PDA

View Full Version : Подценява ли ме?



podotkritonebe
09-29-2013, 16:05
Здравеите. От доста време чета форума и все си мислех колко глупаво е да се искат съвети от някакви непознати хора и то през нета обаче май дойде време и аз да се допитам до вас защото вече не знам какво да си мисля и какво да правя. Малко предистория Преди 6 месеца се запознах с едно момче. Тогава то си имаше приятелка уж сериозна с която е ходил близо 2 години и половина. Аз знаех това и въпреки че доста ми допадаше и като човек и като характер гледах да страня все пак имайки предвид цялата тази информация. Обаче по едно време разбрах че са се разделили. Той започна да ми пише по често и така комуникацията се засили. Илизахме няколко пъти обаче не ми е правил някакви по специални намеци. Мисля че обаче аз доста усилено през цялото време време му показвах че имам симпатии към него. През тази половин година 3 месеца чат и 3 месеца на живо. Не виждам никаква градация в отношението му. Аз съм на 21 той е на 30. Все си мисля че проблема е в мен. Колкото и мило да се държа да го каня всяка вечер да ходим насам натам да му показвам че ми пука за него. Толкова все едно на него не му дреме. Все едно ме подценява и си мисли че не мога да му дам това от което се нуждае. Не знам до кога ще издържа. Търпението ми се изчерпва и колкото и да го харесвам да ми допада и да изпитвам топли чувства към него си мисля че това му държание ще ме отблъсне и откаже от всякакви начинания. Какво мога да направя по въпроса? Знам че е глупаво да ви питам това защото не познавате нито мен нито него но наистина имам нужда от някакви предложения каквито и да е. Мерси.

pandabear
09-29-2013, 17:32
звучи малко познато :Д

ама чак пък да те подценява.. възможно е просто да те приема като приятел (което не ти пожелавам)..

продължавай да си бъдеш себе си, и ако видиш, че пак няма промяна в отношението му се откажи...
ако пък толкова ти е писнало вече (нормално след това време), си му поднеси нещата директно, както ги мислиш/чувстваш, и виж какво ще каже/направи (:

anonymous708973
09-29-2013, 18:27
Според мен пък не сте малки и време за чакане няма. Постави му въпроса ребром, питай го какъв му е проблемът и дали смята, че има смисъл да продължавате да се виждате.

podotkritonebe
09-29-2013, 21:31
Ще се радвам ако някой от мъжкия пол се включи. Държали ли сте се някога така? Каква е била причината ако сте били в подобна ситуация? Какво бихте ме посъветвали?

umri
09-30-2013, 01:14
Имам познат, който се държи по подобен начин. Прекалена пасивност, но не е на 30 години, но най-вероятно и на 30 ще е така. За протокола - не е девствен. По-интересното ми е как ти си успяла да запазиш интереса си след толкова дълга пасивност. Обикновено в такива ситуации мъжът влиза в приятелската зона на доста по-ранно ниво.

Съветът ми е да си помислиш дали наистина искаш толкова пасивен мъж или искаш да си жената във връзката. Ако все още го искаш, заеми по-агресивната позиция, защото явно така не става.


Според мен си friendzoned.

Такъв филм при мъжете почти не се среща. Или е женен, или е каквото казах - прекалено пасивен, или.. не знам. Но, ако я търси и излизат, прекарват си добре и тн., най-малкото, което му се върти в главата е как да я чука. Някои хора просто не дърпат спусъка. friendzone-ването си е ваша запазена марка.

Tsukuda_Hiroshi
09-30-2013, 07:05
Може би го е страх да ти се довери. Имам предвид - каза, че скоро е скъсал с приятелката си. Може още да изпитва чувства към нея или да го е страх да се обвърже. Наистина 6 месеца са много време, но времето при мъжете не е гаранция. Може и година да мине и пак да си я обича. Ако му се е изгаврила лошо мадамата, то може в момента да е на ниво "всички са еднакви! всички са курви!", така че го има и това.
Препоръчвам ти да говориш с човека за това. Питай го какво мисли за теб, как гледа на теб и дали има идея, че ти го харесваш и искаш приятелството ви да има развитие. Както ти казаха по-горе: постави нещата ребром!
Успех!

pandabear
09-30-2013, 07:30
аз си промених мнението (поради разни обстоятелства покрай мен).
едвали ти заслужава търпението, а и отношението.
не е Единствен.

Soul_Kitchen
09-30-2013, 08:07
Може би го е страх да ти се довери...

Най-доброто хапче за разбито сърце е новата любов (не съм го измислил аз) :)

Към авторката:
С други думи... няма мъж,който да е безразличен към жена,която му харесва и то след като е приключил връзка.Или не те харесва като жена (т.е. приема те като приятел) или все още обича другото момиче и не те "вижда".Съдя по собствения си опит,опит на приятели и познати... колкото и да парадираме,че сме наранени,че сме загубили доверие във вас,че сте постъпили така или иначе... един мъж винаги е готов (лично мнение) за нова връзка ако прецени,че жената до него е подходяща.Колкото по-големи стават хората толкова по-трудно е да намерят подходящ партньор поради простата причина,че с всяка стъпка напред все по-ясно и по-ясно разбират какво искат от живота,от партньора.И тук може би е време да уточня,че говорим за човек,който Е наясно със себе си и със света около себе си :) Мисля,че трябва да говорите за това без да те притеснява ще се получи ли или не.Както обичам да казвам... колкото по-скоро толкова по-добре :) Има любов в теб... насочи я в правилната посока - към човек,който я заслужава и отвръща със същото! Без уговорки,без пресмятане кой колко е дал... но да не се отклонявам :) Говорете... почти всички проблеми с една двойка идват от там,че не разговарят за нещата,които ги интересуват :)

podotkritonebe
09-30-2013, 08:36
Благодаря на всички до момента. Мисля довечера да се видим. И да разговарям открито с него. Дано бъде искрен с мен така както през цялото това време аз съм била с него.

umri
09-30-2013, 15:40
Абе, не знам. По-скоро вероятно я има за малка и не гледа на нея като на потенциална партньорка. Не виждам логично обяснение мъж на 30 да се тутка с месеци, при положение, че тя ясно му е показала интереса си.

Може би си права. Замисли се обаче дали възрастта е от значение в такива ситуации. Толкова слаби изпълнения съм виждал и от по-възрастни от 30-годишни. Има някои хора, които просто не знаят какво се случва и какво да правят, когато има жена около тях, която ги привлича.

marilyn
09-30-2013, 18:52
Може и да не си му интересна. Може да те смята за малка. Може да не е готов за връзка все още, ако е имал тежка раздяла. Може да иска да си намери гадже на повече години от теб, ако иска да създава семейство. Много неща може.

psychopath
10-01-2013, 05:16
В твоя случай, по-скоро ми звучи като липса на интерес.
Иначе аз съм подценявал момиче, въпреки че разликата в годините не беше съществена, поне не на хартия.
Не, че съм сгрешил в преценката... :Д

pandabear
10-02-2013, 08:54
к'во стана?

baby_baby
10-28-2013, 12:05
Според мен просто иска да сте само приятели и като гледам няма много интерес за нещо повече от приятели