PDA

View Full Version : Мога ли да си взема капарото обратно и да отменя поръчката ?



The Reaper
10-05-2013, 04:52
Здравейте, първо ако темата ми не е в правилния раздел, моля да бъде преместена. Така преди няколко дена реших да си купя компютър. И познат ми препоръча да си го купя от "Еге" компютри (град Шумен). Така отивам аз, давам поръчка за машината и вчера ми се обаждат и ми казват че има проблем с видео картата (проблемът се появявал, след инсталирането на видео драйвера, черен екран при рестартирането). Та аз се падам малко скептичен за тия работи, как може чисто нова част да дава проблеми, не че това е невъзможно имам предвид, че да такива работи стават, но те не можаха да ни обяснят от къде идва проблема, което ми разклати вярата в тях. За капаро им дадох 250лв., те ми дадоха разпечатка, една за мене и една за тях, та питане то ми е, мога ли (ако се случи още един фал), мога ли да отменя поръчката, която е готова и да си искам капарото обратно ?

npp
10-05-2013, 05:18
да, ако обслужването не е на ниво, тогава можеш да си вземеш парите обратно, а защо са ти се обадили, за да ти кажат че изпълнението на поръчката ще закъснее, или за друго?

The Reaper
10-05-2013, 05:32
Бях им казал, че ще отида в петък да си взема поръчката , а те ми звънят 5мин. преди да ми пристигне автобуса и ми казват имаме проблем с видео картата и не знаем какъв е. Значи мога да си взема парите и да отменя вече готовата поръчка ?

npp
10-05-2013, 05:48
Бях им казал, че ще отида в петък да си взема поръчката , а те ми звънят 5мин. преди да ми пристигне автобуса и ми казват имаме проблем с видео картата и не знаем какъв е. Значи мога да си взема парите и да отменя вече готовата поръчка ?

може да се окаже че фирмата не държи разни компоненти на склад, но че им ги доставят от други фирми от момента на поръчката и поради това да те бавят, така че можеш да изчакаш, но ако предпочиташ по-експедитивно обслужване, тогава може да ти се наложи да потърсиш друга фирма

draid
10-05-2013, 18:23
Ама какъв е проблема не разбирам ? След като видеото е скапано ще го сменят и ще ти направят компютъра като хората. Всички компоненти имат пое 1-2г гаранция, а паметите някой и доживотна.

The Reaper
10-06-2013, 08:30
Ама какъв е проблема не разбирам ? След като видеото е скапано ще го сменят и ще ти направят компютъра като хората. Всички компоненти имат пое 1-2г гаранция, а паметите някой и доживотна.


Проблемът е че продават всичко като цяло на много по-висока цена, от колкото всъщност трябва да бъде. И затова искам да прекратя сделката.

The Reaper
10-06-2013, 08:31
Вчера говорих с тях и ми казаха, че не могат да ми върнат капарото, поради причината, че е с тези пари са поръчали частите.

koko95
10-09-2013, 20:40
Вчера говорих с тях и ми казаха, че не могат да ми върнат капарото, поради причината, че е с тези пари са поръчали частите.

КЗП, младеж, освен ако не ти оправят компютара и да е чук.Това да ти е за урок , като поръчваш от неизвестна фирма.

Auriss
10-10-2013, 02:42
ае аз може ли по-прост да съм, че да не погледна датата ... нвм