PDA

View Full Version : Да ти липсва човек, когото не си срещал?



Differentiality
09-29-2013, 20:30
Въпроса ми е, смятате ли, че е възможно да ти липсва човек, когото никога не си срещал? Смисъл не само да не си срещал на живо, а изобщо. Да чувстваш, че ти липсва точно определен човек, когото знаеш, че познаваш дълбоко, макар, че не знаеш как изглежда, но никъде в живота си да не можеш да припознаеш такава фигура? Сякаш човекът, когото най-много обичаш, да бъде отделен от теб и изтрит от паметта ти. Знаеш, че обичаш, знаеш кого обичаш и защо, но не знаеш... кой е той?
Незнам дали ме разбрахте, ще се радвам да чуя мненията ви:)

Mary_Jane_69
09-29-2013, 20:38
Да, разбира се.
Обаче главното тука е, че ти липсва фантазията в реалния живот. Ти сама си създаваш образа в главата, създавайки го в някой паралелен свят, който е на една ръка разстояние, ама не можеш да преодолиш границата.
Нормално е, защото всеки човек има нещо от себе си за допълване и сме склонни да наречем много неща "парченца от пъзела", най-вече тези, които ражда само и единствено нашата глава.
Същото е и когато се запалиш по някоя книга, в героите и случката й. Но нищо от това не е реално, макар че е хубаво да си помечтае човек, но лесно се сливат двата свята, хубаво е обаче да се вкусва от всичко, по малко, по едно и също време.

Tsukuda_Hiroshi
09-30-2013, 06:44
Според мен не ти липсва конкретен човек. Липсва ти такъв човек, какъвто искаш да срещнеш. Ако да речем искаш евентуалният ти приятел да не пуши, да не пие, да слуша същата музика като теб, да се облича еди-как си - това ти липсва. Но този човек може и да не съществува. Имам предвид - да има човек, който покрива 50% от тези ти изисквания. Нищо де, хубаво е, че знаеш какво искаш. Дано само си даваш сметка за това, което искаш. Така ще знаеш какво търсиш.

Soul_Kitchen
09-30-2013, 09:45
А ако знаеш какво търсиш,много по-лесно ще го разпознаеш щом се появи в живота ти :)

Жълто
09-30-2013, 17:24
Това е идеалният образ, който мозъкът ти изгражда. И не, не ти липсва. Липсване е точно ако си го виждала преди. А ти просто искаш да го срещнеш.

marilyn
09-30-2013, 18:38
Може би това е човекът, който искаш да срещнеш в бъдеще. Не точно липса.

stefan.lupus
09-30-2013, 23:15
Гъбите влияят много добре. Може да го срещнеш в друга реалност.

psychopath
10-01-2013, 04:20
Аз те разбрах.

ПС - Ако дете се роди с една ръка, няма ли да му липсва другата ръка? Въпреки че никога не е имало втора ръка, няма ли да усеща липса ? :D
Хващате се за думите. Ако вместо "липсва", беше употребил примерно "има нужда..." или друг синоним? :D

Темата е доста готина. : )

paradosou
10-01-2013, 07:25
Трудно ми липсват и такива, които съм срещала :smt043
Иначе
Темата е готина. : ),
по-късно ще пиша повече)).

baby_baby
10-23-2013, 12:12
Според мен не ти липсва конкретен човек. Липсва ти такъв човек, какъвто искаш да срещнеш. Ако да речем искаш евентуалният ти приятел да не пуши, да не пие, да слуша същата музика като теб, да се облича еди-как си - това ти липсва. Но този човек може и да не съществува. Имам предвид - да има човек, който покрива 50% от тези ти изисквания. Нищо де, хубаво е, че знаеш какво искаш. Дано само си даваш сметка за това, което искаш. Така ще знаеш какво търсиш.

Това