PDA

View Full Version : брекети или апаратче



paradise.
09-30-2013, 13:59
Накратко да кажа,че родителите ми мислят да ми слагат брекети,но могат да ми сложат и апаратче.И се чудя кое е по-добро?Брекети или апаратче? ;)


п.с. незнам дали мястото на темата е тук :)

Котка.
09-30-2013, 14:00
Ходила ли си на ортодонт?

paradise.
09-30-2013, 14:01
Не съм ходила, консултирах се само със зъболекър. :)

MonicaR
10-06-2013, 19:04
Ще ти споделя моя опит. Преди 2 години ми сложиха първото апаратче, след това смених още 2 вида. Сега, 2 год. по-късно, любимата ми ортодонтка ми заяви, че с апаратче няма какво повече да се постигне и ако искам хубава усмивка трябват брекети. Беше ме яд, защото тогава нямахме финансовата възможност да си сложа брекети, пък и за 2 год. щеше да има по-голям напредък. Ако можеш да си го позволиш, според мен, брекетите са по-надеждни и са по-добрия избор. Ако обаче имаш нужда от някаква по-лесна и малка корекция - апаратче. Важно е и какъв ще бъде ортодонта, има доста лъжливи ...

Mladenoff
10-06-2013, 19:28
Апарат или т.н. скоби е за по-леки корекции. Брекетите са дъ риъл шит

hey.mistery
10-06-2013, 20:01
По принцип зависи от възрастта ти. Ако си на 12-13 значи по-добре апаратче, но ако си по-голяма е най-добре с брекети.
1. Брекетите вършат по-добра работа.
2. Няма да можеш да си сваляш, докато апаратчето не можеш и не е много сигурно дали ще го слагаш редовно и дали няма да ти писне, или пък да не се харесваш и да не искаш вече да го слагаш и т.н
Но мисля, че най-добре може да прецени зъболекаря ти.

iMan
10-08-2013, 07:36
Ако имаш нужда от малка корекция по-добрият избор е апаратче. Защото брекетите се лепят за зъба и увреждат емайла, макар и малко. :) Аз нося от 4год. апаратче и зъбите ми вече са почти като мъниста наредени :)

Баща Ти
10-08-2013, 08:05
Леле колко се прости и се изказвате, все едно 10 години сте работили като ортодонт.

Идеята на шините (апартчето) е да направят такова разстояние между зъбите, че те сами да се подредят.
Ако това не помогне или проблемът не е в това - тогава се слагат брекети.

Това не е концерт на желание, а се прави по преценка на ортодонта ви. Това, че вие сте попадали на гаден такъв - ваш проблем. Намерете си квалифициран.

fUcKsMiLe
10-08-2013, 14:24
Щом си се консултирала със зъболекар, той би трябвало да ти е препоръчал едно от двете.
Върви на ортодонт, за да ти каже със точност какво ти трябва.

По мое лично мнение - брекети слагай и не се занимавай с апаратчетата.
Брекетите са вързани за теб за един малко по-дълъг период, но поне знаеш, че всичко ще ти е наред.
Имах си проблеми с апаратчето, което имах (може би проблема не е бил в него, а в човека, който ми го прави).
Бих си сложила брекети, но в момента нямам финансовата възможност да си го позволя.

YSMF
10-08-2013, 14:47
Отиваш при свестен ортодонт и се консултираш. Поне от това, което аз знам шините са за по - малки деца /моите ги сложих на 9г./, а брекетите са за по - възрастни.