PDA

View Full Version : Най-реализиращата се специалност?



Seli94
10-01-2013, 21:00
Моля ви за помощ,просто не мога да реша какво да уча!Математиката не ми върви изобщо,живея в САЩ и не съм учила български от 2-3 години,английския ми е на 6!Искам да се върна в България за висше..и сега някои,ще кажат,че там е по-добре,но на мен не ми харесва!Така..може ли да ме насочите към някоя специалност най-вече с английски език,географията също ми е силна,танците също ми се отдават,вървят ми разказвателните предмети.Искам най-вече да се разлизирам и да имам добро заплащане след като завърша..за това търся реализираща специалност.Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете с компетентно мнение по въпроса и вече да съм готова с избора си :) Също така ако може да ми кажете как стоят нещата с приема на български студенти,който до сега са учили в чужбина известно време!?моля,без хейт,защото това е нещо сериозно и просто не мога да реша!Благодаря!

TheMan9191
10-01-2013, 21:18
Защо не отидеш на кариерно ориентиране. Там ще могат да ти помогнат най-добре. Точно днес говорихме за това в училище, така че щом в България има няма как да няма и в САЩ.

Seli94
10-01-2013, 23:55
Благодаря много за съвета,но не мисля,че в моя сравнително малък град се предлагат подобни услуги :/

klimatronik
10-02-2013, 05:33
Благодаря много за съвета,но не мисля,че в моя сравнително малък град се предлагат подобни услуги :/

Ами хвани рейс и отиди в друг град... Потърси в интерен.

Не те хейтвам, но просто самата тема е много тролска...

Няма нищо лошо да се върнеш в България, но самия въпрос,който задаваш за най-реализиращата се професия... е меко казано глупав... Трябва да учиш това, което ти е от сърце.
Успехът не е писано правило.. Дори в проспериращи сфери = не е задължително всеки човек да може да се развие..
Та да си дойдем на думата... Нали знаеш средната заплата на българите? Какъв ни е статуса на живот? Естествено, че всеки иска пари.. Те за тва всички млади напускат държавата им.

Съветът ми е да изкараш едно висше в САЩ. Там има наистина повече възможности. Пък после вече, ако искаш да се връщаш... Но ти решаваш... Просто като се върнеш и като се сблъсках с цялата простотия тук.. ще ти стане тъжно.

Seli94
10-02-2013, 13:59
Знам,че въпроса може да е глупав,но просто исках някой да сподели мнението си.Може държавата и хората да са прости,но все пак е България и никъде другаде не ти е хувабо както там.Всички си мислят,че в чужби всички си шракаме с пръсти от кеф,но далеч не е така.Една от причините да искам да следвам в България е,че са по-евтини таксите,тук има студетски кредит,но 1 че не на всички отпускат и друго,че и той няма да ми помогне да покрия таксата...адски скъпи са университетите,а аз нямам тази възможност!

anonymous895156
10-02-2013, 14:07
Знам,че въпроса може да е глупав,но просто исках някой да сподели мнението си.Може държавата и хората да са прости,но все пак е България и никъде другаде не ти е хувабо както там.

хихихи

evtimow :3
10-02-2013, 14:14
Знам,че въпроса може да е глупав,но просто исках някой да сподели мнението си.Може държавата и хората да са прости,но все пак е България и никъде другаде не ти е хувабо както там.Всички си мислят,че в чужби всички си шракаме с пръсти от кеф,но далеч не е така.Една от причините да искам да следвам в България е,че са по-евтини таксите,тук има студетски кредит,но 1 че не на всички отпускат и друго,че и той няма да ми помогне да покрия таксата...адски скъпи са университетите,а аз нямам тази възможност!
ако имаш високи резултати - има стипендии бол
не те съветвам да идваш тук, колкото и да си тъп/а, можеш да вземеш някаква отстъпка поне в задоволителен университет.

dominating
10-02-2013, 14:59
IT и медицина... там имаш 100% реализация :)

klimatronik
10-02-2013, 17:11
а тук защото хубавите специалности са много евтини и е толкова лесно братче.

klimatronik
10-02-2013, 17:13
IT и медицина... там имаш 100% реализация :)

ама там не се влиза с география

evtimow :3
10-02-2013, 17:15
IT и медицина... там имаш 100% реализация :)
и за там искат математика ;/