PDA

View Full Version : Объркана съм.



M.Metodieva
10-05-2013, 17:24
Не съм сигурна,че имам кой знае колко голям проблем.Това което ме притеснява е самата мен,това че ми липсва нещо и не знам какво.Просто има мъже ,момчета всякакви до мен,карат ме да се смея,карат ме да се чувствам добре,но аз не се влюбвам ,не ме боли когато си тръгнат,не изпитвам нищо когато ми кажат чао.Просто имам някаква объркана или грешна представа за отношенията и за връзките,за мен всичко е едно приятно познанство или приятелство ,с добро емоционално разбиране и бонус физически удоволствия.Старая се да разбера какво не ми е наред по-точно.Бях 5 месеца с изключително момче,красиво ,умно,възпитано ,прекрасен,бяхме щастливи забавлявахме се заедно,караше ме да се усмихвам винаги,да мисля за него, но той искаше и очакваше да се влюбя,да му казвам,че го обичам,но мога ли да кажа нещо,което не чувствам или не знам всъщност какво е ,трябва да излъжа ли,той ме обичаше ,а аз не знам,явно не защото когато не чуваше това което иска,просто си тръгна и аз не усетих нищо,не ми стана гадно,не съм плакала ,не съм страдала ,естествено ,че мисля за него ,грижа ме е за него ,но просто не страдам,а го разбирам и уважавам решението му.Аз все още искам да бъда близка с него,да бъдем приятели ,да го виждам от време на време ,да го чувам,но той е ужасно груб,разделихме се преди около месец,сега той доколкото знам излиза с някакво момиче и се радвам за него,заслужава да е щастлив,но му се обадих снощи да го чуя,да излезем , да се видим и той беше ужасно груб ,каза неща които никога не съм мислела,че ще чуя от него и ми стана доста неприятно.Разбирам,че съм го наранила ,но вината не е в него,а в мен,аз просто явно не мога да се влюбвам така както се очаква да го направя.Може би веднъж съм била влюбена,обичала съм сигурно,защото това е единствения път в който усетих болка когато ми казаха "Чао" ,не знам дали причината за моето безразличие се дължи ,на това че ме нараниха ,но наистина не искам да нараня абсолютно никой,но не мога да бъда сама ,побърквам се от мисълта да бъда сама ,да няма кой да мисли за мен .. И съм доста объркана.. Не знам може би искам някакъв съвет,може да има някой в моето положение?

Amore-Mio*
10-05-2013, 17:58
Вероятно ти също си се държала грубо с него, несъзнателно. Но фактът си е факт - той има/имал чувства към теб, иска/искал е по някакъв начин да те превъзмогне, а ти го търсиш - ЗАЩО?

Макар и късно да е , е време да си отговориш на тоя въпрос.

M.Metodieva
10-05-2013, 19:08
Не съм се държала груба.Търся го защото ме е грижа за него,не защото го обичам или съм влюбена в него. :) Не става въпрос само за него,а като цяло ,че всеки мъж с който имам отношения не оставя нищо,когато си тръгне.Винаги се стига до там,че те очакват някаква пълна отдаденост ,някакви думи и обещания,които аз не мисля да казвам,защото не вярвам,че ще ги спазя ,а не искам да лъжа,те не са доволни ,чувстват се несигурни и си тръгват.

dolly
10-05-2013, 19:08
ОМГ ! Значи не съм само аз ...

The same shit .. И честно,нямам никакво обяснение какво ми е,защо се чувствам така(на моменти едва намирам думи да обясня как се чувствам),къде бъркам,толкова ли съм безчувствена.Пресен случай-очеизвадно е,че момчето е идиотски влюбено в мен и съм наясно,че си струва да съм с него и ми се иска да съм с него..мисля си често за нас,грижа ме е за него,обаче когато ми каже обичам те,или когато иска да се получи нещо по-сериозно аз се отдръпвам някак си,защото нито мога да му отвърна по същия начин,нито ...ох не знам.Тогава се опитвам да му обясня,че не искам да го нараня,защото на този етап не чувствам същото някак си .. и затова предпочитам да си останем приятели..при което той упорито отказва.Аз друг избор нямам и продължавам да го наранявам,чувствам се зле,искам да го обикна обаче нали знаете:"На сърцето си не можеш да заповядаш".Чувствам се уникално когато сме заедно,той определено ме прави щастлива,но... и аз като авторката искам съвет :( Откачам направо!

