PDA

View Full Version : Помощ-изчезнаха ми всички програми на компютъра!



sunshine68
10-01-2013, 09:43
Здравейте!Моля,ако някой разбира от тези неща да ме посъветва какво да направя.Ето какво стана...
Изтеглих си някаква програма(няма значение,беше нещо за смяна на картинките на десктопа) и я запазих(и инсталирах) в диск D(Downloads), където се намират всички важни неща,които тегля...конвертори,плейъри, browser,skype,photoshop,adobe reader и какво ли още не. Не ми хареса новата програма и затова я деинсталирах(както всеки път,нищо ново...често го правя), но когато се върнах в папката Downloads от 50 файла,които имах,са останали само 2-3 и най-важните ги няма!!! Не знам как така изчезнаха...проверих да не би да са "скрити" - не са. В търсачката също не ги намирам...Как могат да изчезнат така не знам! Наистина много моля да ми помогнете!
Благодаря!!

p.s. забравих да кажа,че съм с windows 7

OoVasKoO
10-01-2013, 09:54
Мисля, че е крадец. :cry:

anonymous908491
10-01-2013, 11:36
99% от скрийнсервърите(сменящите картинки) по тракерите и сайтовете, са вируси.
Качи го във вирустотал, за да видим, какво точно е имало в него.

TheMan9191
10-01-2013, 12:13
Пробвай да върнеш компютъра си към по задна дата. Start menu -> Принадлежности -> Системни инструменти -> Възстановяване на с-мата. От там вече ще трябва да може да се оправиш.

npp
10-01-2013, 12:19
ако имаш инсталирана антивирусна програма, тогава е възможно каченият файл да е заразил останалите с някакъв вирус и така антивирусната да ги е изтрила, но може и да са в карантината

sunshine68
10-01-2013, 18:11
Пробвай да върнеш компютъра си към по задна дата. Start menu -> Принадлежности -> Системни инструменти -> Възстановяване на с-мата. От там вече ще трябва да може да се оправиш.

Пробвах това,но не се оправиха нещата...
Вероятно наистина е бил вирус,но в антивирусната ми всичко свети в зелено,пише,че няма проблеми, никъде не пише нищо....направо не знам вече...

Благодаря за отговорите,някой ако има още някакви предположения,ще съм благодарна ...:)

npp
10-01-2013, 21:39
Пробвах това,но не се оправиха нещата...
Вероятно наистина е бил вирус,но в антивирусната ми всичко свети в зелено,пише,че няма проблеми, никъде не пише нищо....направо не знам вече...

Благодаря за отговорите,някой ако има още някакви предположения,ще съм благодарна ...:)

провери ли в карантината на антивирусната? - някъде трябва да има quarantine/vault, немалко вероятно е да намериш там онези файлове, обаче ако ги възстановиш оттам, така рискуваш да заразиш и други файлове

sunshine68
10-01-2013, 22:10
Проверих там, какво ли няма,около 40 файла заразени(май така се води не разбирам много) - но са от стари дати, файловете са други,нямат нищо общо с тези в папката с изчезнали неща...нито един не е от там...хмм :(

anonymous908491
10-01-2013, 22:33
Проверих там, какво ли няма,около 40 файла заразени(май така се води не разбирам много) - но са от стари дати, файловете са други,нямат нищо общо с тези в папката с изчезнали неща...нито един не е от там...хмм :(

Да се сети да споменеш, каква АВ имаш, не, защото няма значение, те нали всички са на еднакво ниво.
Нещата може да ги няма в една папка, а да са в друга.
Преинсталираш, няма друго решение по начина, който обясняваш и не казваш нищо.


Пробвай да върнеш компютъра си към по задна дата. Start menu -> Принадлежности -> Системни инструменти -> Възстановяване на с-мата. От там вече ще трябва да може да се оправиш.

Ще оправи кое ? Машината и е заразена, това не се лекува с рестор на системата.

OoVasKoO
10-01-2013, 23:01
Malwarebytes Anti-Malware
Hiren's boot CD
Kaspersky Rescue Disk
или преинсталация

an7raks
10-01-2013, 23:25
http://us.123rf.com/400wm/400/400/1507kot/1507kot1209/1507kot120900004/15300821-hand-zombie-crawls-out-of-the-grave-and-wrote-r-i-p.jpg

OoVasKoO
10-01-2013, 23:29
Ей за тва се деинсталира с Revo Uninstaller, за да не стават такива глупости. :D

an7raks
10-01-2013, 23:33
Ей за тва се деинсталира с Revo Uninstaller, за да не стават такива глупости. :D

Или хващаш една отвертка, една звезда, отваряш харда и го изчистваш хубаво с памук напоен със спирт за дезинфекция.

npp
10-02-2013, 23:12
Проверих там, какво ли няма,около 40 файла заразени(май така се води не разбирам много) - но са от стари дати, файловете са други,нямат нищо общо с тези в папката с изчезнали неща...нито един не е от там...хмм :(

провери също така дали антивирусната ти има history т.е. история на събитията, или пък log-ове, там можеш да намериш информация за това какво точно се е случило с файловете т.е. в случай че антивирусната ги е изтрила или преместила

sunshine68
10-03-2013, 09:18
провери също така дали антивирусната ти има history т.е. история на събитията, или пък log-ове, там можеш да намериш информация за това както точно се е случило с файловете т.е. в случай че антивирусната ги е изтрила или преместила

AVG е антивирусната ми, проверих всичко там,но няма и следа от тях...преинсталацията наистина ли би помогнала?(за връщането на файловете предполагам няма начин?)

npp
10-03-2013, 11:15
ако avg не е дала съобщения за зараза, тогава може и да е бил някакъв вирус, който avg не го засича, друг по-малко възможен вариант е когато си инсталирала и деинсталирала онази програма (за смяна на картинките на десктопа) тя при инсталацията да се е екстрактнала в онази директория(downloads) и след това да е заличила всички файлове от директорията, които е успяла да изтрие - но това само в случай че програмата е правена от някой злонамерен програмист или такъв, който не е направил тя да се екстрактва в temp директорията и е направил да изтрива всички файлове при деинсталация - но това е малко вероятно

можеш да пробваш да възстановиш файловете с някаква програма за възстановяване на изтрити файлове - най-добре питай oovaskoo, той знае коя програма е подходяща за целта: http://www.teenproblem.net/users/view/1175627.html