PDA

View Full Version : Проблем с срамните устни ..



ponichka11
10-05-2013, 10:16
Здравейте, извинявам се, че може би се повтаря темата, но нямам време да си играя да ги преглеждам. От около 1 седмица ме боли матката и сега видях, че едната срамна устна е доста по-голяма от обичайното и се притеснявам. Когато сядам, вървя, скачам, каквото и да правя ме боли и когато го пипна пак боли. Преди година и половина някъде ми се беше случило нещо подобно и ми казаха, че са кисти, но уж се оправих и сега по това, което усещам мисля, че пак отиват на там работите. И искам да попитам дали на някой му се е случвало това и дали знае нещо по въпроса? Благодаря, предварително!

gerincito
10-05-2013, 10:27
Здравей, аз имах такьв проблем и доколкото сьм запозната е вид вьзпаление на бартолиновта жлеза. Аз имах оплаквания от лявата страна. Болеше страшно много. Предполагам че ти се е получило нещо като топче? Понякога минава от само себе си. Има случаи в които трябва да се отиде на гинеколог. Аз му правех компресчета с един мехлем.

ponichka11
10-05-2013, 10:43
А нещо сериозно ли е това има ли за какво да се притеснявам?

gerincito
10-05-2013, 11:19
Не е толкова сериозно. Но е болезнено.В това топче се сьбира нещо като гной, която трябва да изтече и отока ще спадне. Ако много те било понеже при мен така беше вьрви на лекар. Той ще го види и може да го спука за да изтече течността. Слага ти местна упойка. Ако имаш други вьпроси питай насреща сьм. ;)

ponichka11
10-05-2013, 11:24
Това, че съм малка смисъл на 16 години съм дали има проблем и е необичайно на тази възраст или?

gerincito
10-05-2013, 11:30
Кавко да ти кажа, на мен ми се случи когато бях на 21, не мисля че вьзрастта има значение. Просто се е получило някакво вьзпаление. Колко е подуто? Получило се е там кьдето е по-мекичко мястото предполагам.

gerincito
10-05-2013, 11:40
Питай не се притеснявай.

qhnalametlata
10-08-2013, 17:34
Седящи вани със смрадлика, лайка и пр. противовъзпалителни билки :)