PDA

View Full Version : Гъбички ,въпрос



mariqangelova
10-02-2013, 07:43
Здравейте!Преди време имах гъбички отдолу и уж ги излекувах,но те нали са си упорити и от време на време усещам леко да ме дразнят.Въпросът ми е може ли да използвам бебешка пудра за да ми се подсушава и успокоява кожата там?
Ще ми навреди ли това? Моля за отговори!

qhnalametlata
10-02-2013, 12:57
Тц, няма да ти помогне. Тъпото е, че и лекарствата, които ще ти изпише гинеколога, често не вършат работа.
Най-безобидният метод (който обаче няма да реши проблема, но ще тушира дискомфорта) е да си правиш вечерния тоалет с 1 ч.л. сода бикарбонат, разтворена в 1 л вода. Може да си правиш бани с билки (смрадлика, лайка, лавандула) но това не решава проблема с гъбите ако са пропълзели навътре.
Ако се заровиш в НЕТ-а, има доста инфо по въпроса как се решава проблемът с кандида албиканс (щото най-вероятно е това) с природни средства. Първо защото подобно лечение протича с минимум вредности за организма, а и както казах предписваните от лекарите средства много често не "работят" по ред причини, които сега няма да изброявам :)
Може да започнеш ограмотяването си по въпроса от тук
http://narodnirecepti.blogspot.com/2013/01/blog-post_4.html
и да продължиш с четенето на подобни неща, докато намериш правилното за теб средство (просто защото при различните хора "работят" различни неща), а не на принципа "хайде на аптечния конвейер!".

mariqangelova
10-02-2013, 13:19
Знам,че гъбичките са страшно упорити.Чела съм много за тях и съм пробвала много мазила,но от време на време пак се проявяват.А уж си спазвам отлична хигиена,но уви!Моите не бяха вагинални,а външни.Пробвала съм и подмиването със сода,но мен лично още повече ми раздразни кожата.И понеже мястото "там" в горещините лесно се спарва и хоп,гъбите вече са тук :( Затова реших,че ако поддържам мястото сухо чрез пудрата,малко или много ще избегна появата им.
Благодаря ти за отговора! :)