PDA

View Full Version : Ако е много по-малка от мен ?



Soul_Kitchen
09-28-2013, 15:02
Наистина ще ми е интересно да "чуя" мненията ви....

Не ми се беше случвало до сега но си паднах по доста по-малко от мен момиче... тя е на 18... имаме почти 10 години разлика.Не съм предприемал нищо,дори не съм и правил намек ... но мисля,че сериозно започва да ми влиза под кожата.Хващам се да мисля за нея доста често... иска ми се да я заведа навсякъде,да и покажа всичко... но както и да е,не това е важното в темата.Интересно ми е как би приело едно момиче с минимален житейски опит,едно доста по-голямо момче от нея? Дали тази разлика в годините ще я ... как да го нарека... шокира? Винаги съм вярвал,че щом обичаш някого няма никакво значение възрастта,мнението на хората,дори разстоянието... всичко се преборва и само факта,че се обичате има значение.Обаче при нова връзка,всички намерения,възможности,жела ния... може и да не видят бял свят.Не искам да я манипулирам (което на тази възраст не е трудно) а да и покажа по някакъв начин какво усещам към нея без да я изплаша.Има ли шанс това ?

Dagichka
09-28-2013, 19:13
тя не е малко дете, на 18 предполага се има някво изградено виждане за нещата, тъй че какво те спира?
щом ти е хванала окото предполагам имате нещо общо, пробвай се

bilqnavod
09-28-2013, 19:34
^^ Когато бях на 18 смятах, че съм много голяма, но после разбрах, че съм грешила относно живота.
Авторе, ако си харесал момичето действай, физически не е малка, пълнолетна е, което естествено прави връзката ви безпроблемна. Проблеми би могъл да имаш, поради това, че няма житейски опит и интересите ви ще се разминават. Ако успееш да балансираш и да и правиш компромиси, нещата ще се получат.

AliceSw
09-28-2013, 19:58
абе, аз не ги възприемам такива разлики, при все че съм на 23

да, може да се получи, обаче аз няма да съм щастлива, особено ако мъж на 33 е на моя акъл и има същите желания, възгледи и тн като мен

happy_milenitka
09-28-2013, 20:32
Ако действително нямаш намерение просто да се възползваш от нея или да я манипулираш (което може и да не се окаже толкова лесно, колкото предполагаш ;) ), не виждам проблем - стига и тя да те хареса, и да намерите общи неща, които да ви свързват. Имала съм гадже, по-голямо от мен с 9 години, и връзката ни беше много ок, разликата във възрастта въобще не беше проблем. Други неща (или хора по-точно... ) ни разделиха.

tori
09-28-2013, 20:33
абе, аз не ги възприемам такива разлики, при все че съм на 23

да, може да се получи, обаче аз няма да съм щастлива, особено ако мъж на 33 е на моя акъл и има същите желания, възгледи и тн като мен
Мхм ама пробвай щом ти се ще. Просто и обясни за намеренията си, негубиш нищо.

Mary_Jane_69
09-28-2013, 22:12
"Житейският опит", сам по себе си, е нещо много относително, ако чувстваш нещата правилни, go for it.

Жълто
09-29-2013, 00:20
Не мисля, че ще е проблем. Познавам едно момиче на 18, което ходи с 26 годишен и се разбират добре. Аз мисля, че ако е достатъчно зряла няма да има пречки.

Soul_Kitchen
09-29-2013, 08:07
Благодаря за мненията Ви :) Трябва да помисля как да подходя обаче...

anonymous708973
09-29-2013, 13:02
Колко добре я познаваш? Питам не за друго, а защото казваш, че можеш да я уплашиш, което на мен никога не би ми минало през акъла. Защо смяташ, че може да се притесни?

Soul_Kitchen
09-29-2013, 17:34
Заради разликата в годините... :) изглежда смутена дори когато се разминаваме.Усмихва се на нещата,които се говорят докато минава но не смее да ме погледне... погледа е в земята и толкова.Поздравя ли я съвсем ясно виждам как се притеснява.Почти не я познавам като "жена" отношенията са ни здравей - здрасти.
Като цяло това беше причината да пусна темата... а и да се регистрирам тук.Ако е жена на 25+ години всичко ми е ясно обаче идея си нямам как възприема едно 18 годишно момиче по-големите "момчета" от нея :)

anonymous708973
09-29-2013, 17:43
Много зависи от момичето. Тя е от тези, които явно се притесняват. Може да си е притеснителна попринцип, може и да се притеснява само от годините.

