PDA

View Full Version : Пукната кост на глезена



moneymaker
10-05-2013, 10:21
Здравейте. Знам, че не сте доктори, но все пак ако някой нещо знае да споделя.
Преди години си бях счупил глезена и от тогава глезена ми някак... по лесно не чупи/навяхва и т.н. Та миналата година пак нещо му направих и бях в гипс. Това лято стъпих на криво и 3-4 дена ме боля, но нито съм му слагал нещо, нито съм ходил до Пирогов нищо нищо и ми мина. Преди 2 седмици на един концерт стъпих на криво, беше подуто, на следващия ден вървях, но с горе-долу търпими болки, но отидох до Пирогов и от там ми казаха, че имам счупена кост и 4 седмици в гипс. Още като ми го казаха въпреки, че това са доктори и разбират повече ми се стори пресилено всичко това, защото не беше болка за умиране. Та както и да е, сложиха ми гипс, днес е 14 ден откакто бях с гипс и си го махнах (трябва да го нося поне още 2 седмици от днес). Стъпвам на него и нямам болка, като го натисна глезена имам съвсем лека болка. Въпроса ми е има ли вариант да зарасне на криво или нещо такова и според вас да го раздвижвам ли или е рано? Просто кажете каквото мислите. Ако смятате да ме храните няма смисъл, знам си, че риска е на моя глава и т.н. Та мерси все пак ако някои от вас отговорят.

Котка.
10-05-2013, 17:51
Ето това е безсмислен риск.Сега ще си носиш последствията...

moneymaker
10-05-2013, 18:15
Просто кажете каквото мислите. Ако смятате да ме храните няма смисъл, знам си, че риска е на моя глава и т.н. ..

Котка.
10-06-2013, 09:59
Ами, мисля, че сега ще си носиш последтвията. :/

qhnalametlata
10-08-2013, 17:26
Така и така ще те гази мечката, след като си носиш риска, накарай някой да ти намери 100 г прополис и го разтопи на водна баня в 100 мл студено пресовано слънчогледово олио. Когато се получи хомогенна смес от двете съставки, с нея ще мокриш 2-3-пластова марля, която се превързва на болното място и стои там 24-48 ч. И така няколко пъти.
Има свойство да лекува травми на ставите и ако докторите случайно са се объркали с диагнозата, трябва да помогне. Иначе прополисът е природен антибиотик, само че без страничните ефекти от "чудесата" на фармацевтичната индустрия.
И друг път не прави така! :)