PDA

View Full Version : Много съм слаб помощ!



boy93
09-27-2013, 11:01
Аз съм момче на 20 години и съм много слаб 1,75 съм висок и тежа 45кг и не знам какво да правя, храня се редовно, но имам чувството че отслабвам още повече, от какво може да е проблема, ходя на работа уча и съм много зает няям време за някви режими и тнт,но преди не бях така бях 50кг а сега последния месец съм отслабнал с 5 кг а се храня нормално много се притеснявам вече като се погледна и се плаша от тялото си кокалите ми се виждат няям никва мускулна маса имам чувството че съм болен от нещо,няям никви сили също, едвам си вдигам лаптопа, много се притеснявам, на какъв лекар да ходя кво да прая ще полудея
ето снимки,която ме ужасява и дори не искам да повярвам че това съм аз :( ужас съм и ръцете и краката ми са супер слаби :(
http://prikachi.com/images/277/6601277O.jpg
http://prikachi.com/images/280/6601280h.jpg
http://prikachi.com/images/283/6601283R.jpg
какво ли не бих дал да съм поне с 10кг отгоре, просто сега съм скелет и се чувствам много отпаднал няям сили като съм на работа, става нещо с мен искам да напълнея-едва ли тренировки или фитнес ще помогне а и аз няям време, според мен е нещо по сериозно,най ме притеснява да нямам рак, защото баба ми имаше и така отслабна с 20кг за 1 месец и след това почина, много се притеснявам и преди бях слаб но сега вече като станах 45кг и направо съм уплашен кво ще стане с мен :(

NissaN
09-27-2013, 15:54
Пич вместо да пишеш тука иди при някой специалист това е сериозно може да е анорексия ти буквапно си кожа и кости Посъветвай се със специалист.

Жълто
09-28-2013, 00:13
Бягай бързо на лекар!! Само така ще можеш да се оправиш.

pamito14
09-28-2013, 07:34
мисля ,че е анорексия както споменаха вече но все пак при личния обясняваш за проблема без да заобикаляш всичко си казваш и вече той ще те насочи на някъде и бъди сигурен, че по добре от нас ще те насочи :)

maldini
09-28-2013, 08:22
Сподели как се храниш ,така едва ли можем да ти помогнем.
За пръв път виждам толкова слабо момче.

Anonys
09-28-2013, 08:56
Стрес, хранене 1 път на ден, много работа. Много са факторите. Едва ли не бих оставил време за храната си или пък по-малко - за здравето си :) Може да отидеш на диетолог или ако не ти се ходи - сподели, как се храниш, явно трябва да си оправиш режима, защото работата и учението не е по-важно от теб.

tori
09-28-2013, 10:25
Що ли ми е познато не знам?! Само дето аз съм момиче. Най-добре отиди при личния си, би трябвало да ти пусне някакви изследвания и после - при специалист. При мене паднаха 10 килограма, но доста по-плавно и пак си беше плашещо и за мен, и за хората около мен. Беше от стрес и ядене по един път на ден, вероятно при теб е същото, щом няма някакво рязко отказване от храна, повръщане и подобни. Не мисля, че е анорексия както казаха горе.

fevoos
09-28-2013, 10:33
Храни се по 6 пъти на ден и приемай хранителни добавки като омега 3 и тн. , наистина положението е фатално, изготви си хранителен режим и действай

boy93
09-29-2013, 07:13
Храни се по 6 пъти на ден и приемай хранителни добавки като омега 3 и тн. , наистина положението е фатално, изготви си хранителен режим и действай

Кога да се храня по 6 пъти на ден? От Сутринта до вечер съм на работа мам 30мин почивка и после като си дойда ям и като тръгвам най-много три пъти и няям възможност и аз си мислех за анорексия, но това е психично заболяване хората нарочно не ядът щото се мислят за дебели, а аз ям не знам що съм такъвр анорексиците на силагладуват, аз не съм такъв, но съм скелет не знам защо? :( Нямм време за нищо а не съм стресиран на работа, там си е супер и се храня нормално не знам кво ми става?

qhnalametlata
09-29-2013, 07:25
Придобий навика да си носиш пликче с ядки/сушени плодове/др. високоенергийни храни в джоба и при всяка възможност похапвай от тях. Ще ти повишат енергетиката и поне няма да се чувстваш като умряла риба.
За да си сигурен, че ядеш качествени храни, потърси в НЕТ-а хранителни кооперативи, където производители на биологично чисти храни предлагат това, което са произвели (щото предлаганите по магазините храни от този вид не винаги са качествени). Сутрин мушвай на гладно лъжица мед, купи си и пчелен прашец, който е естествен продукт, съдържащ повечето необходими за човека витамини в натурален вид. Обикновено се разкисва в малко кис.мляко от вечерта и сутринта набързо го хапваш след меда (всичко това, ако нямаш алергия към пчелни продукти, разбира се :))
След като, поради графика си се храниш рядко, залагай на суперхрани (инфо в гугъл колкот` щеш :)). Чията е една от тях, също белени семена от коноп ... абе много са!
И, понеже си момченце, не трябва да забравяш белтъчините, които за подрастващия организъм са много важни!