При всички положения не бързай с признанията, започнете да излизате само двамата, за да свикне с теб. Емоционална близост плюс докосвания ти трябват... в общи линии - като при всяко момиче.
Пиши какво се случва после, интересно е, а ти изглеждаш свестен :)

pandabear
09-29-2013, 17:48
ами просто ѝ покажи какво мислиш за нея и как я възприемаш, карай го по-смело.
предполагам, че щом ти е направило впечатление 18-годишно момиче, значи то е достатъчно умно.
ако и ти си достатъчно интересен, че да ѝ привлечеш вниманието, всичко ще е на 6 =)

Soul_Kitchen
09-30-2013, 07:35
Благодаря Ви милички... ще пиша щом има някакво развитие.

baby_baby
09-30-2013, 18:44
Нормална разлика в годините поне според мен все пак е пълнолетна и връзката ви ще е нормална така че ако я искаш толкова колкото казваш действаи за да не съжеляваш после

Баща Ти
09-30-2013, 18:56
Прави й деца.

За предпочитане красиви, че ще ги гледаш цял живот.

PainMonopoly
09-30-2013, 19:57
Действай както би действал с всяка друга.

Именно. Каквото и да направиш, има вероятност разбиранията ѝ да са против връзка с толкова голям, но така или иначе не можеш да ги промениш. Ако разбиранията ѝ са такива, няма как да избегнеш това да те отхвърли чрез прилагането на някаква специална стратегия, каквато явно търсиш. Пробваш, ако стане - стане.

psychopath
10-01-2013, 05:13
При такива разлики, обикновено има големи разлики във възгледите. Не, че е невъзможно, ама ако тя не е на поне 24-5 (образно) много трудно ще гледате в една посока. Винаги има изключения. : )

Soul_Kitchen
10-10-2013, 13:57
Пиши какво се случва после, интересно е...

Оказа се,че си има приятел с който се разбират добре.Не съм споделял какво мисля или усещам... просто уважих избора и.Нямам намерение да и мътя главата или да се намесвам там,където не ми е мястото.

elito2250
10-10-2013, 15:26
Е обрата на нещата за съжаление ти даде отговор ... иначе можеше да се получи :)

102
10-10-2013, 15:29
Авторе, погледни го от добрата страна.. поне имаш вкус за филми.

Skeletoner
10-10-2013, 15:39
Наистина ще ми е интересно да "чуя" мненията ви....

Не ми се беше случвало до сега но си паднах по доста по-малко от мен момиче... тя е на 18... имаме почти 10 години разлика.Не съм предприемал нищо,дори не съм и правил намек ... но мисля,че сериозно започва да ми влиза под кожата.Хващам се да мисля за нея доста често... иска ми се да я заведа навсякъде,да и покажа всичко... но както и да е,не това е важното в темата.Интересно ми е как би приело едно момиче с минимален житейски опит,едно доста по-голямо момче от нея? Дали тази разлика в годините ще я ... как да го нарека... шокира? Винаги съм вярвал,че щом обичаш някого няма никакво значение възрастта,мнението на хората,дори разстоянието... всичко се преборва и само факта,че се обичате има значение.Обаче при нова връзка,всички намерения,възможности,жела ния... може и да не видят бял свят.Не искам да я манипулирам (което на тази възраст не е трудно) а да и покажа по някакъв начин какво усещам към нея без да я изплаша.Има ли шанс това ?

Хай,

Манипулирането е в много силен разрез със съвестта. При мен нещата с по-малки на години дами или по-скоро момичета, приключват много бързо (до часове) именно по тази причина. От мен се изисква изключително пречупване на собствените ми разсъждения и начина по-който да поднасям това, което мисля(а това е натоварващо). При близки до моите години и една идея възрастни натоварването е много пъти по-малко. Т.е. идеята ми е, че губя себе си и след много кратко време се усещам, че всичко което казвам ми коства усилия и дори губя истинското у себе си (манипулирането започва да става неусетно и дори в последствие си даваш сметка, че си го правил). Не мисля, че би била полезна такава връзка. Съвестта е различна при всеки, ако твоята ти позволява, не се колебай - най-вероятно ще бъде интересен и поучителен опит :)

Поздрави,
Батя Skeletoner

P.S. Сега дочетох, че момичето е в отношения. Е, все пак си оставям размислите по въпроса :)

cherinka
10-11-2013, 14:46
и тя ще порасне, спокойно :Д

SpiritInBlack
10-11-2013, 15:30
Щом юридически не може да имаш проблеми , всичко е точно

Soul_Kitchen
10-11-2013, 22:47
Проблемите ми идват от друго място... ей там по-долу... още малко,още малко... още малко... сега малко в ляво... ето точно от там.