PDA

View Full Version : Страх ме е да се обвържа.



wildbear
10-04-2013, 10:37
Здравейте, приятели.
Ще ви помоля за помощта ви относно този мой проблем. Страх ме е да се обвържа и причината е - мисля си че, никога няма да скъсам с момичето... :d
Знам, че звучи налудничаво, но това е причината. Имам приятели, който ходят с приятелките си вече по 1-2 години. Да вметна, че съм на 16. Като по-малък съм имал гаджета, ама сега направих голяма пауза в която съм нямал и просто мисля че, вече пораствам и нещата стават сериозни. Нали знаете как големите хора си търсят партньор за да създадат семейство. Нещо подобно. Моля хората с опит, и които са изживели този проблем (защото не смятам, че съм само аз) както и тези които са имали много гаджета да дадат професионалното си мнение.

Cloud9
10-04-2013, 10:44
Абе какви са тези сериозни връзки на по 15-16?Какво значи сериозна връзка на тая възраст въобще????Не се задълбочавай толкова в нещата.Това че сега си с момиче не значи че ще се жените.Направи си паузата по-дълго.Изчакай да се поопознаеш самия ти какъв си и от какво имаш нужда и чак тогава се обвържи сериозно с някого.Е,това не значи да чакаш 30 години.Аз съм на 24 и това ми е първата сериозна връзка.И да ти кажа се радвам че на твоите години ме вълнуваха приятели и екскурзии,а не любов и обвързване.Когато дойде време нещата ще се наредят и няма да те е страх от нищо.

wildbear
10-04-2013, 11:51
Аз смятам, че да ходиш с някой за една или две години си е сериозна връзка. И не знам защо, но си мисля че, като скъсам с дадено момиче (все още не съм обвързан, обмислям го) няма да останем приятели.

xantia
10-04-2013, 13:05
Абе какви са тези сериозни връзки на по 15-16?Какво значи сериозна връзка на тая възраст въобще????Не се задълбочавай толкова в нещата.Това че сега си с момиче не значи че ще се жените.Направи си паузата по-дълго.Изчакай да се поопознаеш самия ти какъв си и от какво имаш нужда и чак тогава се обвържи сериозно с някого.Е,това не значи да чакаш 30 години.Аз съм на 24 и това ми е първата сериозна връзка.И да ти кажа се радвам че на твоите години ме вълнуваха приятели и екскурзии,а не любов и обвързване.Когато дойде време нещата ще се наредят и няма да те е страх от нищо.
+

CoockieMonster
10-04-2013, 19:37
Бъди готов. Ще страдаш после. Ще се приврържеш силно. Ще страдаш, ще боли. Недей- дай си още пауза. При мене беше същото.....

heartshapedbox
10-04-2013, 19:44
^Много песимистично.

Няма лошо да започваш всяка връзка със "сериозни" намерения, вместо да си мислиш, че това момиче ти е просто за месец-два, докато не дойде следващата. Рано ти е да мислиш за женитба и прочие, хвани си приятелка и остави нещата по течението, виж как ще се развият с времето. 99% сигурно е, че няма да се ожениш за нея, но ще ти бъде полезен опит в по-сериозните отношения за в бъдеще.

malkasladka
10-04-2013, 20:31
нещо не загрях....хем искаш нещо сериозно хем те е страх ии..ъ?

Sh@d0w
10-06-2013, 08:47
Да търсиш връзка няма лошо. Всеки има нужда от някой на който да разчита и към който да излива всичките си емоции. Но не прави грешката да си мислиш че ще останете заедно цял живот. Казвам ти ще те боли после много. Живей си за момента без да правите дългострочни планове пък каквото стане стане.

Naive
10-06-2013, 10:17
Тези страхове са ирационални. И колкото по-скоро го осъзнаеш, толкова по-добре. Както и колкото по-скоро осъзнаеш, че хората се влюбват и разлюбват и това е неизбежно, пак толкова по-добре.

Аз обикновено започвам връзка с ясното съзнание, че тя Е сериозна, което в никакъв случай не означава, че си мисля, че с този човек ще прекарам целия си живот, че ще остареем заедно и прочие. Няма нужда да се самонавивам, защото тези неща се случват естествено обикновено, а когато не се случат и си се самонавивал, си е тегаво.
Няма лошо да се обвържеш на тези години, най-малкото трупаш опит, приятни мигове, хубави неща. Просто не си позволявай да си мислиш, че това нещо ще бъде вечно, защото то няма да бъде, най-малкото заради възрастта ви, а и защото по принцип нищо не е вечно.

