PDA

View Full Version : Кандидатстване в Германия с английски?



fUcKsMiLe
10-05-2013, 14:27
Как стои въпроса със специалностите на английски език в Германия? И по-точно питам за Фрайбург.
Ако не си учил немски преди това би трябвало да имаш подготвителна година или семестър.
Някой може ли да ми обясни на дълго и на широко как става всичко?
*За жилища и живот не ми трябва информация.
Само за учебните заведения, специалности изцяло на английски, самото обучение и подготвителния семестър/година по немски.

Може и на ЛС. Както ви е по-удобно. Мерси предварително. :)

fUcKsMiLe
10-06-2013, 09:28
Никой? Сериозно.. :(

anonymous708973
10-06-2013, 09:39
Девойче, наготово няма. Бая търсене ще падне. За Фрайбург конкретно нищо не знам, никога не ми е било в таргет листата, но предполагам, че като при повечето при попълването на формуляра трябва да чукнеш една отметка, че искаш подготвителен курс. Това, което лично мен ме обърква, е, че повечето специалности започват зимния семестър, ако караш подготвителен курс, той е един семестър, защото си от държава в ЕС, това значи, че трябва да започнеш с истинския щудиум летния семестър, което няма как да стане... та, май се губи един семестър така или пък може да си удължиш курса ли, не знам. Отделно е за всеки университет. Каква специалност ти трябва и защо точно Фрайбург?

Друго важно нещо - не е "би трябвало" да имаш подготвителен семестър на немски. Такъв се прави обикновено, ако специалността ти е на немски, а познанията ти по езика не са върхът на сладоледа. Ако ще учиш на английски, не се помайвай, ами захващай директно да следваш, а немския ще го учиш на курсове. Поне аз така бих направила, де.

Като цяло в Германия има немалко специалности на английски, но повечето са мастър. Бакалаврите са масово, да не кажа всички, икономически, които са на английски. Което за мен е голям плюс, де, ама да си знаеш.

Сайтът, който ти трябва, е faq4uni.com. Ето какво пише за Фрайбург - http://faq4uni.com/%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D 1%82%D0%B5%D1%82%D0%B8/%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3/.
Абсолютно съм сигурна, че тази сутрин четох статия за специалност "Интернационален бизнес" в Нюрнберг, което е прекрасен избор, впрочем :) Аз и там кандидатствах - не с тази специалност, де. Групата във фейсбук е "Помощ при кандидатстване в Германия и Австрия". Можеш да питаш там, можеш да се свържеш лично с човека от Фрайбург. За всякакви въпроси съм насреща и аз :) Особено за вдъхване на кураж и смелост при следването на избрания път или за превод при някакви неразбираеми неща в отвратителните немски сайтове :д Гарантирам ти, ще падне чудене :д

fUcKsMiLe
10-06-2013, 13:36
Очакваш някой да се рови в нета вместо теб ли? :lol:

Ами разгледай сайтовете на университетите и ще разбереш всичко. Изискванията навсякъде са различни.

Мислиш, че не съм търсила ли? Питам, защото има много неща, които не са ми ясни. Не е като да не съм се интересувала. Няма кой да ми обясни, затова прибегнах към крайния вариант, а именно да пусна тема тук. Може да не пускаш коментари в темата, като нямаш намерение да помагаш на човека, който я е пуснал.

Благодаря на Пантерката, че ми обърна внимание и ми обясни част от нещата, които исках да знам. :)
Относно специалността, още не съм решила, но до края на месеца (поставила съм си срок, че иначе става кофти) вече трябва да имам някаква идея като цяло за всичко, което искам да уча и да работя.

girlwithblueeyes
10-06-2013, 15:11
Виоленца не с лошо :D
Може да е тьрсила и да се е обьркала,не че тва е опрвдание


мацка пьрво трябва да решиш кьде искаш да кандидастваш и коя специалност
Истината е ,че никой няма да ти даде по точно инфо от конкретните унита.
Тук освен опит за живота и обучението там няма да получиш
Освен това си помисли хубаво в кой град искаш да учиш защото и това има значение.и дали вьбще искаш да учиш в Германия
А в кой клас си?

fUcKsMiLe
10-06-2013, 21:16
@Violenza
О, не съм се засегнала, това е форум, така или иначе няма да те видя irl никога. :lol:
И все пак не отричам, че не ми хареса начина по който беше написан коментара ти.
Търсих информация за специалности на английски език, но намерих много малко и затова питах тук.
Още не съм тръгнала да пиша мейли, но май и това ще направя.

