PDA

View Full Version : Въпрос за контрацептивни таблетки.



fUcKsMiLe
10-02-2013, 11:07
Значи имам една приятелка от Швеция, която взема хапчета съдържащи един хормон(така ми го обясни тя).Приемат се всеки ден, в един и същи час и спират цикъла, докато не спреш и хапчетата. Както и предпазват от забременяване. На нея нищо и нямаше, препоръчани са и от гинеколог в Швеция.Не знам повече - нито име, нито друго, тогава когато говорихме за тях, не водех полов живот и не ме интересуваше толкова.
Някой случайно да е приемал такива хапчета? Нещо повече да знаете по въпроса?Бих питала нея, но в момента няма как да говорим, а ми трябва информацията.
Благодаря предварително! :)

dimitar_ak
10-02-2013, 11:20
Иди на лекар. Нали не очакваш да ти бъде предписано лекарство във форум?

fUcKsMiLe
10-02-2013, 11:22
О, не аз нямам намерение сама да си предписвам лекарства. Здравето ми е твърде ценно.
Бъдете спокойни, просто искам да науча повече за хапчето. :)

DisappointedDreamer
10-02-2013, 12:04
Абе, Швеция.....

Не препоръчвам. Сблъсквала съм се със здравната им система - пълна пародия.

едит: в кой град е? коя клиника/гинеколог и ги е препоръчал? име?

fUcKsMiLe
10-02-2013, 12:16
Vara е града. Успях да се свържа с нея за малко(буквално за минутка, голям шанс, не беше влизала във фейсбук от месеци..), не успях да получа обяснения за хапчетата, но успях да взема името им - Minipiller. До колкото знам от предишен разговор с нея, действието на хапчетата е 12 или 24(май беше това, но не съм сигурна) часа, не предпазват от болести, само от забременяване, не трябва да се изпускат дни, както при нормалните хапчета, само че няма спиране за по седмица за да ти дойде менструацията и тя ги приема вече втора година и няма никакви странични ефекти при нея.
Нещо повече за това ако можеш да ми кажеш, ще съм ти благодарна :)

Naive
10-02-2013, 12:20
Това мисля, че е въпросното progestogen-only pill. В нета пише достатъчно за него.

DoubleDMG
10-02-2013, 13:33
Ще се научиш да не ти свършват в путката :D

fUcKsMiLe
10-02-2013, 14:44
^^ Където ми свършват, то не е твоя работа :D
Аз питам за това тук информативно.

Naive, мерси. Точно това е хапчето, което търсех. :)

Някой модератор може да заключи темата.

baby_baby
10-02-2013, 15:34
Според мене тия таблетки са пълна глупост

DoubleDMG
10-02-2013, 17:10
Ем свършат й в котенцето,сама си го прави.

SpiritInBlack
10-02-2013, 17:21
С каква цел ти трябват ? Регулиране на цикъла или предпазване от забременяване ? Покрай бившата запомних доста имена , въпреки добрите ми намерения да ги забравя....

fUcKsMiLe
10-02-2013, 17:39
От чисто любопитство питах, защото ми е интересно дали вреди на момичето такъв тип таблетки.
Иначе и за предпазване от забременяваме ми беше интересно как действат, като цяло.
За регулирането на цикъла са други хапчета, за които нямам нужда от обяснение.