Това дали ще останете приятели или не си зависи от вас и от естеството на раздялата ви. В общия случай хората се карат и дотам, но си има и изключения. А моят опит досега е такъв, че винаги съм прекъсвала отношения с момчетата, но след известно време всичко си идва нареди сме в някакви напълно нормални отношения. Даже преди често излизах с двама от бившите си, едновременно. :D

Tsukuda_Hiroshi
10-07-2013, 08:26
Бъди спокоен! Ако ти не скъсаш с нея, тя ще го направи. 100% гаранция ти давам! ;) +това, щом си на 16, значи ще си хванеш някое момиче, което почти сигурно ще е или по-малко от теб, или колкото теб. На тази възраст, момичетата са непостоянни. Което е гаранция, че ще те зареже, рано или късно. От друга страна, като знам днешните 16-годишни "девойки" колко са лигави (повечето, предполагам има изключения), няма начин да издържиш достатъчно дълго, за да създадеш семейство с някоя от тях!
Просто действай! Намери си сгодна мадама и си гаджувайте! Сега ти е времето, не когато станеш на 60!

wildbear
10-07-2013, 11:55
Благодаря на всички за мненията ви! Като се замисля сте прави, но няма как да знам това, което не съм преживявал! Благодаря ви отново, особено на Naive. :)

Soul_Kitchen
10-10-2013, 13:27
Опитваш се да пораснеш много бързо :) това няма да ти е от полза за в бъдеще... повярвай ми.Изживявай си нещата на момента колкото и клиширано да звучи... каквото сериозно има да се случва ще се случи и ти ще го усетиш :)

baby_baby
11-05-2013, 12:54
Абе какви са тези сериозни връзки на по 15-16?Какво значи сериозна връзка на тая възраст въобще????Не се задълбочавай толкова в нещата.Това че сега си с момиче не значи че ще се жените.Направи си паузата по-дълго.Изчакай да се поопознаеш самия ти какъв си и от какво имаш нужда и чак тогава се обвържи сериозно с някого.Е,това не значи да чакаш 30 години.Аз съм на 24 и това ми е първата сериозна връзка.И да ти кажа се радвам че на твоите години ме вълнуваха приятели и екскурзии,а не любов и обвързване.Когато дойде време нещата ще се наредят и няма да те е страх от нищо.

Това

prince
11-05-2013, 17:53
Здравейте, приятели.
Ще ви помоля за помощта ви относно този мой проблем. Страх ме е да се обвържа и причината е - мисля си че, никога няма да скъсам с момичето... :d
Знам, че звучи налудничаво, но това е причината. Имам приятели, който ходят с приятелките си вече по 1-2 години. Да вметна, че съм на 16. Като по-малък съм имал гаджета, ама сега направих голяма пауза в която съм нямал и просто мисля че, вече пораствам и нещата стават сериозни. Нали знаете как големите хора си търсят партньор за да създадат семейство. Нещо подобно. Моля хората с опит, и които са изживели този проблем (защото не смятам, че съм само аз) както и тези които са имали много гаджета да дадат професионалното си мнение.

За какво са ти слугини, когато до теб имаш принцеса? Не ти трябват много приятелки, това е само излишна болка и нерви. Намери си истинската мадама, която иска същото нещо, което търсиш ти.

Mr.Killer
11-06-2013, 20:57
То и аз съм на мисълта ,че няма да скъсам с някое момиче ,когато се съберем пък не е така. А за това след раздялата дали ще си останете приятели или не ,зависи от двама ви. Аз съм малко опък човек и вече с няколко момичета не си говоря и се подминаваме ,като непознати ,защото са ме прецаквали и само нерви покрай тях.

f0rteam
11-07-2013, 06:17
Ако искаш по-сериозна "връзка" трябва да очакваш всичко. Смисъл няма да сте заедно до гроб или вече да си планирате бъдещето. Ако си хванеш приятелка и , ако усетиш , че започне да се държи така по-студено и по-отдалечено я зарежи, преди тя да го направи.