013, 17:31
ако имаш желание после сподели :)

Beibityy
09-29-2013, 17:19
добремм :P

Beibityy
09-30-2013, 11:12
Аз не се притеснявам толкова от самия преглед.. притеснявам се повече какви ще са резултатите.. и се моля да не е нещо сериозно.. :(

doridori
10-29-2013, 12:35
стискаме палци всичко да е наред :)

pamito14
10-29-2013, 18:22
какво се случи :)

Beibityy
10-29-2013, 18:48
Извинявам се, че доста дълго не писах.. просто станаха едни работи.. реших, че ще се престраша да си взема направление от личния, но тъй като той беше в чужбина нямаше как да стане тази работа.. та го изчаках да се върне.. взех си направление преди 2 седмици.. да но, лекарката имаше свободен час чак тази седмица в сряда, т.е. утре. Със сигурност вече утре ще отида. Между другото тези симптоми на сърбеж и т.н отминаха... но все пак.. надявам се утре всичко да мине наред и да съм си здрава.. Ще пиша как е минало ;]]

Beibityy
10-30-2013, 14:00
Здрасти отново.. :) Прегледа мина успешно.. не болеше и не беше страшно ;д Имала съм някаква раничка на матката, която била следствие от пубертета.. та тя причинявала по обилното течение.. всичко друго си ми е наред. Изписаха ми едно мазило и някакви хапчета.. сега ще проведа 6 дневен курс на лечение с тях.. след това пак съм на преглед.. тогава ще ми вземат секрети за изследвания.. да се надяваме че резултатите ще са добри :)

didityo
11-02-2013, 11:41
Извинявам се за въпроса, защото не знам дали е точно по темата, но може ли някой да ми препоръча добър гинеколог във Варна. На 15 съм, не водя полов живот, но имам приятел и нещата стават по-сериозни, въпреки че мисля да изчакам поне до 16 и все пак имам някакви притеснения и предпочитам да отида да ми направят най-важните изследвания преди да стане каквото и да е. Не съм близка много с майка ми. Знам, че не трябва да е така, но просто не й споделям неща о/о живота ми и не бих я помолила да ме заведе тя. Та за това се обръщам към вас. Моля отговорете, ако някой може да ми помогне :)

Djara
11-02-2013, 12:47
Ако нямаш някакви промени или симптоми и не водиш полов живот, защо ти е преглед. Няма никакъв смисъл според мен. Не съм от Варна и не мога да те насоча, съжалявам.

kaRamella
11-02-2013, 13:01
Извинявам се за въпроса, защото не знам дали е точно по темата, но може ли някой да ми препоръча добър гинеколог във Варна. На 15 съм, не водя полов живот, но имам приятел и нещата стават по-сериозни, въпреки че мисля да изчакам поне до 16 и все пак имам някакви притеснения и предпочитам да отида да ми направят най-важните изследвания преди да стане каквото и да е. Не съм близка много с майка ми. Знам, че не трябва да е така, но просто не й споделям неща о/о живота ми и не бих я помолила да ме заведе тя. Та за това се обръщам към вас. Моля отговорете, ако някой може да ми помогне :)


Отиди при личната ти лекарка, тя ще ти предложи гинеколог и ще ти даде направление.