PDA

View Full Version : Как да направя песен?



giford
09-26-2013, 20:24
Здравейте,понеже имам доста текстове,които съм писал и искам да ги направя в песни.Търся програма,която да записва звук,но да липсва пращене,просто да прилича на песен.Като мелодия,глас,да не си личи толкова много че не е правена в студио,ако някой знае така програма и какво ми е нужно за да записвам,ще се радвам много ако сподели мнение.Благодаря ви (:

Баща Ти
09-26-2013, 21:06
Направи мелодията на фрути лупс.

dreim
09-26-2013, 21:27
а относно гласа с коя програма мога да запиша ? после съединяването знам програми но за записване на глас не знам хубави иначе мерси за тази програма изглежда приятна?

DENKAZ
10-06-2013, 08:53
FL Studio. С нея можеш да правиш и инстументали и да записваш вокали. Относно пръщенето - ако микрофонът ти е калпав, каквато и да е програмата, пак ще пръщи.

galena.petkovska
10-06-2013, 09:07
нямаш ли пиано, йоника или някакъв друг инструмент? така се получават най-хубаво песните :)

galena.petkovska
10-06-2013, 09:07
нямаш ли пиано, йоника или някакъв друг инструмент? така се получават най-хубаво песните :)

поне според мен

hopekiller
10-06-2013, 17:32
FL - а на този етап, само ще те сдуха и ще те откаже.
И тъй като предполагам, че си се запалил да правиш рап, можеш да си харесаш някой инструментал от този сайт: http://www.shadowville.com/ - безплатни са, ако се ползват с не комерсялна цел.
За един добър, непрофесионален старт би могъл да си купиш няква китайска реплика динамичен микрофон Сони от кварталния магазин, но лично мой съвет е да постискаш зъби, да заделиш някой лев и да инвестираш в звукова карта, кондензаторен микрофон и т.н. ( имай предвид, че удоволствието да се занимаваш с музика, не е евтино и за съжаление, почти никога не става с подръчни материали )
Иначе, записа можеш и със скайп микрофон да го направиш.
Важно е колко желание имаш.
За софтуер с който да записваш и да обработваш мога да ти препоръчам Reaper - безплатен е, лек е и също така доста интуитивен.
Ако напишеш по - подробно, с какво точно имаш желание да се занимаваш, ще мога да ти отговоря по - подробно. Защото "музика" е много общо понятие.

DENKAZ
10-15-2013, 10:14
^Да, прав е.