dolly
10-05-2013, 19:10
Винаги се стига до там,че те очакват някаква пълна отдаденост ,някакви думи и обещания,които аз не мисля да казвам,защото не вярвам,че ще ги спазя ,а не искам да лъжа,те не са доволни ,чувстват се несигурни и си тръгват.

Ох как успяваш да намериш точните думи :D .. И всеки път сме виновни за това,че сме откровени.Следва сърдене,грубо отношение и край на каквито и да било контакти помежду ни..

M.Metodieva
10-05-2013, 19:31
Абсолютно и ми е тъпо,защото наистина си заслужават тези момчета,но лично аз няма как да се отдам напълно за няколко месеца.. Явно нямам право на влюбване ..

Soul_Kitchen
10-12-2013, 09:52
Не знаете какво искате ... :)
Противоречиш си непрекъснато - "аз просто явно не мога да се влюбвам така както се очаква да го направя" с "Явно нямам право на влюбване .." и т.н.
Как се очаква от теб да се влюбиш ? Не се заяждам... наистина ми е любопитно :)

monita_simonita
10-12-2013, 12:07
zdraveite! imam nujda ot pomo6t! xaresvam edno mom4e ot klasa mi, mnogo e simpati4en, ima 4uvstvo za xumor, a az prez 4asovete ako ne namerq na4in da go gledam(dori s perifernoto si zrenie) izgarqm otvytre. opitvam se da go vpe4atlq s pesni(ne6to kato tradiciq za u4ili6teto, koito puska qki pesni e gotin, ne6to takova), opitvam se da se dyrja estestveno, no nai-dobrata mi priqtelka postoqnno me razsmiva i po4vam da se ligavq i... mi stava nqkak gadno 4e ne me zabelqzva. ne znam, mnogo sym obyrkana i ne znam kakvo da pravq! pomognete mi!

Luci
10-12-2013, 16:00
Ако преди сте били наранявани сериозно... всичко може би се случва на подсъзнателно ниво, някъде там вътре във вас не искате да се откриете напълно, за да не страдате после, а това в любовта е неминуемо... От друга страна не мисля, че това което правиш е много правилно, един път като си го отблъснала и явно няма какво да му дадеш и да му отвърнеш на чувствата, да го търсиш пак...

baby_baby
11-05-2013, 12:53
Вероятно ти също си се държала грубо с него, несъзнателно. Но фактът си е факт - той има/имал чувства към теб, иска/искал е по някакъв начин да те превъзмогне, а ти го търсиш - ЗАЩО?

Макар и късно да е , е време да си отговориш на тоя въпрос.

+++

prince
11-05-2013, 17:52
Единствено ти можеш да си отговориш на въпросите, но трябва да надникнеш по-дълбоко в душата ти, за да разбереш от къде идва проблема. Всеки човек може да обича и обича. Това е като въздуха. :)

Lucho
11-05-2013, 19:41
Ахахах, случих не тема в която една да си признае. Значи искаш нещо, но не искаш да даваш нищо. Приятно ти е е било, сега пък ти е тъпо. Искаш да получаваш, не искаш да даваш. Решението е само едно: намираш си един да е такъв като теб, любов, целувки, голяма работа... после след кратка пауза пак идваш тука и пускаш тема в която обясняваш как "някакъв идиот/боклук/наркоман" ти е разбил "сърцето". Е да, ама има една поговорка - на зла круша - зъл прът.

Освен това не го търси да се "грижиш" за него - ако е голям ще се грижи сам, ако е малък ще се грижи майка му за него. Втора майка не му трябва. Разграничавай ролите.

Bukuuu
11-05-2013, 21:18
^Ама тя не е казала, че не иска да дава.
Иначе по темата споделям мнението на prince.