PDA

View Full Version : Майка ми и баща ми ..



cvettt
10-03-2013, 15:57
Здравейте! Аз съм момиче на 13 години. Майка ми и баща ми имат разлика 15 години. Всичко беше нормално в семейството ни , докато баща ми не напусна първата си работа. От тогава той започна да пие , не е първа младост и за това не го приемаха на работа никъде , а ако станеше , беше само за около 1-2 месеца. Ние не можехме да издържаме само със мизерната заплата на майка ми от 400 лв. Заради неговото пиене всяка вечер се караха. Баща ми никога нямаше пари , но всеки път намираше за цигари и пиене И един ден , докато майка ми ровеше из шкафовете се сети за златото , което се полагаше на мен и брат ми. Тя търси , търси , но не го намери. Тя попита баща ми дали знае къде е , но той отрече. След това тя случайно погледна в портмонето му и намери вътре бележка , в която пишеше , че всичкото злато е продадено и всичко това струваше над 1 000 лв. Майка ми беше просто бясна. Когато го попита къде са парите той каза , че не знае, че не помни нищо. И така отново всеки ден се караха. И един ден баща ми просто си хвана парцалките и си замина на село при майка си. Вече мина половин година и той все още не се е сетил за нас. Просто исках да си кажа всичко , защото с никой не съм го споделяла , а имах нуждата. :(

Котка.
10-03-2013, 16:04
Явно така е било по - добре.Нямате ли някакви роднини, които могат да ви помогнат?

kaRamella
10-03-2013, 16:07
Ох миличка. Добре е направил баща ти като си е отишъл на село при баба ти, сега поне нейната пенсия ще харчи за алкохол. Недей да тъгуваш. Погледни напред - това което ти предстои . Залагай на ученето, за да може след време да взимаш 3пъти повече от майка ти и да нямаш проблеми.

cvettt
10-03-2013, 16:11
Явно така е било по - добре.Нямате ли някакви роднини, които могат да ви помогнат?
Добре , че е другата ми баба. Тя абсолютно винаги е намирала начин да помогне на мама. :)

Hidayet
10-03-2013, 16:49
Може би така е по-добре, колкото и да ти е трудно или мъчно! ;-)

nqmaznacheniee
10-03-2013, 19:49
сега поне нейната пенсия ще харчи за алкохол

:lol: :lol: :lol:

seek&destroy
10-03-2013, 19:56
:lol: :lol: :lol:

Ахахаххахахаха ПРИЗНАХ !!!

Баща Ти
10-04-2013, 19:16
Залагай на ученето, за да може след време да взимаш 3пъти повече от майка ти и да нямаш проблеми.

Като почнете с тия съвети ме изумявате. Стабилна работа (най-рано), да кажем, 3-4 курс. Демек следващите 10 години трябва да живее в мизерия и да се надява, че ще си намери работа с три пъти по голяма заплата?

ПРАКТИЧЕН СЪВЕТ, ЕВАЛА!

Поинтересувай се какво знае и може майка ти, за да и помогнеш да си намери по-високо платена работа ! :)

cvettt
10-04-2013, 19:23
Поинтересувай се какво знае и може майка ти, за да и помогнеш да си намери по-високо платена работа ! :)
Майка ми е завършила висше образование с магистърска степен (мисля , че така се казваше) и в момента работи като учителка в детска градина.

Баща Ти
10-04-2013, 20:16
Опитай се да говориш с нея, например да поиска увеличение на заплатата или да потърси работа в частна детска :)

qhnalametlata
10-07-2013, 12:39
Може би така е по-добре, колкото и да ти е трудно или мъчно! ;-)
+1

Приеми, че това е най-доброто, което е могло да се случи и се опитай да гледаш по-ведро на нещата. Има куп нахъсващи филми, които могат да ти помогнат да преодолееш гаден момент, не дай Боже криза.
Аз едно време, когато майка ми ни отглеждаше сама с брат ми, при първа възможност почнах да поработвам, за да не се налага поне пари да искам. Чувството да си заработиш сам паричките е страхотно!

Sh@d0w
10-07-2013, 16:02
Много тъжна история.

За съжаление има и такива хора като баща ти. Това не бива да те пречупва, бъдете близки с майка си помагай и с каквото можеш. Друго не се сещам какво да ти кажа, при положение че си на 13.

Надявам се един ден нещата да ви се наредят.

baby_baby
10-07-2013, 16:12
Много тъжна история.

За съжаление има и такива хора като баща ти. Това не бива да те пречупва, бъдете близки с майка си помагай и с каквото можеш. Друго не се сещам какво да ти кажа, при положение че си на 13.

Надявам се един ден нещата да ви се наредят.

+1

fUcKsMiLe
10-09-2013, 10:47
Не е хубаво родител да липсва, но по начина по който го описа е по-добре баща ти да си стои при баба ти. Вие и двечките ще се оправите. Помагай на майка ти, за да и олекне и да види, че не ти е в тежест да си само с нея. Защото някои родители ги е страх за децата, че няма да пораснат и да се изучат добре. Изкарвай добри оценки в училище, бъди по-близка с майка си. Не знам какво друго да кажа. Успех и дано всичко ви се нареди сега и в бъдеще. :)