@girlwithblueeyes
Питах за обучението, но никой освен Пантерката не ми отговори.
За живота обяснения не ми трябват. Ако отида да уча там, всичко ще ми е уредено и не се притеснявам.
Знам къде искам да уча, въпроса е какво точно искам да уча и работя.
Но това, както казах по-горе, ще се опитам да разбера в следващите седмици.
12 клас съм.

Skeletoner
10-06-2013, 21:30
Хай,

Вземаш TOEFL.
Влизаш в www.daad.de -> international students.
Избираш си града и специалността, както и език на обучение (в случая английски).
Виждаш името на университета, след което е желателно да пишеш директно на admission team-а, който отговаря за набиране на студенти ако имаш някакви въпроси (а ти ще имаш).
Чети внимателно какво ти искат подготви си документите и стреляй.
Дано съм бил полезен !

Поздрави,
Батя Skeletoner

Skeletoner
10-06-2013, 21:33
Ооох, засегнахме се.
Давам ти съвет. Не се доверявай на сайтове и на писания из форуми и т.н. Мнение взимай, ок, но не разчитай някой да ти каже "там има еди коя си специалност, а там еди коя си". Ясно е, че нищо не си търсила. Колко университета има в този град? По един мейл пускаш на местата където си заинтересована и ще ти обяснят всичко.

Хай,

Нека пита момичето. Има хора, които също се интересуват или са се интересували. Липсата на информация у Вас не е повод за рязко отношение.

Поздрави,
Батя Skeletoner

fUcKsMiLe
10-06-2013, 21:45
Skeletoner, благодаря за хубавия пост. :)
Много полезна информация.

anonymous708973
10-07-2013, 16:22
За живота обяснения не ми трябват. Ако отида да уча там, всичко ще ми е уредено и не се притеснявам.
Знам къде искам да уча, въпроса е какво точно искам да уча и работя.



Първото - голяма глупост, ако ще с вашите да живееш.

Второто - също голяма глупост. Една позната така - като беше решила, че ще е в Кьолн - Кьолн, та Кьолн. Писа бизнес администрация, журналистика, медии и комуникации и европейска лингвистика. Коренно различни. Прави се в обратен ред според мен. Избираш какво и гледаш къде е най-доброто.

Hidayet
10-07-2013, 17:37
Очакваш някой да се рови в нета вместо теб ли? :lol:

И защо да не пита? Нали за това е този форум.. от какъв зор ще се заяждаш с някого, че пита, и то при положение, че пита за нещо важно? Заяждай се с кухите лейки, питащи "бременна ли съм". Като нямаш какво съществено да й отговориш, няма никакъв смисъл да пишеш тъпотии. ;)

Sh@d0w
10-07-2013, 18:10
Искаше да каже че тези неща са важни, а авторката твърде общо иска да получи някаква информация без да конкретизира. Всяко учебно заведение там си има уеб сайт на който може да се получи необходимата информация.

Hidayet
10-07-2013, 18:30
Ми ти какво написа току-що, бе, душко? Голям съвет даде, евала. :cool:


Не един и двама са изгорели със срокове и документи, 'щото са се доверили на агенция и на тоя и ония, дето уж знае. Затова казах, че ако иска да е сигурна, да пише мейли и да кореспондира директно с университетите, които е набелязала. Много скандално съм се изказала пак.

Аз не давам съвет, защото не съм запозната и не съм минала все още през процеса на кандидатстване в университети. Но за какво й се отяждаш.. доколкото аз я разбирам, тя иска да добие някаква обща представа, ако някой е запознат. Нека си пита, не вярвам да загуби нещо от малко повече информация ;) ... ОМГ

Skeletoner
10-07-2013, 18:54
Ми ти какво написа току-що, бе, душко? Голям съвет даде, евала. :cool:


Не един и двама са изгорели със срокове и документи, 'щото са се доверили на агенция и на тоя и ония, дето уж знае. Затова казах, че ако иска да е сигурна, да пише мейли и да кореспондира директно с университетите, които е набелязала. Много скандално съм се изказала пак.

Хай,

Не се изказваш скандално, а лекомислено. Не си прави сама такива комплименти. Не е важно другите какво са написали "ми ти какво написа бе душко", а ти какво си дала като информация. Когато съдиш, очаквай да бъдеш съдена. Надявам се не съм схванал грешно идеята на форума, като място на градивен процес.

Поздрави,
Батя Skeletoner

fUcKsMiLe
10-07-2013, 19:00
Вече научих това, което исках да знам и няма смисъл темата да се обсъжда повече.
Sh@d0w или някой друг модератор да затворят темата.
Благодаря. :)

Sh@d0w
10-07-2013, 19:05
Добрем.

Skeletoner не разбра това което тя искаше да каже с поста си.